نکاتی برای خرید سرور

آیا زمان آن رسیده است که کسب و کار شما فایل سرور خود را داشته باشد؟ با توجه به هزینه حتی ابتدایی ترین سرور، که می تواند به هزاران سرور برسد، عاقلانه است که قبل از خرید در نظر بگیرید که آیا می توانید بدون آن کار کنید یا خیر. برای مثال، پیکربندی یک رایانه موجود برای دو برابر شدن به عنوان سرور امکان پذیر است – و کسب و کارهای کوچک اغلب از خدمات رایانش ابری استفاده می کنند که از نظر سفارشی سازی انعطاف پذیرتر هستند و نیازی به خرید تجهیزات ندارند. سرویس‌های همتا به همتا مانند Dropbox و Google Docs همچنین می‌توانند به کارمندان اجازه دهند فایل‌ها را از طریق یک شبکه امن به‌صورت رایگان به اشتراک بگذارند.

با این حال، داشتن سرور داخلی مطمئناً مزایایی دارد. امنیتی که می تواند برای شبکه شما فراهم کند، به همراه توانایی کنترل تمام داده های خود در هر زمان معین. اگر میزبانی سرور خود را انتخاب کنید، دفتر شما باید آماده باشد تا مکانی امن از نظر فیزیکی برای آنها فراهم کند و از آسیب احتمالی ناشی از گرمای بیش از حد یا سرقت فیزیکی محافظت کند. علاوه بر این، باید کارمندانی را برای مدیریت مجوزهای سرور منصوب کنید. یعنی شخص یا افرادی که برای تنظیم احزاب تعیین شده اند که می توانند به اطلاعات روی سرور نیز دسترسی داشته باشند. در حالی که این کار معمولاً به شکل یک بخش فناوری اطلاعات در سازمان‌های بزرگتر ارائه می‌شود، این کار می‌تواند در یک سازمان کوچکتر نیز توسط فردی با دانش فنی پیشرفته انجام شود.

به یاد داشته باشید که سرورهای شما چشم و گوش سیستم شبکه شما هستند و در صورت نقض اطلاعات حساس در خطر است. گزینه های خود را به خوبی مطالعه کنید، از جمله گزینه های جایگزین مانند ذخیره سازی ابری، و روشی را انتخاب کنید که به بهترین وجه با نیازها و بودجه کسب و کار شما مطابقت دارد. اگر زمان خرید فرا رسیده است، نکات زیر را از جان انگتس، مدیر ارشد فناوری شرکت میزبانی فایل Rackspace، که در سن آنتونیو، تگزاس مستقر است، در نظر بگیرید.

  1. تناسب خوبی پیدا کنید.

انواع مختلفی از سرورها برای مجموعه ای از نیازها وجود دارد، بنابراین نیازهای کسب و کار خود را بر اساس آن ارزیابی کنید. می خواهید سرور شما چه کاری انجام دهد؟ اگر فقط نیاز به اشتراک گذاری فایل های اولیه دارید، می توانید یک هارد دیسک بی سیم را برای اشتراک گذاری فایل ها بین کارمندان در یک دفتر کوچک پیکربندی کنید. بیشتر مشاغل کوچک فقط به سروری به شکل یک واحد ذخیره سازی متصل به شبکه که به اترنت متصل می شود نیاز دارند. سه نمونه عبارتند از NetgearReadyNAS که قیمت آن از چند صد دلار تا هزاران دلار متغیر است، واحد Drobo که بسته به مقیاس واحد قیمت نیز دارد و Lenovo ThinkServer TS200v که از 349 دلار در دسترس است.

← مرکز محاسبات سریع شبیه‌سازان امیرکبیر  →

اینجا کلیک کنید!

  1. اجاره را در نظر بگیرید.

Engates می‌گوید: «به طور کلی، اکثر مردم به سمتی حرکت می‌کنند که از خرید سرورهای فیزیکی دور شده و به سمت ابر حرکت کنند. “اما اگر شما یک نیاز امنیتی بسیار خاص دارید، شاید برخی از دستورات از سوی یک سازمان دولتی وجود داشته باشد و داده ها نمی توانند دفتر شما را ترک کنند، این ممکن است دلیلی برای داشتن یک سرور باشد.” بسیاری از شرکت ها فضای ذخیره سازی داده ها را با هزینه ماهانه به مشتریان اجاره می کنند و خدمات تعمیر و نگهداری را ارائه می دهند. Rackspace دارای خدمات اختصاصی و میزبانی ابری و هزینه ها در مقیاسی کشویی است که بر اساس ارزیابی شبکه بستگی به نیازهای دقیق شما دارد.

  1. رشد آینده را پیش بینی کنید.

به طور کلی، درک فرآیند خرید یک فایل سرور با فضای کافی رم و هارد دیسک مشابه فرآیند خرید یک کامپیوتر معمولی است. با این حال، باید تعداد افرادی که به شبکه شما دسترسی خواهند داشت را در نظر بگیرید. “اگر یک یا تعداد انگشت شماری باشد، می توانید با یک سرور بسیار کوچک فرار کنید. اگر یک دوجین یا صد یا هر عددی باشد، باید در مورد سروری با قدرت پردازش کمی بیشتر فکر کنید. و حافظه بیشتر و شاید حتی ظرفیت شبکه بیشتر برای اینکه بتوانیم ترافیک را مدیریت کنیم.” علاوه بر این، هنگام محاسبه تعداد کاربران شبکه، فضای هارد دیسک را نیز در نظر بگیرید. “فضای هارد معمولاً برای اکثر مردم قابل درک است، اما فقط به نوعی ایده ای از میزان فضایی که امروزه استفاده می کنید، سرعت افزایش حجم داده ها، ملاحظات مهمی هستند. شما نمی خواهید اندازه بگیرید. آن را برای نیازهای امروزی-شما می‌خواهید آن را برای شش ماه، یک سال، شاید حتی دو سال اندازه‌گیری کنید.»

  1. مطمئن شوید که سرور شما می تواند گرما را تحمل کند.

همه ما از صداهای بلندی که یک دسکتاپ معمولی هنگام فعال شدن فن داخلی برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد فعال می شود آگاه هستیم. این اغلب در سرورهای کوچکتر اتفاق می افتد، به خصوص زمانی که یک اتاق اختصاصی تهویه مطبوع در داخل کسب و کار برای جلوگیری از این تأثیر وجود ندارد. تحقیقات آنلاین انجام دهید و با نماینده خدمات مشتری خود صحبت کنید تا سؤالات خاصی در مورد احتمال (و دفعات) رخ دادن گرمای بیش از حد بپرسید. Engates توضیح می دهد که یک سرور با مجموعه ویژگی های پیشرفته می تواند زمان گرم شدن بیش از حد را حس کند و برای جلوگیری از آسیب، خاموش شود. سروری از یک سازنده بدون نام گاهی اوقات فاقد این مکانیسم حفاظتی حسگر حرارت است.

  1. ارائه دهنده ای را انتخاب کنید که در سرورهای مشاغل کوچک تخصص دارد.

Dell و Hewlitt-Packard پشتیبانی عالی از خدمات مشتری را برای سرورهای فایل محلی ارائه می دهند. برای بهترین نتایج، مگر اینکه کارکنان شما متشکل از متخصصان شبکه باشند، باید سخت افزار خود را از یک شرکت مشهور که در پشتیبانی از مشاغل کوچک تخصص دارد و می تواند قرارداد خدمات قابل توجهی را صادر کند، خریداری کنید. این اطمینان حاصل می کند که اگر مشکلی پیش بیاید، به پشتیبانی مشتری شبانه روزی دسترسی خواهید داشت. با این حال، اگر در حال حاضر تیمی متشکل از متخصصان فناوری اطلاعات در داخل هواپیما دارید، ممکن است این کار غیر ضروری باشد. “سرورهایی وجود دارند که دارای برند نیستند. آنها به نوعی سرورهای عمومی بدون نام هستند و ممکن است در برخی مواقع هزینه کمی داشته باشند. بدیهی است که شما همان قرارداد خدماتی را که از یک برند نامی دریافت می کنید، دریافت نمی کنید، اما اگر یک نفر در این زمینه به شما کمک کند، ممکن است به آن قرارداد خدمات نیاز نداشته باشید.”