5/5 - (5 امتیاز)

نکاتی برای خرید سرور محاسباتی

آیا زمان آن رسیده است که کسب و کار شما فایل سرور خود را داشته باشد؟ با توجه به هزینه حتی ابتدایی ترین سرور، که می تواند به هزاران سرور برسد، عاقلانه است که قبل از خرید در نظر بگیرید که آیا می توانید بدون آن کار کنید یا خیر. برای مثال، پیکربندی یک رایانه موجود برای دو برابر شدن به عنوان سرور امکان پذیر است – و کسب و کارهای کوچک اغلب از خدمات رایانش ابری استفاده می کنند که از نظر سفارشی سازی انعطاف پذیرتر هستند و نیازی به خرید تجهیزات ندارند. سرویس‌های همتا به همتا مانند Dropbox و Google Docs همچنین می‌توانند به کارمندان اجازه دهند فایل‌ها را از طریق یک شبکه امن به‌صورت رایگان به اشتراک بگذارند.

با این حال، داشتن سرور داخلی مطمئناً مزایایی دارد. امنیتی که می تواند برای شبکه شما فراهم کند، به همراه توانایی کنترل تمام داده های خود در هر زمان معین. اگر میزبانی سرور خود را انتخاب کنید، دفتر شما باید آماده باشد تا مکانی امن از نظر فیزیکی برای آنها فراهم کند و از آسیب احتمالی ناشی از گرمای بیش از حد یا سرقت فیزیکی محافظت کند. علاوه بر این، باید کارمندانی را برای مدیریت مجوزهای سرور منصوب کنید. یعنی شخص یا افرادی که برای تنظیم احزاب تعیین شده اند که می توانند به اطلاعات روی سرور نیز دسترسی داشته باشند. در حالی که این کار معمولاً به شکل یک بخش فناوری اطلاعات در سازمان‌های بزرگتر ارائه می‌شود، این کار می‌تواند در یک سازمان کوچکتر نیز توسط فردی با دانش فنی پیشرفته انجام شود.

به یاد داشته باشید که سرورهای شما چشم و گوش سیستم شبکه شما هستند و در صورت نقض اطلاعات حساس در خطر است. گزینه های خود را به خوبی مطالعه کنید، از جمله گزینه های جایگزین مانند ذخیره سازی ابری، و روشی را انتخاب کنید که به بهترین وجه با نیازها و بودجه کسب و کار شما مطابقت دارد. اگر زمان خرید فرا رسیده است، نکات زیر را از جان انگتس، مدیر ارشد فناوری شرکت میزبانی فایل Rackspace، که در سن آنتونیو، تگزاس مستقر است، در نظر بگیرید.

  1. تناسب خوبی پیدا کنید.

انواع مختلفی از سرورها برای مجموعه ای از نیازها وجود دارد، بنابراین نیازهای کسب و کار خود را بر اساس آن ارزیابی کنید. می خواهید سرور شما چه کاری انجام دهد؟ اگر فقط نیاز به اشتراک گذاری فایل های اولیه دارید، می توانید یک هارد دیسک بی سیم را برای اشتراک گذاری فایل ها بین کارمندان در یک دفتر کوچک پیکربندی کنید. بیشتر مشاغل کوچک فقط به سروری به شکل یک واحد ذخیره سازی متصل به شبکه که به اترنت متصل می شود نیاز دارند. سه نمونه عبارتند از NetgearReadyNAS که قیمت آن از چند صد دلار تا هزاران دلار متغیر است، واحد Drobo که بسته به مقیاس واحد قیمت نیز دارد و Lenovo ThinkServer TS200v که از 349 دلار در دسترس است.

← مرکز محاسبات سریع شبیه‌سازان امیرکبیر  →

اینجا کلیک کنید!

  1. اجاره را در نظر بگیرید.

Engates می‌گوید: «به طور کلی، اکثر مردم به سمتی حرکت می‌کنند که از خرید سرورهای فیزیکی دور شده و به سمت ابر حرکت کنند. “اما اگر شما یک نیاز امنیتی بسیار خاص دارید، شاید برخی از دستورات از سوی یک سازمان دولتی وجود داشته باشد و داده ها نمی توانند دفتر شما را ترک کنند، این ممکن است دلیلی برای داشتن یک سرور باشد.” بسیاری از شرکت ها فضای ذخیره سازی داده ها را با هزینه ماهانه به مشتریان اجاره می کنند و خدمات تعمیر و نگهداری را ارائه می دهند. Rackspace دارای خدمات اختصاصی و میزبانی ابری و هزینه ها در مقیاسی کشویی است که بر اساس ارزیابی شبکه بستگی به نیازهای دقیق شما دارد.

  1. رشد آینده را پیش بینی کنید.

به طور کلی، درک فرآیند خرید یک فایل سرور با فضای کافی رم و هارد دیسک مشابه فرآیند خرید یک کامپیوتر معمولی است. با این حال، باید تعداد افرادی که به شبکه شما دسترسی خواهند داشت را در نظر بگیرید. “اگر یک یا تعداد انگشت شماری باشد، می توانید با یک سرور بسیار کوچک فرار کنید. اگر یک دوجین یا صد یا هر عددی باشد، باید در مورد سروری با قدرت پردازش کمی بیشتر فکر کنید. و حافظه بیشتر و شاید حتی ظرفیت شبکه بیشتر برای اینکه بتوانیم ترافیک را مدیریت کنیم.” علاوه بر این، هنگام محاسبه تعداد کاربران شبکه، فضای هارد دیسک را نیز در نظر بگیرید. “فضای هارد معمولاً برای اکثر مردم قابل درک است، اما فقط به نوعی ایده ای از میزان فضایی که امروزه استفاده می کنید، سرعت افزایش حجم داده ها، ملاحظات مهمی هستند. شما نمی خواهید اندازه بگیرید. آن را برای نیازهای امروزی-شما می‌خواهید آن را برای شش ماه، یک سال، شاید حتی دو سال اندازه‌گیری کنید.»

  1. مطمئن شوید که سرور شما می تواند گرما را تحمل کند.

همه ما از صداهای بلندی که یک دسکتاپ معمولی هنگام فعال شدن فن داخلی برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد فعال می شود آگاه هستیم. این اغلب در سرورهای کوچکتر اتفاق می افتد، به خصوص زمانی که یک اتاق اختصاصی تهویه مطبوع در داخل کسب و کار برای جلوگیری از این تأثیر وجود ندارد. تحقیقات آنلاین انجام دهید و با نماینده خدمات مشتری خود صحبت کنید تا سؤالات خاصی در مورد احتمال (و دفعات) رخ دادن گرمای بیش از حد بپرسید. Engates توضیح می دهد که یک سرور با مجموعه ویژگی های پیشرفته می تواند زمان گرم شدن بیش از حد را حس کند و برای جلوگیری از آسیب، خاموش شود. سروری از یک سازنده بدون نام گاهی اوقات فاقد این مکانیسم حفاظتی حسگر حرارت است.

  1. ارائه دهنده ای را انتخاب کنید که در سرورهای مشاغل کوچک تخصص دارد.

Dell و Hewlitt-Packard پشتیبانی عالی از خدمات مشتری را برای سرورهای فایل محلی ارائه می دهند. برای بهترین نتایج، مگر اینکه کارکنان شما متشکل از متخصصان شبکه باشند، باید سخت افزار خود را از یک شرکت مشهور که در پشتیبانی از مشاغل کوچک تخصص دارد و می تواند قرارداد خدمات قابل توجهی را صادر کند، خریداری کنید. این اطمینان حاصل می کند که اگر مشکلی پیش بیاید، به پشتیبانی مشتری شبانه روزی دسترسی خواهید داشت. با این حال، اگر در حال حاضر تیمی متشکل از متخصصان فناوری اطلاعات در داخل هواپیما دارید، ممکن است این کار غیر ضروری باشد. “سرورهایی وجود دارند که دارای برند نیستند. آنها به نوعی سرورهای عمومی بدون نام هستند و ممکن است در برخی مواقع هزینه کمی داشته باشند. بدیهی است که شما همان قرارداد خدماتی را که از یک برند نامی دریافت می کنید، دریافت نمی کنید، اما اگر یک نفر در این زمینه به شما کمک کند، ممکن است به آن قرارداد خدمات نیاز نداشته باشید.”

مطالب مرتبط:

سرور محاسباتي

با توجه ‌به تمامی مزایایی که استفاده از ابر رایانه‌ها برای شما ایجاد می‌کند، باید بدانید که تهیه یک ابر رایانه برای شرکت یا سازمان خودتان، امری ساده نیست. خرید یک ابر رایانه مانند خرید یک رایانه معمولی نبوده و هزینه‌ها و سختی‌های خاص خودش را دارد. از سوی دیگر نگهداری و تعمیر ابر رایانه‌ها نیازمند دانش تخصصی و پرداخت هزینه‌های سنگینی است. مشکلاتی که باعث می‌شود بسیاری از افراد از خیر استفاده از ابر رایانه‌ها بگذرند.

اما صبر کنید، همیشه راهی هست! در این میان شرکت‌های زیادی هستند که برای پیشبرد اهداف سایر سازمان‌ها، دست به کرایه ابر رایانه می‌زنند. بدین صورت شما به‌جای اینکه برای انجام پژوهش‌ها و پردازش اطلاعات خودتان بخواهید یک ابر رایانه بخرید، می‌توانید با هزینه‌های بسیار کمتری دست به اجاره ابر رایانه بزنید. شرکت شبیه‌سازان امیرکبیر یکی از بهترین شرکت‌هایی است که به کمک آن می‌توانید یک ابر رایانه کرایه کنید!

شبیه‌سازان امیرکبیر یکی از پیشروترین شرکت‌های خدمات شبیه‌سازی بوده که ابر رایانه‌های خود را با قیمت‌های بسیار کمتری نسبت به سایر رقبا در اختیار سازمان‌ها، افراد و نهادهای مختلف قرار می‌دهد. برای کرایه یک ابر رایانه کافی است تا با مشاورین شبیه‌سازان امیرکبیر تماس بگیرید تا به‌صورت کامل شما را در این امر راهنمایی کنند.( gpu جی پی یو)

جدول زمانی ابررایانه‌ها ساخته شده در جهان

این‌جا جدولی از سریع‌ترین ابررایانه‌های رکورددار همه منظورهٔ موجود در دنیا با سال کسب رکوردشان را می‌بینید. منبع عناوینی که سال ثبتشان قبل از سال ۱۹۹۳ است مختلف است اما برای عناوین بعد از سال ۱۹۹۳ از فهرست پانصد کامپیوتر برتر دنیا استفاده کرده‌ایم.

YearSupercomputerPeak speedLocation
۱۹۴۲Atanasoff–Berry Computer (ABC)۳۰ OPSدانشگاه ایالتی آیووا، Ames, Iowa، USA
TRE Heath Robinson۲۰۰ OPSBletchley Park
۱۹۴۴Flowers Colossus۵ kOPSPost Office Research StationDollis HillUK
۱۹۴۶UPenn انیاک
(before 1948+ modifications)
۱۰۰ kOPSآبردین پروو گراوند، مریلند، مریلند، USA
۱۹۵۴IBM NORC۶۷ kOPSU.S. Naval Proving GroundDahlgren، ویرجینیا، USA
۱۹۵۶MIT TX-۰۸۳ kOPSMassachusetts Inst. of TechnologyLexington، ماساچوست، USA
۱۹۵۸IBM AN/FSQ-۷۴۰۰ kOPS۲۵ U.S. Air Force sites across the continental USA and 1 site in کانادا (۵۲ computers)
۱۹۶۰UNIVAC LARC۲۵۰ kFLOPSآزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۱۹۶۱IBM 7030 “Stretch”۱٫۲ MFLOPSآزمایشگاه ملی لاس آلاموس، نیومکزیکو، USA
۱۹۶۴CDC ۶۶۰۰۳ MFLOPSآزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۱۹۶۹CDC ۷۶۰۰۳۶ MFLOPS
۱۹۷۴CDC STAR-۱۰۰۱۰۰ MFLOPS
۱۹۷۵Burroughs ILLIAC IV۱۵۰ MFLOPSمرکز پژوهشی ایمز ناسا، کالیفرنیا، USA
۱۹۷۶Cray-۱۲۵۰ MFLOPSآزمایشگاه ملی لاس آلاموس، نیومکزیکو، USA (80+ sold worldwide)
۱۹۸۱CDC Cyber ۲۰۵۴۰۰ MFLOPS(numerous sites worldwide)
۱۹۸۳Cray X-MP۹۴۱ MFLOPSآزمایشگاه ملی لاس آلاموسآزمایشگاه ملی لارنس لیورمورBattelleبوئینگ
۱۹۸۴M-۱۳۲٫۴ GFLOPSScientific Research Institute of Computer Complexes، مسکو، USSR
۱۹۸۵Cray-۲۳٫۹ GFLOPSآزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۱۹۸۹ETA۱۰-G/۸۱۰٫۳ GFLOPSدانشگاه ایالتی فلوریدا، فلوریدا، USA
۱۹۹۰NEC SX-۳/۴۴R۲۳٫۲ GFLOPSNEC Fuchu Plant, Fuchu، ژاپن
۱۹۹۳Thinking Machines CM-۵/۱۰۲۴۶۵٫۵ GFLOPSآزمایشگاه ملی لاس آلاموسآژانس امنیت ملی ایالات متحده آمریکا
فوجیتسو Numerical Wind Tunnel۱۲۴٫۵۰ GFLOPSNational Aerospace Laboratory، توکیو، ژاپن
اینتل Paragon XP/S ۱۴۰۱۴۳٫۴۰ GFLOPSآزمایشگاه ملی سندیا، نیومکزیکو، USA
۱۹۹۴فوجیتسو Numerical Wind Tunnel۱۷۰٫۴۰ GFLOPSNational Aerospace Laboratory، توکیو، ژاپن
۱۹۹۶Hitachi SR۲۲۰۱/۱۰۲۴۲۲۰٫۴ GFLOPSدانشگاه توکیو، ژاپن
Hitachi/تسوکوبا، ایباراکی CP-PACS/۲۰۴۸۳۶۸٫۲ GFLOPSCenter for Computational Physics، دانشگاه تسوکوبا، تسوکوبا، ایباراکی، ژاپن
۱۹۹۷اینتل ASCI Red/۹۱۵۲۱٫۳۳۸ TFLOPSآزمایشگاه ملی سندیا، نیومکزیکو، USA
۱۹۹۹اینتل ASCI Red/۹۶۳۲۲٫۳۷۹۶ TFLOPS
۲۰۰۰IBM ASCI White۷٫۲۲۶ TFLOPSآزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۲۰۰۲NEC Earth Simulator۳۵٫۸۶ TFLOPSEarth Simulator Center، یوکوهاما-shi، ژاپن
۲۰۰۴IBM Blue Gene/L۷۰٫۷۲ TFLOPSU.S. Department of Energy/IBM، USA
۲۰۰۵۱۳۶٫۸ TFLOPSU.S. Department of Energy/U.S. National Nuclear Security Administration،
آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۲۸۰٫۶ TFLOPS
۲۰۰۷

شبیه‌سازان امیرکبیر مفتخر است که با نازل‌ترین قیمت‌ها، انواع خدمات تخصصی شبیه‌سازی و پردازشی را در اختیار مشتریانش قرار می‌دهد. از سوی دیگر سرعت بسیار بالای سیستم‌های این شرکت، اجاره انواع مختلف سیستم‌های رایانه‌ای و ابر رایانه‌ای، سیستم‌های رایانش ابری، سرورهای محاسباتی و پردازش مجازی و… تنها بخشی از خدمات این شرکت است.

همچنین شما می‌توانید از خدمات پس از فروش شبیه‌سازان امیرکبیر استفاده کنید و در صورت بروز هرگونه مشکل و یا ایجاد هر نمونه سوالی، می‌توانید با پشتیبانی این شرکت در ارتباط باشید.

نتیجه‌گیری

قدرت و سرعت ابر رایانه‌های به ‌قدری بالا بوده که انجام محاسبات و پردازش اطلاعاتی که امکان انجام آن با سیستم‌های معمولی وجود ندارد را در کسری از ثانیه انجام خواهد داد. از این‌رو شرکت‌ها و سازمان‌های بسیار زیادی که نیازمند انجام چنین پردازش‌هایی هستند، به استفاده و اجاره ابر رایانه روی می‌آورند. شرکت شبیه‌سازان امیرکبیر یکی از بهترین شرکت‌ها در زمینه کرایه انواع ابر رایانه‌ها بوده که آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان است.

 

لیست ابر رایانه ها جهان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه فردوسی مشهد 

مرکز ابررایانه دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی 

مرکز ابر رایانه دانشگاه شریف 

مرکز ابر رایانه دانشگاه حکیم سبزواری 

مرکز ابر رایانه دانشگاه اراک 

مرکز ابررایانه دانشگاه کردستان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه کاشان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه قم 

مرکز ابر رایانه دانشگاه صنعتی شاهرود 

مرکز ابررایانه دانشگاه صنعتی اصفهان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه شیراز 

مرکز ابر رایانه دانشگاه شهید چمران اهواز 

مرکز ابررایانه دانشگاه سمنان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه بین المللی امام خمینی 

مرکز ابر رایانه دانشگاه ارومیه 

مرکز ابر رایانه دانشگاه علم و صنعت 

مرکز ابر رایانه دانشگاه تهران 

درباره مرکز داده چه می‌دانید 

کامپیوتر مجازی چیست

hpc چیست 

پردازش ابری 

رایانش ابری 

مزایا و معایب پردازش موازی 

سرور محاسباتی چیست 

سیستم های موازی – هوش شبیه سازی 

پردازش موازی

مزایای برتر رایانش ابری 

قدرتمندترین ابر رایانه های جهان 

پردازش موازی 

محاسبات موازی 

سرور محاسباتی چیست

لیست ابر رایانه های ایران

فناوری ابر رایانه چیست 

سرعت پردازنده چگونه محاسبه می شود 

سرعت پردازنده چیست و چرا اهمیت دارد 

سیستم موازی چیست 

hpc چیست 

انواع ابر کامپیوترها 

نکاتی برای خرید سرور محاسباتی

قیمت خرید ابر کامپیوتر 

ابر رایانه چیست

اجاره سوپر کامپیوتر 

اجاره کامپیوتر قوی 

اجاره سیستم پردازش موازی 

اجاره یک ابر کامپیوتر

رایانش سریع چیست؟

چه-کامپیوتری برای پایتون مناسب است

پردازش موازی در پایتون python 

مزایا و معایب پردازش موازی

پردازش سریع

انواع ابر رایانه ها

کاربرد پردازش موازی 

خرید ابر رایانه

قیمت یک ابر رایانه

اجاره سرور HPC 

پردازش سریع 

کلاستر 

سوپرکامپیوتر

پردازش فوق سریع 

سرور پردازش موازی چیست 

آزمایشگاه پردازش موازی

اجاره کامپیوتر- ارزان 

رایانش ابری

پردازش فوق سریع 

ابر رایانه 

درباره اجاره سرور محسباتی چه باید بدانیم؟

تعرفه رایانش ابری

آزمایشگاه محاسباتی

سیستم مورد نیاز شبیه سازی

پردازش موازی ارزان

حداقل سیستم مورد نیاز برای گوسین 

سیستم مورد نیاز برای لمپس lamps 

پردازش موازی در متلب 

حداقل سیستم مورد نیاز برای شبیه سازی FEM 

حداقل سیستم مورد نیاز برای comsol کامسول

سیستم مورد نیاز برای انسیس ansys

پردازش موازی در متلب 

کامپیوتر قوی برای نرم افزار اباکوس abaqus ✔️

پردازش موازی و پایگاه های داده موازی 

خرید کامپیوتر قوی 

محاسبات موازی 

سیستم پردازش سنگین و تأخیر کم در شبکه‌های حسگر بی‌سیم 

اجاره سرور محاسباتی 

اجاره سیستم کامپیوتری 

اجاره کامپیوترهای قدرتمند محاسباتی

اجاره کامپیوتر در تهران 

کلاستر کامپیوتری 

آشنایی با کامپیوتر محاسباتی قوی 

کامپیوتر محاسباتی قدرتمند 

روش آسان‌سازی پردازش داده با استفاده از عملیات محاسبات سنگین 

تدوینی به‌صرفه‌تر با اجاره کامپیوتر تدوین 

بررسی تأثیر رم در سرعت رندر 

 معرفی 6 کارت گرافیک برتر برای رندر 

تعرفه اجاره سیستم‌های تخصصی مهندسی و پردازش سریع GPU 

همه چیز در مورد سیستم ‌های پردازش گرافیکی و اجاره آنها 

مر کز محاسبات شبیه سازان امیرکبیر

نحوه درخواست اجاره کامپیوتر محاسباتی

شماره تماس:✔️ 09021145350  ✔️ 02188769296

آدرس: تهران خیابان ولیعصر(ع)،دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشکده مهندسی مکانیک، طبقه منفی یک،  مرکز نوآوری، گروه شبیه‌سازان امیرکبیر

لیست اجاره کامپیوترهای قدرتمند محاسباتی