5/5 - (9 امتیاز)

مرکز ابر رایانه دانشگاه صنعتی شاهرود

رکز ابر رایانه دانشگاه صنعتی شاهرود به حل مسائل محاسباتی پیشرفته می‌پردازد. ابر رایانه در واقع مجموعه‌ای از کامپیوترهای بهم پیوسته است که با قدرت‌های پردازشی خود مسائل بزرگ را حل می‌کنند. شبیه سازان امیرکبیر تجهیزات و کامپیوترهای پیشرفته این مرکز را تجهیز کرده است. در این مقاله به بررسی مرکز و قسمت‌های مختلف آن مانند مرکز پردازش ابری دانشگاه صنعتی شاهرود می‌پردازیم.

اجاره ابر رایانه   →

اینجا کلیک کنید

ابر رایانه‌ها شرایط را برای حل مسائل پیچیده و بزرگ محاسباتی از طریق به اشتراک‌گذاری قدرت‌های پردازشی کامپیوترها فراهم می‌کند

ابر رایانه چیست؟

از نظر فیزیکی، ابر رایانه مجموعه‌ای از منابع جدا شده جغرافیایی (افراد، رایانه‌ها، ابزارها، پایگاه‌های داده) است که توسط یک شبکه با سرعت بالا به هم متصل شده‌اند. یک متا کامپیوتر با یک لایه نرم‌افزاری که اغلب میان افزار نامیده می‌شود، از مجموعه‌ای ساده از رایانه‌ها متمایز می‌شود که مجموعه‌ای از منابع مستقل را به یک ماشین مجازی منسجم و منفرد تبدیل می‌کند. در ایجاد مرکز ابر رایانه دانشگاه صنعتی شاهرود از این موضوع ایده گرفته شده است.

استفاده از این دستگاه در مرکز سوپر کامپیوتر دانشگاه صنعتی شاهرود  باید به اندازه دستگاه روی دسکتاپ کاربر ساده باشد و امکان همکاری آسان بین همکارانی را که در هر نقطه از جهان هستند، فراهم کند.

مشکل مجموعه کامپیوترهای امروزی چیست؟

یک محقق معمولی که از ماشین‌ها در چندین سایت استفاده می‌کند با مشکل محیط‌های نرم‌افزاری کمی یا کاملاً متفاوت، سیستم‌های فایل مجزا که نیاز به کپی مکرر فایل‌ها بین سایت‌ها دارند، سیاست‌های امنیتی که انتقال فایل‌ها بین سایت‌ها را بدون تایپ رمز عبور توسط انسان ممنوع می‌کند و … مواجه است. با توجه به قیمت‌های بالای تجهیزات و کامپیوترهای مورد نیاز، اجاره سیستم پردازش موازی و سریع دانشگاه صنعتی شاهرود توسط شرکت شبیه سازان پیشنهاد می‌شود.

ابر رایانه سیستمی است شامل هزاران کامپیوتر و ترابایت داده که از طریق شبکه‌های پرسرعت بهم متصل شده‌اند.

← مرکز محاسبات سریع شبیه‌سازان امیرکبیر  →

اینجا کلیک کنید!

پس چرا ما امروز متاسیستم نداریم؟

در بحث درباره مرکز ابر رایانه دانشگاه صنعتی شاهرود باید گفت مشکل اساسی متاسیستم‌ها، نرم‌افزار است؛ به ویژه یک مدل ناکافی از «نرم‌افزار سیستم» برای مجموعه‌ای جهانی از سیستم‌های کامپیوتری. در مواجهه با هجوم ابدی سخت‌افزار جدید، جامعه محاسباتی مدل‌های موجود – رایانه‌های متعامل اما مستقل – را تا سطحی گسترش داده که این مدل از بین می‌رود. نتیجه مجموعه‌ای است از راه‌حل‌های ناسازگار و ناقص که به‌ صورت مجزا به خوبی کار می‌کنند، اما با هم کار نمی‌کنند و برای آینده مقیاس نمی‌شوند. در ایجاد ابر رایانه دانشگاه صنعتی شاهرود این ایده دیده شده است.

در بحث درباره مرکز پردازش سریع دانشگاه صنعتی شاهرود، دیدگاه ما از یک ابر رایانه سیستمی است که شامل هزاران کامپیوتر و ترابایت داده در یک کنفدراسیون آزاد است که توسط شبکه‌های پرسرعت بهم متصل شده‌اند. کاربر توهم یک کامپیوتر بسیار قدرتمند را روی میز خود خواهد داشت و اشیایی را که نشان دهنده منابع داده مانند پایگاه داده‌های فیزیکی، برنامه‌های کاربردی مانند شبیه‌سازی فیزیکی و ابزارهای تجسم و ابزارهای فیزیکی مانند ابزارهای علمی هستند، دستکاری می‌کند.

در سامانه پردازش سریع HPC دانشگاه صنعتی شاهرود برای ایجاد فضاهای کاری مشترک، این اشیاء ممکن است به طور ایمن با سایر کاربران به اشتراک گذاشته شوند.

 

مسئولیت مرکز ابر رایانه دانشگاه صنعتی شاهرود

مسئولیت متا کامپیوترها برای پشتیبانی از این توهم یک ماشین واحد با مدیریت شفاف جابجایی داده‌ها، ذخیره‌سازی حافظه پنهان، شناسایی و مدیریت عیوب، اطمینان از اینکه داده‌ها و منابع فیزیکی کاربر به اندازه کافی محافظت می‌شوند و برنامه‌ریزی اجزای برنامه بر روی منابع در دسترس کاربر است. آزمایشگاه پردازش موازی و شبکه‌ای دانشگاه صنعتی شاهرود تا به حال به میزان زیادی پیشرفت کرده است.

ابر رایانه‌ها شرایط را برای اجرای موازی و بهره‌برداری از منابع مختلف فراهم می‌کند

مزایای مرکز ابر رایانه دانشگاه صنعتی شاهرود

مزایای بالقوه یک متاسیستم مانند مرکز محاسبات سریع دانشگاه صنعتی شاهرود  برای جامعه علمی بسیار زیاد است:

  • همکاری موثرتر با قرار دادن همکاران در یک محل کار مجازی
  • عملکرد بالاتر برنامه به دلیل اجرای موازی و بهره‌برداری از منابع خارج از سایت
  • بهبود بهره‌وری از طریق یک محیط برنامه نویسی ساده‌تر

چه کاری می‌توانم با ابر رایانه انجام دهم؟

توصیف اولیه ما از یک متا کامپیوتر نسبتاً مبهم و سطح بالاست. سوال واقعی برای کاربران این است که چه سودی برای من دارد؟

راه‌های زیادی برای استفاده از قابلیت‌های جدیدی که یک متا کامپیوتر فراهم می‌کند وجود دارد. آنها از استفاده نسبتاً ساده از امکانات سیستمی تا کاربردهای پیچیده‌ای را شامل می‌شوند که از قابلیت‌هایی برای حل مشکلاتی که در حال حاضر غیرممکن تلقی می‌شوند استفاده می‌کنند.

شرکت شبیه سازان با اجاره تجهیزات و رایانه‌های مورد نیاز هزینه اجرای مرکز ابر رایانه را کاهش داده و سرعت انجام پروژه‌ها را افزایش می‌دهد

شرکت شبیه سازان با اجاره تجهیزات و رایانه‌های مورد نیاز هزینه اجرای مرکز ابر رایانه را کاهش داده و سرعت انجام پروژه‌ها را افزایش می‌دهد

نتیجه گیری

مرکز ابر رایانه دانشگاه صنعتی شاهرود با سرعت بالا و هزینه‌های بسیار پایین، محاسبات پیشرفته‌ای را انجام می‌دهد که نسبت به کامپیوترها و تجهیزات دیگر بسیار ارزان‌تر است. به دلیل گران بودن خرید تجهیزات، شرکت شبیه سازان امیرکبیر با اجاره تجهیزات فوق پیشرفته و ارائه مشاوره‌های مفید کمک‌های بزرگی به دانشگاه کرده است. باید گفت سرور محاسباتی دانشگاه صنعتی شاهرود نیز با مشاوره‌های این شرکت رو به پیشرفت است.

 

سوالات متداول

در این قسمت به برخی از سوالات شما عزیزان پاسخ داده می‌شود:

تفاوت کدنویسی و برنامه‌نویسی در چیست؟

کدنویسی بخشی از برنامه‌نویسی است که به نوشتن کدی می‌پردازد که ماشین می‌تواند آن را ترجمه کند. برنامه‌نویسی فرآیند ایجاد یک برنامه است که شامل تصحیح کدها می‌شود. می‌توان کدنویسی ساده‌ای را روی ویرایشگرهای متنی مانند wordpad یا notepad بدون هیچ ابزار نرم‌افزاری انجام داد.

آیا انفورماتیک یک علم است؟

انفورماتیک علم نحوه استفاده از داده‌ها، اطلاعات و دانش برای بهبود سلامت انسان و ارائه خدمات مراقبت‌های بهداشتی است و بر پایه علوم و فناوری‌های محاسباتی، ارتباطات و اطلاعات و کاربرد آنها در زیست پزشکی قرار دارد.

مدیریت سیستم‌های اطلاعاتی چه می‌کند؟

مدیران سیستم‌‌های اطلاعاتی یا مدیران فناوری اطلاعات، مسئولیت عملیات ایمن و موثر کلیه سیستم‌های کامپیوتری، برنامه‌های کاربردی مرتبط، سخت‌افزار و نرم‌افزاری را بر عهده دارند که قابل استفاده در طیف وسیعی از سازمان‌های بخش دولتی و خصوصی هستند.

اجاره ابر رایانه   →

اینجا کلیک کنید

کلمات کلیدی:

مرکز ابر رایانه دانشگاه صنعتی شاهرود ، مرکز پردازش ابری دانشگاه صنعتی شاهرود ، مرکز سوپر کامپیوتر دانشگاه صنعتی شاهرود ، مرکز پردازش سریع دانشگاه صنعتی شاهرود ، سامانه پردازش سریع HPC دانشگاه صنعتی شاهرود ، ابر رایانه دانشگاه صنعتی شاهرود ، مرکز محاسبات سریع دانشگاه صنعتی شاهرود ، سرور محاسباتی دانشگاه صنعتی شاهرود ، آزمایشگاه پردازش موازی و شبکه‌ای دانشگاه صنعتی شاهرود ، اجاره سیستم پردازش موازی و سریع دانشگاه صنعتی شاهرود

با توجه ‌به تمامی مزایایی که استفاده از ابر رایانه‌ها برای شما ایجاد می‌کند، باید بدانید که تهیه یک ابر رایانه برای شرکت یا سازمان خودتان، امری ساده نیست. خرید یک ابر رایانه مانند خرید یک رایانه معمولی نبوده و هزینه‌ها و سختی‌های خاص خودش را دارد. از سوی دیگر نگهداری و تعمیر ابر رایانه‌ها نیازمند دانش تخصصی و پرداخت هزینه‌های سنگینی است. مشکلاتی که باعث می‌شود بسیاری از افراد از خیر استفاده از ابر رایانه‌ها بگذرند.

اما صبر کنید، همیشه راهی هست! در این میان شرکت‌های زیادی هستند که برای پیشبرد اهداف سایر سازمان‌ها، دست به کرایه ابر رایانه می‌زنند. بدین صورت شما به‌جای اینکه برای انجام پژوهش‌ها و پردازش اطلاعات خودتان بخواهید یک ابر رایانه بخرید، می‌توانید با هزینه‌های بسیار کمتری دست به اجاره ابر رایانه بزنید. شرکت شبیه‌سازان امیرکبیر یکی از بهترین شرکت‌هایی است که به کمک آن می‌توانید یک ابر رایانه کرایه کنید!

شبیه‌سازان امیرکبیر یکی از پیشروترین شرکت‌های خدمات شبیه‌سازی بوده که ابر رایانه‌های خود را با قیمت‌های بسیار کمتری نسبت به سایر رقبا در اختیار سازمان‌ها، افراد و نهادهای مختلف قرار می‌دهد. برای کرایه یک ابر رایانه کافی است تا با مشاورین شبیه‌سازان امیرکبیر تماس بگیرید تا به‌صورت کامل شما را در این امر راهنمایی کنند.( gpu جی پی یو)

جدول زمانی ابررایانه‌ها ساخته شده در جهان

این‌جا جدولی از سریع‌ترین ابررایانه‌های رکورددار همه منظورهٔ موجود در دنیا با سال کسب رکوردشان را می‌بینید. منبع عناوینی که سال ثبتشان قبل از سال ۱۹۹۳ است مختلف است اما برای عناوین بعد از سال ۱۹۹۳ از فهرست پانصد کامپیوتر برتر دنیا استفاده کرده‌ایم.

YearSupercomputerPeak speedLocation
۱۹۴۲Atanasoff–Berry Computer (ABC)۳۰ OPSدانشگاه ایالتی آیووا، Ames, Iowa، USA
TRE Heath Robinson۲۰۰ OPSBletchley Park
۱۹۴۴Flowers Colossus۵ kOPSPost Office Research StationDollis HillUK
۱۹۴۶UPenn انیاک
(before 1948+ modifications)
۱۰۰ kOPSآبردین پروو گراوند، مریلند، مریلند، USA
۱۹۵۴IBM NORC۶۷ kOPSU.S. Naval Proving GroundDahlgren، ویرجینیا، USA
۱۹۵۶MIT TX-۰۸۳ kOPSMassachusetts Inst. of TechnologyLexington، ماساچوست، USA
۱۹۵۸IBM AN/FSQ-۷۴۰۰ kOPS۲۵ U.S. Air Force sites across the continental USA and 1 site in کانادا (۵۲ computers)
۱۹۶۰UNIVAC LARC۲۵۰ kFLOPSآزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۱۹۶۱IBM 7030 “Stretch”۱٫۲ MFLOPSآزمایشگاه ملی لاس آلاموس، نیومکزیکو، USA
۱۹۶۴CDC ۶۶۰۰۳ MFLOPSآزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۱۹۶۹CDC ۷۶۰۰۳۶ MFLOPS
۱۹۷۴CDC STAR-۱۰۰۱۰۰ MFLOPS
۱۹۷۵Burroughs ILLIAC IV۱۵۰ MFLOPSمرکز پژوهشی ایمز ناسا، کالیفرنیا، USA
۱۹۷۶Cray-۱۲۵۰ MFLOPSآزمایشگاه ملی لاس آلاموس، نیومکزیکو، USA (80+ sold worldwide)
۱۹۸۱CDC Cyber ۲۰۵۴۰۰ MFLOPS(numerous sites worldwide)
۱۹۸۳Cray X-MP۹۴۱ MFLOPSآزمایشگاه ملی لاس آلاموسآزمایشگاه ملی لارنس لیورمورBattelleبوئینگ
۱۹۸۴M-۱۳۲٫۴ GFLOPSScientific Research Institute of Computer Complexes، مسکو، USSR
۱۹۸۵Cray-۲۳٫۹ GFLOPSآزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۱۹۸۹ETA۱۰-G/۸۱۰٫۳ GFLOPSدانشگاه ایالتی فلوریدا، فلوریدا، USA
۱۹۹۰NEC SX-۳/۴۴R۲۳٫۲ GFLOPSNEC Fuchu Plant, Fuchu، ژاپن
۱۹۹۳Thinking Machines CM-۵/۱۰۲۴۶۵٫۵ GFLOPSآزمایشگاه ملی لاس آلاموسآژانس امنیت ملی ایالات متحده آمریکا
فوجیتسو Numerical Wind Tunnel۱۲۴٫۵۰ GFLOPSNational Aerospace Laboratory، توکیو، ژاپن
اینتل Paragon XP/S ۱۴۰۱۴۳٫۴۰ GFLOPSآزمایشگاه ملی سندیا، نیومکزیکو، USA
۱۹۹۴فوجیتسو Numerical Wind Tunnel۱۷۰٫۴۰ GFLOPSNational Aerospace Laboratory، توکیو، ژاپن
۱۹۹۶Hitachi SR۲۲۰۱/۱۰۲۴۲۲۰٫۴ GFLOPSدانشگاه توکیو، ژاپن
Hitachi/تسوکوبا، ایباراکی CP-PACS/۲۰۴۸۳۶۸٫۲ GFLOPSCenter for Computational Physics، دانشگاه تسوکوبا، تسوکوبا، ایباراکی، ژاپن
۱۹۹۷اینتل ASCI Red/۹۱۵۲۱٫۳۳۸ TFLOPSآزمایشگاه ملی سندیا، نیومکزیکو، USA
۱۹۹۹اینتل ASCI Red/۹۶۳۲۲٫۳۷۹۶ TFLOPS
۲۰۰۰IBM ASCI White۷٫۲۲۶ TFLOPSآزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۲۰۰۲NEC Earth Simulator۳۵٫۸۶ TFLOPSEarth Simulator Center، یوکوهاما-shi، ژاپن
۲۰۰۴IBM Blue Gene/L۷۰٫۷۲ TFLOPSU.S. Department of Energy/IBM، USA
۲۰۰۵۱۳۶٫۸ TFLOPSU.S. Department of Energy/U.S. National Nuclear Security Administration،
آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۲۸۰٫۶ TFLOPS
۲۰۰۷

شبیه‌سازان امیرکبیر مفتخر است که با نازل‌ترین قیمت‌ها، انواع خدمات تخصصی شبیه‌سازی و پردازشی را در اختیار مشتریانش قرار می‌دهد. از سوی دیگر سرعت بسیار بالای سیستم‌های این شرکت، اجاره انواع مختلف سیستم‌های رایانه‌ای و ابر رایانه‌ای، سیستم‌های رایانش ابری، سرورهای محاسباتی و پردازش مجازی و… تنها بخشی از خدمات این شرکت است.

همچنین شما می‌توانید از خدمات پس از فروش شبیه‌سازان امیرکبیر استفاده کنید و در صورت بروز هرگونه مشکل و یا ایجاد هر نمونه سوالی، می‌توانید با پشتیبانی این شرکت در ارتباط باشید.

نتیجه‌گیری

قدرت و سرعت ابر رایانه‌های به ‌قدری بالا بوده که انجام محاسبات و پردازش اطلاعاتی که امکان انجام آن با سیستم‌های معمولی وجود ندارد را در کسری از ثانیه انجام خواهد داد. از این‌رو شرکت‌ها و سازمان‌های بسیار زیادی که نیازمند انجام چنین پردازش‌هایی هستند، به استفاده و اجاره ابر رایانه روی می‌آورند. شرکت شبیه‌سازان امیرکبیر یکی از بهترین شرکت‌ها در زمینه کرایه انواع ابر رایانه‌ها بوده که آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان است.

 

لیست ابر رایانه ها جهان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه فردوسی مشهد 

مرکز ابررایانه دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی 

مرکز ابر رایانه دانشگاه شریف 

مرکز ابر رایانه دانشگاه حکیم سبزواری 

مرکز ابر رایانه دانشگاه اراک 

مرکز ابررایانه دانشگاه کردستان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه کاشان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه قم 

مرکز ابر رایانه دانشگاه صنعتی شاهرود 

مرکز ابررایانه دانشگاه صنعتی اصفهان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه شیراز 

مرکز ابر رایانه دانشگاه شهید چمران اهواز 

مرکز ابررایانه دانشگاه سمنان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه بین المللی امام خمینی 

مرکز ابر رایانه دانشگاه ارومیه 

مرکز ابر رایانه دانشگاه علم و صنعت 

مرکز ابر رایانه دانشگاه تهران 

درباره مرکز داده چه می‌دانید 

کامپیوتر مجازی چیست

hpc چیست 

پردازش ابری 

رایانش ابری 

مزایا و معایب پردازش موازی 

سرور محاسباتی چیست 

سیستم های موازی – هوش شبیه سازی 

پردازش موازی

مزایای برتر رایانش ابری 

قدرتمندترین ابر رایانه های جهان 

پردازش موازی 

محاسبات موازی 

سرور محاسباتی چیست

لیست ابر رایانه های ایران

فناوری ابر رایانه چیست 

سرعت پردازنده چگونه محاسبه می شود 

سرعت پردازنده چیست و چرا اهمیت دارد 

سیستم موازی چیست 

hpc چیست 

انواع ابر کامپیوترها 

نکاتی برای خرید سرور محاسباتی

قیمت خرید ابر کامپیوتر 

ابر رایانه چیست

اجاره سوپر کامپیوتر 

اجاره کامپیوتر قوی 

اجاره سیستم پردازش موازی 

اجاره یک ابر کامپیوتر

رایانش سریع چیست؟

چه-کامپیوتری برای پایتون مناسب است

پردازش موازی در پایتون python 

مزایا و معایب پردازش موازی

پردازش سریع

انواع ابر رایانه ها

کاربرد پردازش موازی 

خرید ابر رایانه

قیمت یک ابر رایانه

اجاره سرور HPC 

پردازش سریع 

کلاستر 

سوپرکامپیوتر

پردازش فوق سریع 

سرور پردازش موازی چیست 

آزمایشگاه پردازش موازی

اجاره کامپیوتر- ارزان 

رایانش ابری

پردازش فوق سریع 

ابر رایانه 

درباره اجاره سرور محسباتی چه باید بدانیم؟

تعرفه رایانش ابری

آزمایشگاه محاسباتی

سیستم مورد نیاز شبیه سازی

پردازش موازی ارزان

حداقل سیستم مورد نیاز برای گوسین 

سیستم مورد نیاز برای لمپس lamps 

پردازش موازی در متلب 

حداقل سیستم مورد نیاز برای شبیه سازی FEM 

حداقل سیستم مورد نیاز برای comsol کامسول

سیستم مورد نیاز برای انسیس ansys

پردازش موازی در متلب 

کامپیوتر قوی برای نرم افزار اباکوس abaqus ✔️

پردازش موازی و پایگاه های داده موازی 

خرید کامپیوتر قوی 

محاسبات موازی 

سیستم پردازش سنگین و تأخیر کم در شبکه‌های حسگر بی‌سیم 

اجاره سرور محاسباتی 

اجاره سیستم کامپیوتری 

اجاره کامپیوترهای قدرتمند محاسباتی

اجاره کامپیوتر در تهران 

کلاستر کامپیوتری 

آشنایی با کامپیوتر محاسباتی قوی 

کامپیوتر محاسباتی قدرتمند 

روش آسان‌سازی پردازش داده با استفاده از عملیات محاسبات سنگین 

تدوینی به‌صرفه‌تر با اجاره کامپیوتر تدوین 

بررسی تأثیر رم در سرعت رندر 

 معرفی 6 کارت گرافیک برتر برای رندر 

تعرفه اجاره سیستم‌های تخصصی مهندسی و پردازش سریع GPU 

همه چیز در مورد سیستم ‌های پردازش گرافیکی و اجاره آنها 

مر کز محاسبات شبیه سازان امیرکبیر

نحوه درخواست اجاره کامپیوتر محاسباتی

شماره تماس:✔️ 09021145350  ✔️ 02188769296

آدرس: تهران خیابان ولیعصر(ع)،دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشکده مهندسی مکانیک، طبقه منفی یک،  مرکز نوآوری، گروه شبیه‌سازان امیرکبیر

لیست اجاره کامپیوترهای قدرتمند محاسباتی