5/5 - (4 امتیاز)

مرکز ابررایانه دانشگاه سمنان

مرکز ابررایانه دانشگاه سمنان با استفاده از منابع محاسباتی پیشرفته به مطالعه و طراحی راه‌حل برای مسائل پیچیده می‌پردازد. این مشکلات می‌تواند از بهترین روش طراحی سیستم‌های شبکه کامپیوتری در مقیاس بزرگ تا نحوه تعیین کارآمدترین روش برای انجام عملیات ریاضی شامل اعداد بسیار زیاد را شامل شود.

در اصل فراکامپیوتر، محاسبات در مورد محاسبات است. فراکامپیوتر امکان انجام عملیاتی را فراهم می‌کند که رایانه‌های فردی و حتی برخی از ابررایانه‌ها به تنهایی قادر به انجام آن نیستند. در این مقاله تلاش شده تا به بررسی این مرکز بپردازیم.

اجاره ابر رایانه   →

اینجا کلیک کنید

شرکت شبیه‌سازان امیرکبیر در تجهیز این مرکز و دیگر قسمت‌ها مانند مرکز پردازش ابری دانشگاه سمنان کمک‌ها و مشاوره‌های مناسب و کاربردی ارائه کرده است.

ابررایانه‌ها به انجام محاسبات مسائل پیچیده و پیشرفته می‌پردازند

ابررایانه‌ها به انجام محاسبات مسائل پیچیده و پیشرفته می‌پردازند

شرایط اصلی مرکز سوپر کامپیوتر دانشگاه سمنان

در طراحی و راه‌اندازی مرکز ابررایانه دانشگاه سمنان شرایط زیر در نظر گرفته شده است:

 • پیچیدگی وابسته به دامنه

نوعی پیچیدگی ناشی از عوامل خاص به زمینه‌ای است که مسئله محاسباتی در آن تنظیم شده است.

 • فراپیچیدگی

نوعی پیچیدگی است که زمانی به وجود می‌آید که تحلیل محاسباتی یک مسئله با ماهیت پیچیده خود مسئله ترکیب شود.

 • محاسبات میانی

محاسباتی که در لایه برنامه اتفاق می‌افتد و شامل پردازش فشرده داده‌هایی است که متعاقباً به کاربر یا برنامه مداخله‌گر دیگری ارائه می‌شود.

 • شبکه

استفاده از اتصالات فیزیکی یا بی‌سیم برای پیوند دادن کامپیوترها و شبکه‌های کامپیوتری مختلف به یکدیگر به‌طوری‌که آن‌ها بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و در کارهای محاسباتی فشرده با یکدیگر همکاری کنند.

 • ابررایانه

یک کامپیوتر فوق‌العاده قدرتمند که از کامپیوترهای رومیزی معمولی بسیار پیشی می‌گیرد.

 • محاسبات فراگیر

رویکردی به محاسبات که در آن فعالیت محاسباتی در دسکتاپ، لپ‌تاپ یا سرور مجزا نیست، بلکه می‌تواند در همه جا و در هر زمان از طریق استفاده از ریزپردازنده‌های تعبیه‌شده در دستگاه‌های روزمره رخ دهد.

رشد سریع کامپیوترها بهره‌برداری از تمام منابع محاسباتی را دشوار می‌کند

مرکز ابررایانه دانشگاه سمنان و دلایل به‌کارگیری آن

حوزه فراکامپیوتر در طول دهه 1980 به وجود آمد. محققان متوجه شدند که رشد سریع سیستم‌های کامپیوتری شبکه‌ای به زودی بهره‌برداری از تمام منابع محاسباتی به هم پیوسته را دشوار می‌کند. این امر می‌تواند منجر به هدر رفتن منابع شود؛ مگر اینکه یک لایه اضافی از قدرت محاسباتی ایجاد شود.

این لایه روی یک مشکل محاسباتی کار نمی‌کند. در عوض، کارآمدترین روش برای رسیدگی به مشکل را تعیین می‌کند. مرکز پردازش سریع دانشگاه سمنان فعالیت‌های گسترده‌ای برای حل محاسبات سنگین و پیشرفته در حوزه‌ها و صنایع مختلف انجام می‌دهد.

به‌عبارت‌دیگر، محققان پتانسیل استفاده از رایانه را به‌گونه‌ای پیچیده دیدند که فقط یک رایانه می‌تواند آن را مدیریت کند. این لایه جدید فرا محاسباتی در بالای لایه محاسباتی میانی قرار می‌گیرد که روی حوزه‌های تحقیقاتی کار می‌کند. این موضوع تضمین می‌کند که لایه میانی بهترین استفاده را از منابع خود می‌کند و تا حد امکان به محاسبات نزدیک می‌شود. این موضوع یکی از مواردی است که هنگام اجرای مرکز ابررایانه دانشگاه سمنان مدنظر بوده است.

یکی از دلایلی که ممکن است یک برنامه کاربردی به لایه فرا کامپیوتری نیاز داشته باشد، وجود پیچیدگی است. پیچیدگی‌ها عناصری از یک مسئله محاسباتی هستند که حل آن را دشوارتر می‌کنند. پیچیدگی‌های وابسته به دامنه به دلیل زمینه محاسبات ایجاد می‌شود. سامانه پردازش سریع HPC دانشگاه سمنان در تلاش برای حل بسیاری از این پیچیدگی‌ها تلاش‌هایی کرده است.

فرا پیچیدگی‌ها آن‌هایی هستند که به دلیل ماهیت مسئله محاسباتی به جای زمینه آن به وجود می‌آیند؛ مثالی از فراپیچیدگی تابعی است که بیش از یک راه‌حل ممکن دارد. این موضوعات از دلایل دیگر راه‌اندازی مرکز ابررایانه دانشگاه سمنان است.

حوزه فراکامپیوتر در طول دهه 1980 به وجود آمد

← مرکز محاسبات سریع شبیه‌سازان امیرکبیر  →

اینجا کلیک کنید!

اینترنت و ابررایانه دانشگاه سمنان

فراکامپیوتر اغلب برای حل محاسبات پیچیده از طریق شبکه بین بسیاری از رایانه‌های مختلف استفاده می‌شود. رایانه‌های شبکه می‌توانند منابع خود را به‌گونه‌ای ترکیب کنند که هر کدام بخشی از مشکل را حل کنند. از دلایل مرکز محاسبات سریع دانشگاه سمنان می‌تواند این موضوع هم باشد.

 

به‌این‌ترتیب، آن‌ها تبدیل به یک ابررایانه مجازی با قابلیت‌های بیشتر از هر ماشین فردی می‌شوند. یکی از نمونه‌های موفق این پروژه، پروژه‌ای است که توسط بیوشیمی‌دانان انجام شده است که نحوه تا شدن و اتصال پروتئین‌ها به یکدیگر را مطالعه می‌کنند. این موضوع معمولاً با استفاده از برنامه‌های کامپیوتری که رفتار پروتئین‌ها را مدل می‌کنند، مورد مطالعه قرار می‌گیرد. در مرکز ابررایانه دانشگاه سمنان آزمایشات مشابه با این مدل‌سازی شده‌اند.

با این حال، این برنامه‌ها در آزمایشگاه پردازش موازی و شبکه‌ای دانشگاه سمنان زمان و قدرت محاسباتی زیادی را مصرف می‌کنند. ابر رایانش به دانشمندان این امکان را داد تا داده‌هایی را در مورد تا شدن پروتئین به‌طور هم‌زمان تولید کنند. کاربران سعی می‌کنند شکل‌ها را به روش‌های مختلف در کنار هم قرار دهند و زمان و قدرت محاسباتی خود را به روشی سرگرم‌کننده و آسان به پروژه کمک کنند. با توجه به بالا بودن قیمت تجهیزات، اجاره سیستم پردازش موازی و سریع دانشگاه سمنان پیشنهاد شده است.

کامپیوترهای یک شبکه منابع را به‌گونه‌ای ترکیب کنند که هر کدام بخشی از مشکل را حل کنند

نتیجه‌گیری

مرکز ابررایانه دانشگاه سمنان برای انجام محاسبات بسیار پیشرفته با سرعت بالا و همراه با هزینه‌های کمتر توسعه داده شده است. از آنجا که قیمت این تجهیزات نسبتاً بالاست، شرکت شبیه‌سازان امیرکبیر با اجاره تجهیزات و کامپیوترهای فوق پیشرفته و همچنین ارائه مشاوره‌های لازم کمک‌های زیادی کرده است. سرور محاسباتی دانشگاه سمنان با کمک این مجموعه در حال پیشرفت است.

 

اجاره ابر رایانه   →

اینجا کلیک کنید

سؤالات متداول

در این قسمت به برخی از سؤالات شما عزیزان پاسخ داده می‌شود:

چگونه کامپیوترها از ابر داده استفاده می‌کنند؟

ابر داده سند اطلاعاتی را در مورد یک سند مانند نویسنده، زمان ایجاد، آخرین بار تغییر و اندازه آن می‌دهد. ابر داده صفحه وب برای کمک به توصیف صفحه و درک آسان صفحه برای موتورهای جستجو و سایر رایانه‌ها استفاده می‌شود.

انواع محیط‌های محاسباتی کدم‌اند؟

 • شخصی
 • به اشتراک‌گذاری زمان
 • سرور مشتری
 • توزیع شده
 • ابری
 • خوشه‌ای

هدف از محاسبات چیست؟

هدف کامپیوتر انجام محاسبات، ذخیره اطلاعات، بازیابی داده‌ها و پردازش اطلاعات است. رایانه دارای داده‌های برنامه‌ریزی شده یا زبان رایانه‌ای است که به رایانه می‌گوید چگونه هدف خود را برآورده کند. کامپیوتر فقط کاری را انجام می‌دهد که برای انجام آن برنامه‌ریزی شده است.

کلمات کلیدی:

مرکز ابررایانه دانشگاه سمنان ، مرکز پردازش ابری دانشگاه سمنان ، مرکز سوپر کامپیوتر دانشگاه سمنان ، مرکز پردازش سریع دانشگاه سمنان ، سامانه پردازش سریع HPC دانشگاه سمنان ، ابررایانه دانشگاه سمنان ، مرکز محاسبات سریع دانشگاه سمنان ، سرور محاسباتی دانشگاه سمنان ، آزمایشگاه پردازش موازی و شبکه‌ای دانشگاه سمنان ، اجاره سیستم پردازش موازی و سریع دانشگاه سمنان

مر کز محاسبات شبیه سازان امیرکبیر

نحوه درخواست اجاره کامپیوتر محاسباتی

شماره تماس:✔️ 09021145350  ✔️ 02188769296

آدرس: تهران خیابان ولیعصر(ع)،دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشکده مهندسی مکانیک، طبقه منفی یک،  مرکز نوآوری، گروه شبیه‌سازان امیرکبیر

لیست اجاره کامپیوترهای قدرتمند محاسباتی 

با توجه ‌به تمامی مزایایی که استفاده از ابر رایانه‌ها برای شما ایجاد می‌کند، باید بدانید که تهیه یک ابر رایانه برای شرکت یا سازمان خودتان، امری ساده نیست. خرید یک ابر رایانه مانند خرید یک رایانه معمولی نبوده و هزینه‌ها و سختی‌های خاص خودش را دارد. از سوی دیگر نگهداری و تعمیر ابر رایانه‌ها نیازمند دانش تخصصی و پرداخت هزینه‌های سنگینی است. مشکلاتی که باعث می‌شود بسیاری از افراد از خیر استفاده از ابر رایانه‌ها بگذرند.

اما صبر کنید، همیشه راهی هست! در این میان شرکت‌های زیادی هستند که برای پیشبرد اهداف سایر سازمان‌ها، دست به کرایه ابر رایانه می‌زنند. بدین صورت شما به‌جای اینکه برای انجام پژوهش‌ها و پردازش اطلاعات خودتان بخواهید یک ابر رایانه بخرید، می‌توانید با هزینه‌های بسیار کمتری دست به اجاره ابر رایانه بزنید. شرکت شبیه‌سازان امیرکبیر یکی از بهترین شرکت‌هایی است که به کمک آن می‌توانید یک ابر رایانه کرایه کنید!

شبیه‌سازان امیرکبیر یکی از پیشروترین شرکت‌های خدمات شبیه‌سازی بوده که ابر رایانه‌های خود را با قیمت‌های بسیار کمتری نسبت به سایر رقبا در اختیار سازمان‌ها، افراد و نهادهای مختلف قرار می‌دهد. برای کرایه یک ابر رایانه کافی است تا با مشاورین شبیه‌سازان امیرکبیر تماس بگیرید تا به‌صورت کامل شما را در این امر راهنمایی کنند.( gpu جی پی یو)

جدول زمانی ابررایانه‌ها ساخته شده در جهان

این‌جا جدولی از سریع‌ترین ابررایانه‌های رکورددار همه منظورهٔ موجود در دنیا با سال کسب رکوردشان را می‌بینید. منبع عناوینی که سال ثبتشان قبل از سال ۱۹۹۳ است مختلف است اما برای عناوین بعد از سال ۱۹۹۳ از فهرست پانصد کامپیوتر برتر دنیا استفاده کرده‌ایم.

Year Supercomputer Peak speed Location
۱۹۴۲ Atanasoff–Berry Computer (ABC) ۳۰ OPS دانشگاه ایالتی آیووا، Ames, Iowa، USA
TRE Heath Robinson ۲۰۰ OPS Bletchley Park
۱۹۴۴ Flowers Colossus ۵ kOPS Post Office Research StationDollis HillUK
۱۹۴۶ UPenn انیاک
(before 1948+ modifications)
۱۰۰ kOPS آبردین پروو گراوند، مریلند، مریلند، USA
۱۹۵۴ IBM NORC ۶۷ kOPS U.S. Naval Proving GroundDahlgren، ویرجینیا، USA
۱۹۵۶ MIT TX-۰ ۸۳ kOPS Massachusetts Inst. of TechnologyLexington، ماساچوست، USA
۱۹۵۸ IBM AN/FSQ-۷ ۴۰۰ kOPS ۲۵ U.S. Air Force sites across the continental USA and 1 site in کانادا (۵۲ computers)
۱۹۶۰ UNIVAC LARC ۲۵۰ kFLOPS آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۱۹۶۱ IBM 7030 “Stretch” ۱٫۲ MFLOPS آزمایشگاه ملی لاس آلاموس، نیومکزیکو، USA
۱۹۶۴ CDC ۶۶۰۰ ۳ MFLOPS آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۱۹۶۹ CDC ۷۶۰۰ ۳۶ MFLOPS
۱۹۷۴ CDC STAR-۱۰۰ ۱۰۰ MFLOPS
۱۹۷۵ Burroughs ILLIAC IV ۱۵۰ MFLOPS مرکز پژوهشی ایمز ناسا، کالیفرنیا، USA
۱۹۷۶ Cray-۱ ۲۵۰ MFLOPS آزمایشگاه ملی لاس آلاموس، نیومکزیکو، USA (80+ sold worldwide)
۱۹۸۱ CDC Cyber ۲۰۵ ۴۰۰ MFLOPS (numerous sites worldwide)
۱۹۸۳ Cray X-MP ۹۴۱ MFLOPS آزمایشگاه ملی لاس آلاموسآزمایشگاه ملی لارنس لیورمورBattelleبوئینگ
۱۹۸۴ M-۱۳ ۲٫۴ GFLOPS Scientific Research Institute of Computer Complexes، مسکو، USSR
۱۹۸۵ Cray-۲ ۳٫۹ GFLOPS آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۱۹۸۹ ETA۱۰-G/۸ ۱۰٫۳ GFLOPS دانشگاه ایالتی فلوریدا، فلوریدا، USA
۱۹۹۰ NEC SX-۳/۴۴R ۲۳٫۲ GFLOPS NEC Fuchu Plant, Fuchu، ژاپن
۱۹۹۳ Thinking Machines CM-۵/۱۰۲۴ ۶۵٫۵ GFLOPS آزمایشگاه ملی لاس آلاموسآژانس امنیت ملی ایالات متحده آمریکا
فوجیتسو Numerical Wind Tunnel ۱۲۴٫۵۰ GFLOPS National Aerospace Laboratory، توکیو، ژاپن
اینتل Paragon XP/S ۱۴۰ ۱۴۳٫۴۰ GFLOPS آزمایشگاه ملی سندیا، نیومکزیکو، USA
۱۹۹۴ فوجیتسو Numerical Wind Tunnel ۱۷۰٫۴۰ GFLOPS National Aerospace Laboratory، توکیو، ژاپن
۱۹۹۶ Hitachi SR۲۲۰۱/۱۰۲۴ ۲۲۰٫۴ GFLOPS دانشگاه توکیو، ژاپن
Hitachi/تسوکوبا، ایباراکی CP-PACS/۲۰۴۸ ۳۶۸٫۲ GFLOPS Center for Computational Physics، دانشگاه تسوکوبا، تسوکوبا، ایباراکی، ژاپن
۱۹۹۷ اینتل ASCI Red/۹۱۵۲ ۱٫۳۳۸ TFLOPS آزمایشگاه ملی سندیا، نیومکزیکو، USA
۱۹۹۹ اینتل ASCI Red/۹۶۳۲ ۲٫۳۷۹۶ TFLOPS
۲۰۰۰ IBM ASCI White ۷٫۲۲۶ TFLOPS آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۲۰۰۲ NEC Earth Simulator ۳۵٫۸۶ TFLOPS Earth Simulator Center، یوکوهاما-shi، ژاپن
۲۰۰۴ IBM Blue Gene/L ۷۰٫۷۲ TFLOPS U.S. Department of Energy/IBM، USA
۲۰۰۵ ۱۳۶٫۸ TFLOPS U.S. Department of Energy/U.S. National Nuclear Security Administration،
آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۲۸۰٫۶ TFLOPS
۲۰۰۷

شبیه‌سازان امیرکبیر مفتخر است که با نازل‌ترین قیمت‌ها، انواع خدمات تخصصی شبیه‌سازی و پردازشی را در اختیار مشتریانش قرار می‌دهد. از سوی دیگر سرعت بسیار بالای سیستم‌های این شرکت، اجاره انواع مختلف سیستم‌های رایانه‌ای و ابر رایانه‌ای، سیستم‌های رایانش ابری، سرورهای محاسباتی و پردازش مجازی و… تنها بخشی از خدمات این شرکت است.

همچنین شما می‌توانید از خدمات پس از فروش شبیه‌سازان امیرکبیر استفاده کنید و در صورت بروز هرگونه مشکل و یا ایجاد هر نمونه سوالی، می‌توانید با پشتیبانی این شرکت در ارتباط باشید.

نتیجه‌گیری

قدرت و سرعت ابر رایانه‌های به ‌قدری بالا بوده که انجام محاسبات و پردازش اطلاعاتی که امکان انجام آن با سیستم‌های معمولی وجود ندارد را در کسری از ثانیه انجام خواهد داد. از این‌رو شرکت‌ها و سازمان‌های بسیار زیادی که نیازمند انجام چنین پردازش‌هایی هستند، به استفاده و اجاره ابر رایانه روی می‌آورند. شرکت شبیه‌سازان امیرکبیر یکی از بهترین شرکت‌ها در زمینه کرایه انواع ابر رایانه‌ها بوده که آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان است.

 

لیست ابر رایانه ها جهان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه فردوسی مشهد 

مرکز ابررایانه دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی 

مرکز ابر رایانه دانشگاه شریف 

مرکز ابر رایانه دانشگاه حکیم سبزواری 

مرکز ابر رایانه دانشگاه اراک 

مرکز ابررایانه دانشگاه کردستان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه کاشان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه قم 

مرکز ابر رایانه دانشگاه صنعتی شاهرود 

مرکز ابررایانه دانشگاه صنعتی اصفهان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه شیراز 

مرکز ابر رایانه دانشگاه شهید چمران اهواز 

مرکز ابررایانه دانشگاه سمنان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه بین المللی امام خمینی 

مرکز ابر رایانه دانشگاه ارومیه 

مرکز ابر رایانه دانشگاه علم و صنعت 

مرکز ابر رایانه دانشگاه تهران 

درباره مرکز داده چه می‌دانید 

کامپیوتر مجازی چیست

hpc چیست 

پردازش ابری 

رایانش ابری 

مزایا و معایب پردازش موازی 

سرور محاسباتی چیست 

سیستم های موازی – هوش شبیه سازی 

پردازش موازی

مزایای برتر رایانش ابری 

قدرتمندترین ابر رایانه های جهان 

پردازش موازی 

محاسبات موازی 

سرور محاسباتی چیست

لیست ابر رایانه های ایران

فناوری ابر رایانه چیست 

سرعت پردازنده چگونه محاسبه می شود 

سرعت پردازنده چیست و چرا اهمیت دارد 

سیستم موازی چیست 

hpc چیست 

انواع ابر کامپیوترها 

نکاتی برای خرید سرور محاسباتی

قیمت خرید ابر کامپیوتر 

ابر رایانه چیست

اجاره سوپر کامپیوتر 

اجاره کامپیوتر قوی 

اجاره سیستم پردازش موازی 

اجاره یک ابر کامپیوتر

رایانش سریع چیست؟

چه-کامپیوتری برای پایتون مناسب است

پردازش موازی در پایتون python 

مزایا و معایب پردازش موازی

پردازش سریع

انواع ابر رایانه ها

کاربرد پردازش موازی 

خرید ابر رایانه

قیمت یک ابر رایانه

اجاره سرور HPC 

پردازش سریع 

کلاستر 

سوپرکامپیوتر

پردازش فوق سریع 

سرور پردازش موازی چیست 

آزمایشگاه پردازش موازی

اجاره کامپیوتر- ارزان 

رایانش ابری

پردازش فوق سریع 

ابر رایانه 

درباره اجاره سرور محسباتی چه باید بدانیم؟

تعرفه رایانش ابری

آزمایشگاه محاسباتی

سیستم مورد نیاز شبیه سازی

پردازش موازی ارزان

حداقل سیستم مورد نیاز برای گوسین 

سیستم مورد نیاز برای لمپس lamps 

پردازش موازی در متلب 

حداقل سیستم مورد نیاز برای شبیه سازی FEM 

حداقل سیستم مورد نیاز برای comsol کامسول

سیستم مورد نیاز برای انسیس ansys

پردازش موازی در متلب 

کامپیوتر قوی برای نرم افزار اباکوس abaqus ✔️

پردازش موازی و پایگاه های داده موازی 

خرید کامپیوتر قوی 

محاسبات موازی 

سیستم پردازش سنگین و تأخیر کم در شبکه‌های حسگر بی‌سیم 

اجاره سرور محاسباتی 

اجاره سیستم کامپیوتری 

اجاره کامپیوترهای قدرتمند محاسباتی

اجاره کامپیوتر در تهران 

کلاستر کامپیوتری 

آشنایی با کامپیوتر محاسباتی قوی 

کامپیوتر محاسباتی قدرتمند 

روش آسان‌سازی پردازش داده با استفاده از عملیات محاسبات سنگین 

تدوینی به‌صرفه‌تر با اجاره کامپیوتر تدوین 

بررسی تأثیر رم در سرعت رندر 

 معرفی 6 کارت گرافیک برتر برای رندر 

تعرفه اجاره سیستم‌های تخصصی مهندسی و پردازش سریع GPU 

همه چیز در مورد سیستم ‌های پردازش گرافیکی و اجاره آنها