5/5 - (2 امتیاز)

درباره سرور پردازش موازی چه می‌دانید؟

سرور پردازش موازی یک محیط محاسباتی قوی است که از قدرت پردازش چندین رایانه بهم پیوسته بهره می‌برد. این نوع سرور و مجموعه‌ای از سخت‌افزار معروف به «خوشه»، قدرت پردازش همه اجزا را با هم یکی می‌کند تا به یک قدرت محاسباتی نیرومند تبدیل شود. یک خوشه معمولاً شامل دو یا چند رایانه یا «گره» است.

در محیط‌های سرور موازی، همه گره‌ها همزمان تراکنش‌ها را با کمک یک پایگاه داده انجام می‌دهند. این محیط دسترسی هر گره به داده‌های مشترک را هماهنگ می‌کند تا ثبات و یکپارچگی را فراهم بیاورد.

باید گفت به دلیل گران بودن و البته دشواری‌های زیاد راه‌اندازی تجهیزات سرور پردازش موازی، پیشنهاد می‌شود که از شرکت شبیه‌سازان امیرکبیر در خصوص اجاره سرور پردازش موازی و تجهیزات مرتبط کمک گرفته شود.محیط پردازش موازی سرعت انجام همزمان کارها را افزایش می‌دهد

محیط پردازش موازی سرعت انجام همزمان کارها را افزایش می‌دهد

در مورد سرور پردازش موازی بیشتر بدانیم

مهار قدرت چندین گره مزایای آشکاری را به همراه دارد. اگر یک کار بزرگ را به کارهای فرعی تقسیم کنید و کارهای فرعی را بین چندین گره توزیع کنید، می‌توانید کار را سریع‌تر از اینکه فقط یک گره کار را انجام دهد، انجام دهید. این نوع محیط سرور به وضوح کارآمدتر از پردازش متوالی است. همچنین عملکرد بیشتری را برای پردازش بارهای کاری بیشتر و جابجایی کاربرانی که در حال افزایش نیز هستند، فراهم می‌کند.

اگر با پارتیشن‌بندی دقیق گره‌ها به پایگاه داده را به درستی انجام دهید، می‌توانید برنامه‌های خود را به‌طور موثرتری مقیاس‌بندی کنید تا توان پردازش اطلاعات را بالا ببرید. همان‌طور که منابع را اضافه می‌کنید، سرور پردازش موازی می‌تواند از آنها بهره‌برداری کرده و قدرت پردازش آن‌ها را فراتر از محدوده‌های اجزای جداگانه گسترش دهد.

برای بسیاری از انواع سیستم می‌توانید از این سرور استفاده کنید. به‌عنوان مثال برنامه‌های ذخیره‌سازی داده که به داده‌های “فقط خواندنی” دسترسی دارند، نامزدهای اصلی سرور موازی هستند. علاوه بر این، این سرور با موفقیت تعداد بیشتری از سیستم‌های پردازش تراکنش‌های آنلاین و همچنین سیستم‌های ترکیبی را مدیریت می‌کند که در آن‌ها ویژگی‌های “فقط خواندن” و “خواندن / نوشتن” با هم ترکیب می‌شود.

اجاره ابر رایانه   →

اینجا کلیک کنید

سرور موازی همچنین به عنوان یک جزء مهم راه‌حل‌های قدرتمندی برای دسترس‌پذیری سرویس ارائه می‌دهد. یک محیط سرور موازی که به درستی پیکربندی شده باشد می‌تواند شکست‌های سیستمی را بدون اینکه سیستم از کار بیفتد، تحمل کند.از مزایای محیط‌های سرور موازی قابلیت مقیاس‌پذیری نسبت به سیستم‌های تک نمونه‌ای است

از مزایای محیط‌های سرور موازی قابلیت مقیاس‌پذیری نسبت به سیستم‌های تک نمونه‌ای است

 مرکز محاسبات سریع 

اینجا کلیک کنید!

مزایای سرور موازی کدامند؟

برخی از مهم‌ترین مزایای سرور پردازش موازی شامل بهبود توان و مقیاس‌پذیری نسبت به سیستم‌های تک نمونه‌ای و بهبود زمان پاسخ است. یک سرور موازی با حل خرابی مربوط به یک گره در محیط خوشه‌ای، راه‌حلی ایده‌آل برای دسترسی بالا فراهم می‌کند. محیط‌های سرور موازی در مقایسه با محیط‌های تک نمونه‌ای از نظر عملکرد شفافیت بیشتری دارند.

مقیاس‌پذیری

مقیاس‌پذیری توانایی افزودن گره‌های اضافی به برنامه‌های کاربردی سرور موازی است، البته باید این گره‌ها به درستی مستقر شوند. با این کار عملکرد به‌طور چشمگیری بهبود پیدا می‌کند. این نوع سرور می‌تواند از تجهیزات اضافی بهره ببرد و قدرت پردازش چندین سیستم را مهار کند.

بهره‌گیری از محیط پردازش موازی کمک‌های زیادی به کسب و کارها می‌کند

در دسترس‌پذیری بالا

در دسترس بودن بالا به سیستم‌هایی با اجزای اضافه اشاره دارد که حتی در صورت خرابی سخت‌افزار یا نرم‌افزار، خدمات ثابت و بی‌وقفه‌ای را ارائه می‌دهند. در بیشتر تنظیمات دسترسی بالا، گره‌ها از یکدیگر جدا شده‌اند، بنابراین خرابی در یک گره بر کل سیستم تأثیر نمی‌گذارد. در یک محیط سرور پردازش موازی، گره‌های باقیمانده گره خراب را بازیابی می‌کنند و سیستم همچنان به کاربران امکان دسترسی به داده را می‌دهد.

این بدان معناست که داده‌ها به‌طور مداوم در دسترس هستند، حتی در مواقعی که یک گره خراب وجود داشته باشد. سطح دسترسی بالا، همچنین به معنای افزایش دسترسی به پایگاه داده است.

شفافیت عملکردی

شفافیت، معادل عملکردی سرور تک نمونه‌ای و پیکربندی‌های مشترک است که از سرور موازی استفاده می‌کند. برنامه‌هایی که روی سرور تک نمونه‌ای اجرا می‌شوند، با استفاده از سرور موازی با همان نتایج اجرا می‌شوند. یک پایگاه داده را می‌توان به‌ گونه‌ای پیکربندی کرد تا در سه حالت مختلف اجرا شود:

  • سرور تک نمونه‌ای منحصر به فرد
  • سرور تک نمونه‌ای مشترک
  • مشترک با دو یا بیشتر از دو سرور تک نمونه‌ای

اگر می‌خواهید تراکنش‌ها را از چندین گره به صورت مشترک انجام دهید، استفاده از سرور پردازش موازی ضرورت دارد. این سرور ویژگی‌های عملکردی فراتر از ویژگی‌های موجود در یک محیط تک نمونه‌ای را ارائه می‌دهد.

ویژگی‌های عملکردی محیط‌های سرور موازی از سرور تک نمونه‌ای بیشتر است

نتیجه‌گیری

در این مقاله سرور پردازش موازی و ویژگی‌های فناورانه پایگاه‌ داده آن معرفی شد. این سرور مزایای قابل توجهی برای پردازش تراکنش‌های آنلاین (OLTP)، تجارت الکترونیکی، سیستم‌های پشتیبانی تصمیم (DSS) و انواع سیستم‌های ترکیبی ارائه می‌دهد. با عملکرد این نوع سرور، چنین سیستم‌هایی می‌توانند به طور موثر از افزونگی محیط‌های موازی استفاده کنند.

همچنین از این سرور برای ارائه عملکرد بالا، توان عملیاتی و دسترسی بالا استفاده می‌شود. هدف هرچه باشد، چالش استقرار موفقیت‌آمیز این فناوری‌ها برای استفاده کامل از نیروهای چندپردازشی آن‌هاست. برای انجام این کار باید بدانید که سرور موازی چگونه کار می‌کند، به چه منابعی نیاز دارد و چگونه می‌توان به طور موثری از آن استفاده کرد.

سرور پردازش موازی به دلایل مزایایی که دارد، می تواند به انواع کسب و کار کمک‌های زیادی کند اما راه‌اندازی این نوع تجهیزات چندان ساده و ارزان نیست. پس به جای خرید و راه‌اندازی آن شاید بهتر باشد به فکر اجاره کردن آن باشیم. شرکت شبیه‌سازان امیرکبیر از شرکت‌های شناخته‌ای است که به شما در اجاره سرور پردازش موازی و تجهیزاتی از این دست کمک‌های فراوانی می‌کند.

سوالات متداول

در این قسمت به برخی از سوالات شما عزیزان پاسخ داده می‌شود:

ویژگی‌های عملکردی سرور موازی کدامند؟

ویژگی‌های عملکردی سرور موازی شامل قفل “سازگاری با سرویس‌های چندرسانه‌ای فقط خواندنی” و “پشتیبان‌گیری و بایگانی آنلاین” و “مدیریت حافظه بافر” است.

مزایای سرور موازی کدامند؟

از مهم‌ترین مزایای سرور موازی، مقیاس‌پذیری نسبت به سیستم‌های تک نمونه‌ای، افزایش شفافیت، دسترس پذیری بالا و بهبود زمان پاسخ است.

عناصر اصلی پردازش موازی کدامند؟

یک سیستم پردازش موازی دارای مشخصات زیر است:

  • هر پردازنده در یک سیستم می‌تواند همزمان کارها را انجام دهد.
  • وظایف ممکن است نیاز به همگام‌سازی داشته باشند.
  • گره‌ها معمولاً منابعی مانند داده، دیسکت و سایر دستگاه‌ها را به اشتراک می‌گذارند.

لینک منبع

https://docs.oracle.com/cd/A87860_01/doc/paraserv.817/a76968/psintro.htm

مطالب مرتبط:

پردازش موازی

اجاره ابر رایانه   →

اینجا کلیک کنید

مر کز محاسبات شبیه سازان امیرکبیر

نحوه درخواست اجاره کامپیوتر محاسباتی

شماره تماس:✔️ 09021145350  ✔️ 02188769296

آدرس: تهران خیابان ولیعصر(ع)،دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشکده مهندسی مکانیک، طبقه منفی یک،  مرکز نوآوری، گروه شبیه‌سازان امیرکبیر

لیست اجاره کامپیوترهای قدرتمند محاسباتی 

با توجه ‌به تمامی مزایایی که استفاده از ابر رایانه‌ها برای شما ایجاد می‌کند، باید بدانید که تهیه یک ابر رایانه برای شرکت یا سازمان خودتان، امری ساده نیست. خرید یک ابر رایانه مانند خرید یک رایانه معمولی نبوده و هزینه‌ها و سختی‌های خاص خودش را دارد. از سوی دیگر نگهداری و تعمیر ابر رایانه‌ها نیازمند دانش تخصصی و پرداخت هزینه‌های سنگینی است. مشکلاتی که باعث می‌شود بسیاری از افراد از خیر استفاده از ابر رایانه‌ها بگذرند.

اما صبر کنید، همیشه راهی هست! در این میان شرکت‌های زیادی هستند که برای پیشبرد اهداف سایر سازمان‌ها، دست به کرایه ابر رایانه می‌زنند. بدین صورت شما به‌جای اینکه برای انجام پژوهش‌ها و پردازش اطلاعات خودتان بخواهید یک ابر رایانه بخرید، می‌توانید با هزینه‌های بسیار کمتری دست به اجاره ابر رایانه بزنید. شرکت شبیه‌سازان امیرکبیر یکی از بهترین شرکت‌هایی است که به کمک آن می‌توانید یک ابر رایانه کرایه کنید!

شبیه‌سازان امیرکبیر یکی از پیشروترین شرکت‌های خدمات شبیه‌سازی بوده که ابر رایانه‌های خود را با قیمت‌های بسیار کمتری نسبت به سایر رقبا در اختیار سازمان‌ها، افراد و نهادهای مختلف قرار می‌دهد. برای کرایه یک ابر رایانه کافی است تا با مشاورین شبیه‌سازان امیرکبیر تماس بگیرید تا به‌صورت کامل شما را در این امر راهنمایی کنند.( gpu جی پی یو)

جدول زمانی ابررایانه‌ها ساخته شده در جهان

این‌جا جدولی از سریع‌ترین ابررایانه‌های رکورددار همه منظورهٔ موجود در دنیا با سال کسب رکوردشان را می‌بینید. منبع عناوینی که سال ثبتشان قبل از سال ۱۹۹۳ است مختلف است اما برای عناوین بعد از سال ۱۹۹۳ از فهرست پانصد کامپیوتر برتر دنیا استفاده کرده‌ایم.

YearSupercomputerPeak speedLocation
۱۹۴۲Atanasoff–Berry Computer (ABC)۳۰ OPSدانشگاه ایالتی آیووا، Ames, Iowa، USA
TRE Heath Robinson۲۰۰ OPSBletchley Park
۱۹۴۴Flowers Colossus۵ kOPSPost Office Research StationDollis HillUK
۱۹۴۶UPenn انیاک
(before 1948+ modifications)
۱۰۰ kOPSآبردین پروو گراوند، مریلند، مریلند، USA
۱۹۵۴IBM NORC۶۷ kOPSU.S. Naval Proving GroundDahlgren، ویرجینیا، USA
۱۹۵۶MIT TX-۰۸۳ kOPSMassachusetts Inst. of TechnologyLexington، ماساچوست، USA
۱۹۵۸IBM AN/FSQ-۷۴۰۰ kOPS۲۵ U.S. Air Force sites across the continental USA and 1 site in کانادا (۵۲ computers)
۱۹۶۰UNIVAC LARC۲۵۰ kFLOPSآزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۱۹۶۱IBM 7030 “Stretch”۱٫۲ MFLOPSآزمایشگاه ملی لاس آلاموس، نیومکزیکو، USA
۱۹۶۴CDC ۶۶۰۰۳ MFLOPSآزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۱۹۶۹CDC ۷۶۰۰۳۶ MFLOPS
۱۹۷۴CDC STAR-۱۰۰۱۰۰ MFLOPS
۱۹۷۵Burroughs ILLIAC IV۱۵۰ MFLOPSمرکز پژوهشی ایمز ناسا، کالیفرنیا، USA
۱۹۷۶Cray-۱۲۵۰ MFLOPSآزمایشگاه ملی لاس آلاموس، نیومکزیکو، USA (80+ sold worldwide)
۱۹۸۱CDC Cyber ۲۰۵۴۰۰ MFLOPS(numerous sites worldwide)
۱۹۸۳Cray X-MP۹۴۱ MFLOPSآزمایشگاه ملی لاس آلاموسآزمایشگاه ملی لارنس لیورمورBattelleبوئینگ
۱۹۸۴M-۱۳۲٫۴ GFLOPSScientific Research Institute of Computer Complexes، مسکو، USSR
۱۹۸۵Cray-۲۳٫۹ GFLOPSآزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۱۹۸۹ETA۱۰-G/۸۱۰٫۳ GFLOPSدانشگاه ایالتی فلوریدا، فلوریدا، USA
۱۹۹۰NEC SX-۳/۴۴R۲۳٫۲ GFLOPSNEC Fuchu Plant, Fuchu، ژاپن
۱۹۹۳Thinking Machines CM-۵/۱۰۲۴۶۵٫۵ GFLOPSآزمایشگاه ملی لاس آلاموسآژانس امنیت ملی ایالات متحده آمریکا
فوجیتسو Numerical Wind Tunnel۱۲۴٫۵۰ GFLOPSNational Aerospace Laboratory، توکیو، ژاپن
اینتل Paragon XP/S ۱۴۰۱۴۳٫۴۰ GFLOPSآزمایشگاه ملی سندیا، نیومکزیکو، USA
۱۹۹۴فوجیتسو Numerical Wind Tunnel۱۷۰٫۴۰ GFLOPSNational Aerospace Laboratory، توکیو، ژاپن
۱۹۹۶Hitachi SR۲۲۰۱/۱۰۲۴۲۲۰٫۴ GFLOPSدانشگاه توکیو، ژاپن
Hitachi/تسوکوبا، ایباراکی CP-PACS/۲۰۴۸۳۶۸٫۲ GFLOPSCenter for Computational Physics، دانشگاه تسوکوبا، تسوکوبا، ایباراکی، ژاپن
۱۹۹۷اینتل ASCI Red/۹۱۵۲۱٫۳۳۸ TFLOPSآزمایشگاه ملی سندیا، نیومکزیکو، USA
۱۹۹۹اینتل ASCI Red/۹۶۳۲۲٫۳۷۹۶ TFLOPS
۲۰۰۰IBM ASCI White۷٫۲۲۶ TFLOPSآزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۲۰۰۲NEC Earth Simulator۳۵٫۸۶ TFLOPSEarth Simulator Center، یوکوهاما-shi، ژاپن
۲۰۰۴IBM Blue Gene/L۷۰٫۷۲ TFLOPSU.S. Department of Energy/IBM، USA
۲۰۰۵۱۳۶٫۸ TFLOPSU.S. Department of Energy/U.S. National Nuclear Security Administration،
آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۲۸۰٫۶ TFLOPS
۲۰۰۷

شبیه‌سازان امیرکبیر مفتخر است که با نازل‌ترین قیمت‌ها، انواع خدمات تخصصی شبیه‌سازی و پردازشی را در اختیار مشتریانش قرار می‌دهد. از سوی دیگر سرعت بسیار بالای سیستم‌های این شرکت، اجاره انواع مختلف سیستم‌های رایانه‌ای و ابر رایانه‌ای، سیستم‌های رایانش ابری، سرورهای محاسباتی و پردازش مجازی و… تنها بخشی از خدمات این شرکت است.

همچنین شما می‌توانید از خدمات پس از فروش شبیه‌سازان امیرکبیر استفاده کنید و در صورت بروز هرگونه مشکل و یا ایجاد هر نمونه سوالی، می‌توانید با پشتیبانی این شرکت در ارتباط باشید.

نتیجه‌گیری

قدرت و سرعت ابر رایانه‌های به ‌قدری بالا بوده که انجام محاسبات و پردازش اطلاعاتی که امکان انجام آن با سیستم‌های معمولی وجود ندارد را در کسری از ثانیه انجام خواهد داد. از این‌رو شرکت‌ها و سازمان‌های بسیار زیادی که نیازمند انجام چنین پردازش‌هایی هستند، به استفاده و اجاره ابر رایانه روی می‌آورند. شرکت شبیه‌سازان امیرکبیر یکی از بهترین شرکت‌ها در زمینه کرایه انواع ابر رایانه‌ها بوده که آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان است.

 

لیست ابر رایانه ها جهان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه فردوسی مشهد 

مرکز ابررایانه دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی 

مرکز ابر رایانه دانشگاه شریف 

مرکز ابر رایانه دانشگاه حکیم سبزواری 

مرکز ابر رایانه دانشگاه اراک 

مرکز ابررایانه دانشگاه کردستان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه کاشان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه قم 

مرکز ابر رایانه دانشگاه صنعتی شاهرود 

مرکز ابررایانه دانشگاه صنعتی اصفهان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه شیراز 

مرکز ابر رایانه دانشگاه شهید چمران اهواز 

مرکز ابررایانه دانشگاه سمنان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه بین المللی امام خمینی 

مرکز ابر رایانه دانشگاه ارومیه 

مرکز ابر رایانه دانشگاه علم و صنعت 

مرکز ابر رایانه دانشگاه تهران 

درباره مرکز داده چه می‌دانید 

کامپیوتر مجازی چیست

hpc چیست 

پردازش ابری 

رایانش ابری 

مزایا و معایب پردازش موازی 

سرور محاسباتی چیست 

سیستم های موازی – هوش شبیه سازی 

پردازش موازی

مزایای برتر رایانش ابری 

قدرتمندترین ابر رایانه های جهان 

پردازش موازی 

محاسبات موازی 

سرور محاسباتی چیست

لیست ابر رایانه های ایران

فناوری ابر رایانه چیست 

سرعت پردازنده چگونه محاسبه می شود 

سرعت پردازنده چیست و چرا اهمیت دارد 

سیستم موازی چیست 

hpc چیست 

انواع ابر کامپیوترها 

نکاتی برای خرید سرور محاسباتی

قیمت خرید ابر کامپیوتر 

ابر رایانه چیست

اجاره سوپر کامپیوتر 

اجاره کامپیوتر قوی 

اجاره سیستم پردازش موازی 

اجاره یک ابر کامپیوتر

رایانش سریع چیست؟

چه-کامپیوتری برای پایتون مناسب است

پردازش موازی در پایتون python 

مزایا و معایب پردازش موازی

پردازش سریع

انواع ابر رایانه ها

کاربرد پردازش موازی 

خرید ابر رایانه

قیمت یک ابر رایانه

اجاره سرور HPC 

پردازش سریع 

کلاستر 

سوپرکامپیوتر

پردازش فوق سریع 

سرور پردازش موازی چیست 

آزمایشگاه پردازش موازی

اجاره کامپیوتر- ارزان 

رایانش ابری

پردازش فوق سریع 

ابر رایانه 

درباره اجاره سرور محسباتی چه باید بدانیم؟

تعرفه رایانش ابری

آزمایشگاه محاسباتی

سیستم مورد نیاز شبیه سازی

پردازش موازی ارزان

حداقل سیستم مورد نیاز برای گوسین 

سیستم مورد نیاز برای لمپس lamps 

پردازش موازی در متلب 

حداقل سیستم مورد نیاز برای شبیه سازی FEM 

حداقل سیستم مورد نیاز برای comsol کامسول

سیستم مورد نیاز برای انسیس ansys

پردازش موازی در متلب 

کامپیوتر قوی برای نرم افزار اباکوس abaqus ✔️

پردازش موازی و پایگاه های داده موازی 

خرید کامپیوتر قوی 

محاسبات موازی 

سیستم پردازش سنگین و تأخیر کم در شبکه‌های حسگر بی‌سیم 

اجاره سرور محاسباتی 

اجاره سیستم کامپیوتری 

اجاره کامپیوترهای قدرتمند محاسباتی

اجاره کامپیوتر در تهران 

کلاستر کامپیوتری 

آشنایی با کامپیوتر محاسباتی قوی 

کامپیوتر محاسباتی قدرتمند 

روش آسان‌سازی پردازش داده با استفاده از عملیات محاسبات سنگین 

تدوینی به‌صرفه‌تر با اجاره کامپیوتر تدوین 

بررسی تأثیر رم در سرعت رندر 

 معرفی 6 کارت گرافیک برتر برای رندر 

تعرفه اجاره سیستم‌های تخصصی مهندسی و پردازش سریع GPU 

همه چیز در مورد سیستم ‌های پردازش گرافیکی و اجاره آنها