5/5 - (2 امتیاز)

تعرفه قیمت رایانش ابری

عرفه قیمت رایانش ابری از مباحثی است که شرکت‌های فناوری اطاعات و دیگر کسب و کارها به آن می‌پردازند و این موضوع از اهمیت زیادی برای آن‌ها برخوردار است. با توجه به اطلاعات شرکت سیسکو تا پایان سال 2021، 94٪ از حجم کار اینترنت روی تکنولوژی ابری خواهد بود. اکثر شرکت‌ها از یک استراتژی ترکیبی استفاده می‌کنند تا تکنولوژی ابر خود را به به‌صرفه‌ترین قیمت ارائه دهند.

به دلیل گران بودن تجهیزات رایانش ابری، پیشنهاد می‌شود از شرکت شبیه‌سازان امیرکبیر درخصوص اجاره و پرداخت هزینه‌های مربوطه کمک و مشورت بگیرید.پردازش فوق سریع –شبیه سازی– پردازش محاسبات سریع – gpu جی پی یو – سوپر کامپیوتر – کامپیوتر قوی – اجاره کارت گرافیک – پردازش موازی – جهت انجام پروژه نرم افزارهای شبیه سازی – شبیه سازی – مرکز محاسبات رایانش ابری امیرکبیر – انواع پردازش مجازی – سامانه پردازش سریع – سوپر کامپیوتر برای شبیه سازی در نرم افزار اباکوس – کامپیوتر محاسباتی قوی – hpc محاسبات سنگین – سیستم‌های تخصصی مهندسی و پردازش سریع GPU – اجاره کامپیوتر – سرور محاسباتی – پردازش فوق سریع – کلاستر – پردازش موازی در شبیه سازی متلب matlab اباکوس abaqus انسیس فلوئنت ansys fluent متریال استادیو material studio سی اس تی cst-ارائه دهنده ارزانترین خدمات مرکز پردازش موازی – ابر رایانه – سرور محاسباتی – رایانش ابری – اجاره کامپیوتر – پردازش فوق سریع – اجاره ابر رایانه – اجاره ابر کامپیوتر – اجاره سیستم کامپیوتر – سیستم رندر – سیستم تدوین- کارت گرافیک رندرینگ gpu – سرور رندر- اجاره کلاستر– اجاره سرور محاسباتی – سرور پردازش موازی – اجاره کامپیوتر سرور- پردازش سریع – اجاره کامپیوتر قوی – کرایه کامپیوتر سرور – پردازش موازی

رایانش ابری هزینه‌های IT را کاهش می‌دهد

محاسبات ابری به زبان ساده به چه معناست؟

رایانش ابری ارائه خدمات محاسباتی مبتنی بر تقاضاست؛ شامل خدماتی از برنامه‌های کاربردی گرفته تا ذخیره‌سازی و پردازش که به ‌طور معمول از طریق اینترنت انجام می‌شود و شما به اندازه‌ای که از آن استفاده می‌کنید، هزینه پرداخت می‌کنید.

رایانش ابری چگونه کار می‌کند؟

در بحث در مورد تعرفه قیمت رایانش ابری باید گفت کسب و کارها به جای داشتن زیرساخت‌های محاسباتی یا مراکز داده، می‌توانند دسترسی به هر چیزی را از برنامه‌های کاربردی گرفته تا ذخیره‌سازی، از یک ارائه‌دهنده سرویس‌های ابری اجاره کنند.

از مزایای رایانش ابری این است که شرکت‌ها می‌توانند از هزینه اولیه و پیچیدگی مالکیت و نگهداری زیرساخت‌های فناوری اطلاعات جلوگیری کنند و تنها به راحتی هزینه‌های سرویس‌های استفاده‌شده را پرداخت کنند. به نوبه خود ارائه‌دهندگان خدمات رایانش ابری می‌توانند با ارائه خدمات مشابه به طیف گسترده‌ای از مشتریان، از مقیاس اقتصادی قابل توجهی بهره‌مند شوند.

رایانش ابری خدمات متنوعی را ارائه می‌دهد

کدام سرویس‌های رایانش ابری در دسترس هستند؟

با گسترش استفاده از رایانش ابری، کسب و کارها نیاز دارند تا در مورد تعرفه قیمت رایانش ابری بدانند. خدمات رایانش ابری طیف گسترده‌ای از ارائه فضای ذخیره‌سازی، شبکه‌سازی و قدرت پردازش گرفته تا پردازش زبان طبیعی و هوش مصنوعی و همچنین برنامه‌های کاربردی استاندارد را شامل می‌شود.

 

مزایای سرمایه‌گذاری در رایانش ابری

مزایای کلی به‌کارگیری رایانش ابری به کاهش نیاز به تجهیزات سخت‌افزاری برمی‌گردد. اگر تجهیزات سخت‌افزاری از کار بیفتد، هزینه سنگینی برای کسب و کار ایجاد می‌شود. در فضای ابری حتی اگر یک مرکز داده کاملاً خراب شود، این مشکل برعهده سرویس‌دهنده ابری است. به دلیل انعطاف‌پذیر بودن تعرفه قیمت رایانش ابری هزینه‌های جاری نیز می‌توانند در فضای رایانش ابری بسیار کمتر از هزینه‌های تجهیزات داخلی شرکت باشند.

رایانش ابری شما را راحت‌تر به اهداف کسب و کارتان می‌رساند

اجاره ابر رایانه   →

اینجا کلیک کنید

سرویس‌دهندگان برتر رایانش ابری کدامند؟  

ارائه‌دهندگان برتر رایانش ابری شامل AWS ، Microsoft Azure و Google Cloud هستند. برای درک اینکه هر یک از سرویس‌دهندگان رایانش ابری چگونه قیمت‌گذاری می‌کنند، روش‌های قیمت‌گذاری هریک در ادامه اشاره شده است:

قیمت‌گذاری Amazon AWS Cloud

این شرکت سه دسته برای تعرفه قیمت رایانش ابری در نظر می‌گیرد:

  • اولین شامل Pay as You Go است؛ یعنی هنگامی که از خدمات استفاده می‌کنید، برای آن‌ها هزینه پرداخت می‌کنید.
  • روش بعدی AWS Reservation Capacity است. به این معنی که اگر می‌دانید به چه میزان به فضای محاسبات یا ذخیره نیاز دارید، می‌توانید آن را زودتر رزرو کنید و هزینه‌های خود را کاهش دهید. این روش می‌تواند تا 75٪ در قیمت‌گذاری بر اساس تقاضا صرفه‌جویی کند و راهی عالی برای کاهش هزینه‌های رایانش ابری است.
  • روش سوم تخفیف‌های مبتنی بر حجم را براساس مقیاس‌های اقتصادی ارائه می‌دهد. به معنای اینکه هرچه بیشتر استفاده کنید، هزینه کمتری برای هر گیگابایت پرداخت خواهید کرد.

قیمت‌گذاری Google GCP Cloud

تعرفه قیمت رایانش ابری مربوط به Google Cloud نیز براساس مدل پرداخت همزمان انجام می‌شود و هیچ هزینه‌ای برای فعالسازی یا خاتمه ندارد. علاوه بر این، می‌توان موارد هزینه فرصت زیر را نیز در نظر گرفت:

نمونه‌های VM پیش فرض: اگر بارهای کاری نیازی به دسترسی یکنواخت ندارند، مانند فرایندهای مدیریت داده، آن‌ها را می‌توان طوری تنظیم کرد که دسترسی مواردی که مورد نیاز نیستند به فضای ابری قطع شده و با این کار تا 79٪ صرفه‌جویی شود.

صورت‌حساب در ثانیه: با این روش قیمت‌گذاری، شما برای هزینه‌های اضافی، دقیقاً برای همان چیزی که استفاده می‌کنید پرداخت می‌کنید و نه بیشتر.

تخفیف‌های پایدار: اگر بارهای کاری شما هر ماه مقدار قابل توجهی Compute Engine و Cloud SQL دارند، به‌طور خودکار واجد شرایط تخفیف حداکثر 30٪ هستید.

تخفیف‌های استفاده متعهدانه: در حالی که تخفیف‌های مربوط به مصرف مستمر به شما کمک می‌کند تا هزینه‌های پروژه‌های طولانی مدت یا بزرگتر را کاهش دهید، تخفیف‌های استفاده متعهدانه فقط با چند پروژه برای کاربران عالی است. پیش از عقد قرارداد درباره موافقت با این موارد صحبت می‌شود و بدون هیچ‌گونه قفل امنیتی تا 57٪ تخفیف خواهید گرفت.

قیمت‌گذاری Azure Cloud مایکروسافت

با طرح تعرفه قیمت رایانش ابری Microsoft Azure می‌توانید موارد مصرفی خود را برای یک یا سه سال رزرو کنید و هر زمان که بخواهید می‌توانید موارد رزروی خود را لغو و یا با موارد دیگر جابجا کنید. این شرایط برای کسب و کارهای در حال رشد یا تکامل مناسب است. همچنین در کنترل هزینه‌ها، برخی پاداش‌های اضافی به شما تعلق می‌گیرد.

کسب و کارها به سمت استفاده از رایانش ابری پیش می‌روند

نتیجه‌گیری

ایجاد زیرساخت برای پشتیبانی از رایانش ابری اکنون بیش از یک سوم کل هزینه‌های فناوری اطلاعات در سراسر جهان را تشکیل می‌دهد. در همین حال هزینه‌های مربوط به فناوری اطلاعات داخلی کسب و کارها همچنان رو به کاهش است، زیرا بارهای محاسباتی در حال حرکت به سمت فضای ابری هستند.

خواه این خدمات ابر عمومی فروشندگان باشند یا ابرهای خصوصی خود شرکت‌ها، آگاهی از تعرفه قیمت رایانش ابری از اهمیت زیادی برخوردار است که در این باره می‌توانید در مورد هزینه‌های اجاره و استفاده از شرکت شبیه‌سازان امیرکبیر مشورت و راهنمای‌های لازم را دریافت کنید.

سوالات متداول

در این قسمت به برخی از سوالات متداول درباره رایانش ابری پاسخ داده شده است:

رایانش ابری چه سرویس‌هایی ارائه می‌دهد؟

در واقع تقریباً هر سرویسی که نیازی به نزدیک بودن فیزیکی شما به سخت‌افزار رایانه‌ای که از آن استفاده می‌کنید نداشته باشد، هم اکنون می‌تواند از طریق cloud ارائه شود.

مزایای استفاده از رایانش ابری چیست؟

انتقال به رایانش ابری هزینه مدیریت و نگهداری سیستم‌های IT را کاهش می‌دهد. همچنین مقیاس‌پذیری، تداوم تجارت، کارایی همکاری، انعطاف‌پذیری روش‌های کاری، به‌روزرسانی‌های خودکار و … را فراهم می‌کند.

ریسک‌های محاسبات ابری کدامند؟

بدافزارها، دزدی هویت و نقض داده‌ها که منجر به کاهش اعتماد مشتری و افت بالقوه درآمد می‌شود.

مطالب مرتبط:

اجاره ابر رایانه   →

اینجا کلیک کنید

با توجه ‌به تمامی مزایایی که استفاده از ابر رایانه‌ها برای شما ایجاد می‌کند، باید بدانید که تهیه یک ابر رایانه برای شرکت یا سازمان خودتان، امری ساده نیست. خرید یک ابر رایانه مانند خرید یک رایانه معمولی نبوده و هزینه‌ها و سختی‌های خاص خودش را دارد. از سوی دیگر نگهداری و تعمیر ابر رایانه‌ها نیازمند دانش تخصصی و پرداخت هزینه‌های سنگینی است. مشکلاتی که باعث می‌شود بسیاری از افراد از خیر استفاده از ابر رایانه‌ها بگذرند.

اما صبر کنید، همیشه راهی هست! در این میان شرکت‌های زیادی هستند که برای پیشبرد اهداف سایر سازمان‌ها، دست به کرایه ابر رایانه می‌زنند. بدین صورت شما به‌جای اینکه برای انجام پژوهش‌ها و پردازش اطلاعات خودتان بخواهید یک ابر رایانه بخرید، می‌توانید با هزینه‌های بسیار کمتری دست به اجاره ابر رایانه بزنید. شرکت شبیه‌سازان امیرکبیر یکی از بهترین شرکت‌هایی است که به کمک آن می‌توانید یک ابر رایانه کرایه کنید!

شبیه‌سازان امیرکبیر یکی از پیشروترین شرکت‌های خدمات شبیه‌سازی بوده که ابر رایانه‌های خود را با قیمت‌های بسیار کمتری نسبت به سایر رقبا در اختیار سازمان‌ها، افراد و نهادهای مختلف قرار می‌دهد. برای کرایه یک ابر رایانه کافی است تا با مشاورین شبیه‌سازان امیرکبیر تماس بگیرید تا به‌صورت کامل شما را در این امر راهنمایی کنند.( gpu جی پی یو)

جدول زمانی ابررایانه‌ها ساخته شده در جهان

این‌جا جدولی از سریع‌ترین ابررایانه‌های رکورددار همه منظورهٔ موجود در دنیا با سال کسب رکوردشان را می‌بینید. منبع عناوینی که سال ثبتشان قبل از سال ۱۹۹۳ است مختلف است اما برای عناوین بعد از سال ۱۹۹۳ از فهرست پانصد کامپیوتر برتر دنیا استفاده کرده‌ایم.

YearSupercomputerPeak speedLocation
۱۹۴۲Atanasoff–Berry Computer (ABC)۳۰ OPSدانشگاه ایالتی آیووا، Ames, Iowa، USA
TRE Heath Robinson۲۰۰ OPSBletchley Park
۱۹۴۴Flowers Colossus۵ kOPSPost Office Research StationDollis HillUK
۱۹۴۶UPenn انیاک
(before 1948+ modifications)
۱۰۰ kOPSآبردین پروو گراوند، مریلند، مریلند، USA
۱۹۵۴IBM NORC۶۷ kOPSU.S. Naval Proving GroundDahlgren، ویرجینیا، USA
۱۹۵۶MIT TX-۰۸۳ kOPSMassachusetts Inst. of TechnologyLexington، ماساچوست، USA
۱۹۵۸IBM AN/FSQ-۷۴۰۰ kOPS۲۵ U.S. Air Force sites across the continental USA and 1 site in کانادا (۵۲ computers)
۱۹۶۰UNIVAC LARC۲۵۰ kFLOPSآزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۱۹۶۱IBM 7030 “Stretch”۱٫۲ MFLOPSآزمایشگاه ملی لاس آلاموس، نیومکزیکو، USA
۱۹۶۴CDC ۶۶۰۰۳ MFLOPSآزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۱۹۶۹CDC ۷۶۰۰۳۶ MFLOPS
۱۹۷۴CDC STAR-۱۰۰۱۰۰ MFLOPS
۱۹۷۵Burroughs ILLIAC IV۱۵۰ MFLOPSمرکز پژوهشی ایمز ناسا، کالیفرنیا، USA
۱۹۷۶Cray-۱۲۵۰ MFLOPSآزمایشگاه ملی لاس آلاموس، نیومکزیکو، USA (80+ sold worldwide)
۱۹۸۱CDC Cyber ۲۰۵۴۰۰ MFLOPS(numerous sites worldwide)
۱۹۸۳Cray X-MP۹۴۱ MFLOPSآزمایشگاه ملی لاس آلاموسآزمایشگاه ملی لارنس لیورمورBattelleبوئینگ
۱۹۸۴M-۱۳۲٫۴ GFLOPSScientific Research Institute of Computer Complexes، مسکو، USSR
۱۹۸۵Cray-۲۳٫۹ GFLOPSآزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۱۹۸۹ETA۱۰-G/۸۱۰٫۳ GFLOPSدانشگاه ایالتی فلوریدا، فلوریدا، USA
۱۹۹۰NEC SX-۳/۴۴R۲۳٫۲ GFLOPSNEC Fuchu Plant, Fuchu، ژاپن
۱۹۹۳Thinking Machines CM-۵/۱۰۲۴۶۵٫۵ GFLOPSآزمایشگاه ملی لاس آلاموسآژانس امنیت ملی ایالات متحده آمریکا
فوجیتسو Numerical Wind Tunnel۱۲۴٫۵۰ GFLOPSNational Aerospace Laboratory، توکیو، ژاپن
اینتل Paragon XP/S ۱۴۰۱۴۳٫۴۰ GFLOPSآزمایشگاه ملی سندیا، نیومکزیکو، USA
۱۹۹۴فوجیتسو Numerical Wind Tunnel۱۷۰٫۴۰ GFLOPSNational Aerospace Laboratory، توکیو، ژاپن
۱۹۹۶Hitachi SR۲۲۰۱/۱۰۲۴۲۲۰٫۴ GFLOPSدانشگاه توکیو، ژاپن
Hitachi/تسوکوبا، ایباراکی CP-PACS/۲۰۴۸۳۶۸٫۲ GFLOPSCenter for Computational Physics، دانشگاه تسوکوبا، تسوکوبا، ایباراکی، ژاپن
۱۹۹۷اینتل ASCI Red/۹۱۵۲۱٫۳۳۸ TFLOPSآزمایشگاه ملی سندیا، نیومکزیکو، USA
۱۹۹۹اینتل ASCI Red/۹۶۳۲۲٫۳۷۹۶ TFLOPS
۲۰۰۰IBM ASCI White۷٫۲۲۶ TFLOPSآزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۲۰۰۲NEC Earth Simulator۳۵٫۸۶ TFLOPSEarth Simulator Center، یوکوهاما-shi، ژاپن
۲۰۰۴IBM Blue Gene/L۷۰٫۷۲ TFLOPSU.S. Department of Energy/IBM، USA
۲۰۰۵۱۳۶٫۸ TFLOPSU.S. Department of Energy/U.S. National Nuclear Security Administration،
آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۲۸۰٫۶ TFLOPS
۲۰۰۷

شبیه‌سازان امیرکبیر مفتخر است که با نازل‌ترین قیمت‌ها، انواع خدمات تخصصی شبیه‌سازی و پردازشی را در اختیار مشتریانش قرار می‌دهد. از سوی دیگر سرعت بسیار بالای سیستم‌های این شرکت، اجاره انواع مختلف سیستم‌های رایانه‌ای و ابر رایانه‌ای، سیستم‌های رایانش ابری، سرورهای محاسباتی و پردازش مجازی و… تنها بخشی از خدمات این شرکت است.

همچنین شما می‌توانید از خدمات پس از فروش شبیه‌سازان امیرکبیر استفاده کنید و در صورت بروز هرگونه مشکل و یا ایجاد هر نمونه سوالی، می‌توانید با پشتیبانی این شرکت در ارتباط باشید.

نتیجه‌گیری

قدرت و سرعت ابر رایانه‌های به ‌قدری بالا بوده که انجام محاسبات و پردازش اطلاعاتی که امکان انجام آن با سیستم‌های معمولی وجود ندارد را در کسری از ثانیه انجام خواهد داد. از این‌رو شرکت‌ها و سازمان‌های بسیار زیادی که نیازمند انجام چنین پردازش‌هایی هستند، به استفاده و اجاره ابر رایانه روی می‌آورند. شرکت شبیه‌سازان امیرکبیر یکی از بهترین شرکت‌ها در زمینه کرایه انواع ابر رایانه‌ها بوده که آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان است.

 

لیست ابر رایانه ها جهان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه فردوسی مشهد 

مرکز ابررایانه دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی 

مرکز ابر رایانه دانشگاه شریف 

مرکز ابر رایانه دانشگاه حکیم سبزواری 

مرکز ابر رایانه دانشگاه اراک 

مرکز ابررایانه دانشگاه کردستان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه کاشان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه قم 

مرکز ابر رایانه دانشگاه صنعتی شاهرود 

مرکز ابررایانه دانشگاه صنعتی اصفهان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه شیراز 

مرکز ابر رایانه دانشگاه شهید چمران اهواز 

مرکز ابررایانه دانشگاه سمنان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه بین المللی امام خمینی 

مرکز ابر رایانه دانشگاه ارومیه 

مرکز ابر رایانه دانشگاه علم و صنعت 

مرکز ابر رایانه دانشگاه تهران 

درباره مرکز داده چه می‌دانید 

کامپیوتر مجازی چیست

hpc چیست 

پردازش ابری 

رایانش ابری 

مزایا و معایب پردازش موازی 

سرور محاسباتی چیست 

سیستم های موازی – هوش شبیه سازی 

پردازش موازی

مزایای برتر رایانش ابری 

قدرتمندترین ابر رایانه های جهان 

پردازش موازی 

محاسبات موازی 

سرور محاسباتی چیست

لیست ابر رایانه های ایران

فناوری ابر رایانه چیست 

سرعت پردازنده چگونه محاسبه می شود 

سرعت پردازنده چیست و چرا اهمیت دارد 

سیستم موازی چیست 

hpc چیست 

انواع ابر کامپیوترها 

نکاتی برای خرید سرور محاسباتی

قیمت خرید ابر کامپیوتر 

ابر رایانه چیست

اجاره سوپر کامپیوتر 

اجاره کامپیوتر قوی 

اجاره سیستم پردازش موازی 

اجاره یک ابر کامپیوتر

رایانش سریع چیست؟

چه-کامپیوتری برای پایتون مناسب است

پردازش موازی در پایتون python 

مزایا و معایب پردازش موازی

پردازش سریع

انواع ابر رایانه ها

کاربرد پردازش موازی 

خرید ابر رایانه

قیمت یک ابر رایانه

اجاره سرور HPC 

پردازش سریع 

کلاستر 

سوپرکامپیوتر

پردازش فوق سریع 

سرور پردازش موازی چیست 

آزمایشگاه پردازش موازی

اجاره کامپیوتر- ارزان 

رایانش ابری

پردازش فوق سریع 

ابر رایانه 

درباره اجاره سرور محسباتی چه باید بدانیم؟

تعرفه رایانش ابری

آزمایشگاه محاسباتی

سیستم مورد نیاز شبیه سازی

پردازش موازی ارزان

حداقل سیستم مورد نیاز برای گوسین 

سیستم مورد نیاز برای لمپس lamps 

پردازش موازی در متلب 

حداقل سیستم مورد نیاز برای شبیه سازی FEM 

حداقل سیستم مورد نیاز برای comsol کامسول

سیستم مورد نیاز برای انسیس ansys

پردازش موازی در متلب 

کامپیوتر قوی برای نرم افزار اباکوس abaqus ✔️

پردازش موازی و پایگاه های داده موازی 

خرید کامپیوتر قوی 

محاسبات موازی 

سیستم پردازش سنگین و تأخیر کم در شبکه‌های حسگر بی‌سیم 

اجاره سرور محاسباتی 

اجاره سیستم کامپیوتری 

اجاره کامپیوترهای قدرتمند محاسباتی

اجاره کامپیوتر در تهران 

کلاستر کامپیوتری 

آشنایی با کامپیوتر محاسباتی قوی 

کامپیوتر محاسباتی قدرتمند 

روش آسان‌سازی پردازش داده با استفاده از عملیات محاسبات سنگین 

تدوینی به‌صرفه‌تر با اجاره کامپیوتر تدوین 

بررسی تأثیر رم در سرعت رندر 

 معرفی 6 کارت گرافیک برتر برای رندر 

تعرفه اجاره سیستم‌های تخصصی مهندسی و پردازش سریع GPU 

همه چیز در مورد سیستم ‌های پردازش گرافیکی و اجاره آنها 

مر کز محاسبات شبیه سازان امیرکبیر

نحوه درخواست اجاره کامپیوتر محاسباتی

شماره تماس:✔️ 09021145350  ✔️ 02188769296

آدرس: تهران خیابان ولیعصر(ع)،دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشکده مهندسی مکانیک، طبقه منفی یک،  مرکز نوآوری، گروه شبیه‌سازان امیرکبیر

لیست اجاره کامپیوترهای قدرتمند محاسباتی