5/5 - (2 امتیاز)

خرید ابر رایانه

هنگام خرید ابر رایانه چه نکاتی را باید در نظر داشت

ظرفیت سرورهای دیجیتال اغلب دست کم گرفته می شود. کاربر انتظار دارد که علیرغم افزایش مداوم حجم ایمیل ها و پایگاه داده مشتریان در حال رشد، عملکرد صاف باقی بماند. اگر خرابی هایی مانند خرابی های مکرر ابر رایانه و عملکرد ضعیف تر با دسترسی همزمان به سیستم وجود دارد، زمان آن فرا رسیده است که سرور جدیدی را انتخاب کنید. حتی به اپراتورهای فروشگاه آنلاین نیز توصیه می شود که ظرفیت سرور اضافی را خریداری کنند.

خرید سرور پردازش

گزینه های خرید سرور

اطلاعات دیجیتالی که روزانه در مقادیر زیاد در شرکت‌های متوسط ​​تولید می‌شود، تنها در صورتی می‌توانند بدون اختلال در این حد پردازش شوند، در صورتی که یک سرور با ابعاد مناسب در دسترس باشد. اگر ظرفیت های موجود در یک شرکت ناکافی باشد، باید سرور کارآمدتری خریداری کرد. اگر متخصصان فناوری اطلاعات در شرکت خود دارید که می توانند راه اندازی و نگهداری سرور را نیز انجام دهند، به شما توصیه می شود که مستقیماً از سازنده خرید کنید. اگر متخصصان فناوری اطلاعات را استخدام نکرده اید، بهتر است با ارائه دهنده خدمات فناوری اطلاعات مورد نظر خود تماس بگیرید. در آنجا مشاوره فردی و سرور مناسب برای نیازهای عملیاتی خود دریافت خواهید کرد. از طرف دیگر، می توانید از ابر استفاده کنید. در این حالت داده ها در یک مرکز داده میزبانی می شوند و شما بنا به نیاز خود به زیرساخت موجود اجاره می دهید.

← مرکز ابر رایانه شبیه‌سازان امیرکبیر  →

اینجا کلیک کنید!

کدام ابر رایانه ایده آل است؟

ما نمی توانیم به این سوال پاسخ کلی بدهیم، زیرا ابر رایانه های مختلفی برای نیازهای مختلف وجود دارد. جدا از اندازه و کارایی، مصرف برق، قابلیت خنک کنندگی و ایمنی عملیاتی معیارهای مهم خرید هستند. عامل تعیین کننده حجم کاری است که در دراز مدت انجام می شود. قبل از خرید دستگاه، از خود بپرسید که کدام برنامه ها در آینده روی آن اجرا خواهند شد و چه تعداد از این برنامه ها وجود خواهد داشت. علاوه بر پایگاه داده و سرورهای فایل، سرورها و سرورهای ذخیره سازی و برنامه کاربردی نیز برای چندین برنامه مختلف (دستگاه های همه جانبه) در دسترس هستند. سرورهای بسیار تخصصی معمولاً گرانتر هستند. علاوه بر این، شما همچنان می توانید برنامه های مختلف را از طریق یک سرور استاندارد مجازی اجرا کنید. این به شما امکان می دهد حتی بهتر از سیستم استفاده کنید. با این حال، شما به کمک یک متخصص فناوری اطلاعات و همچنین نرم افزار اضافی نیاز دارید.

اگر بسیاری از کارمندان به شبکه شرکت دسترسی دارند، توصیه می شود یک سرور با چندین پردازنده قدرتمند خریداری کنید. برای کاهش هزینه های انرژی بالاتر، بهتر است سروری با پردازنده های کم مصرف خریداری کنید. اگر شما از آن دسته شرکت‌هایی هستید که قطعی سرور نه تنها منجر به از دست دادن درآمد، بلکه کمبودهای امنیتی عمده می‌شود، به منبع تغذیه بدون وقفه و ذخیره‌سازی پشتیبان، علاوه بر یک سرور با در دسترس بودن بالا (با قیمت بالا) نیاز دارید. برای اطمینان از قابلیت اطمینان بالا، بهتر است با سازنده برای پشتیبانی فنی طولانی مدت 24 ساعته و تعمیر و نگهداری کلیه تجهیزات هماهنگ کنید. اگر از یک مرکز داده استفاده می کنید، خرید یک سرور رک کم و بیش بزرگ روش انتخابی است.

اگر می‌خواهید در آینده از یک ابر رایانه استفاده کنید، ابتدا یک نمایه نیاز ایجاد کنید: شما تعیین می‌کنید که کدام وظایف باید انجام شود و حجم تقریبی داده‌ها را تخمین می‌زنید. اگرچه هنگام خرید ظرفیت‌های سرور بزرگ‌تر اغلب از شرایط مطلوب‌تری بهره می‌برید، اما در نگاهی به گذشته، هزینه‌های نگهداری و انرژی بالاتری دارند. به عنوان مثال، خنک کردن سرور می تواند منجر به هزینه های غیرقابل پیش بینی شود. این به این دلیل است که هزینه هایی برای ظرفیت ذخیره سازی استفاده نشده نیز متحمل می شود. اگر از قبل سرور خود را دارید، فقط باید دستگاه هایی را خریداری کنید که به راحتی می توانند در زیرساخت های فناوری اطلاعات موجود ادغام شوند. برای اکثر کاربران، سازگاری با سیستم های موجود و مدیریت بدون عارضه کافی است. یک عملکرد 100٪ دائمی نقش نسبتاً فرعی را برای آنها ایفا می کند.

پردازنده ها، هسته های CPU، حافظه و فضای هارد دیسک، پوشش

یک پردازنده بسیار قدرتمند به خصوص برای برنامه هایی با قدرت محاسباتی بالا و حجم داده بالا مورد نیاز است. برای برنامه های سنتی مانند ارسال ایمیل، ذخیره سازی داده ها و پخش جریانی، عملکرد یک CPU معمولی Intel Pentium، Core i3 و Celeron کاملاً کافی است. به ویژه مدل های سرور جدیدتر، بی صدا کار می کنند، صرفه جویی در مصرف انرژی دارند و نیازی به خنک کننده قوی ندارند. CPU های Intel Xeon E3 برای پردازش داده های فشرده محاسباتی ایده آل هستند. Xeon E5 و Xeon E7 عملکرد بیشتری را برای برنامه های کاربردی و کاربران شبکه بیشتر ارائه می دهند. اگر قصد دارید از نرم افزار مجازی سازی استفاده کنید یا اگر با نرم افزار پایگاه داده گسترده کار می کنید، بدون این کار نمی توانید انجام دهید.

ابر رایانه معمولی برای فایل ها و ایمیل ها مجهز به CPU 4، 6 یا 8 هسته ای هستند. اگر وظایف مختلف زیادی در شرکت خود دارید که جریان های داده عظیمی را تولید می کنند و به افراد زیادی دسترسی دارند، با یک پردازنده 16 یا 20 هسته ای بهتر خواهید بود. با این حال، قبل از خرید چنین سرور رده بالایی، به بخش فناوری اطلاعات خود اجازه دهید ببیند که آیا در عوض باید فضای ذخیره سازی هارد دیسک 3U یا 4U بزرگتر را انتخاب کنید.

علاوه بر این، حافظه نقش زیادی دارد. 8 گیگابایت حافظه رم برای استفاده خصوصی یا فقط چند کاربر کافی است. اما برای شبکه های بزرگتر، بهتر است 16 تا 32 گیگابایت رم داشته باشید. شبکه های با کارایی بالا با تعداد کاربر زیاد به بیش از 128 گیگابایت رم نیاز دارند. همچنین قبل از خرید سرور به حجم فضای هارد دیسک خود توجه کنید. شبکه های بزرگ با برنامه های کاربردی بسیار فشرده به فضای ذخیره سازی زیادی (64 یا 72 ترابایت) نیاز دارند. سرورهای برنامه اختصاصی فضای ذخیره سازی کمتری دارند (مثلاً 5 یا 8 ترابایت).

همچنین نوع کیس را برای ابر رایانه خود در نظر بگیرید. از آنجایی که، این نه تنها خنک‌سازی مبتنی بر نیاز را تضمین می‌کند، بلکه باید به گونه‌ای باشد که سرور را بتوان در آینده، در صورت نیاز، گسترش داد. گزینه های کمی برای نصب هارد دیسک های اضافی و کارت های توسعه در رک های 1U وجود دارد: فقط چهار هارد دیسک 3.5 اینچی یا ده هارد 2.5 اینچی را می توان در آنها استفاده کرد. اگر به کارت های توسعه بزرگ نیاز دارید، توصیه می شود یک سرور 3U یا حتی بهتر از آن 4U خریداری کنید.

البته این قفسه ها بزرگتر هستند و طرفداران زیادی دارند. در اصل، هرچه جریان داده‌ای که باید روی آن کار کرد گسترده‌تر باشد، فن سرور باید قدرتمندتر باشد. در غیر این صورت، پردازنده با دمای بالا برای همیشه آسیب می بیند.

نکته: اگر امنیت داده‌ها در سازمان شما اهمیت ویژه‌ای دارد، مطمئن شوید که در صورت خرابی سیستم، منابع تغذیه و سایر اجزاء کار اجزای معیوب را به عهده می‌گیرند.

خرید سرور پردازش

خرید سرور در Prime Computer AG

Prime Computer AG، مستقر در St.Gallen، سرورها و سایر محصولات سخت افزاری را تولید و با شرکای تایید شده نصب می کند. با یک سرور از Prime Computer AG، نه تنها امنیت عملیاتی سیستم IT خود را بهینه می کنید، بلکه هزینه های عملیاتی خود را نیز به میزان قابل توجهی کاهش می دهید. در مورد نحوه یافتن سرور مناسب از ما مشاوره بگیرید، PrimeServer همچنین برای دفتری بدون اتاق سرور اضافی مناسب است زیرا بی صدا کار می کند. PrimeServer قابل توسعه است. علاوه بر این، دستگاه ها حتی در دمای محیط 40 درجه سانتی گراد، بدون سیستم AC اضافی کار می کنند.

با توجه ‌به تمامی مزایایی که استفاده از ابر رایانه‌ها برای شما ایجاد می‌کند، باید بدانید که تهیه یک ابر رایانه برای شرکت یا سازمان خودتان، امری ساده نیست. خرید یک ابر رایانه مانند خرید یک رایانه معمولی نبوده و هزینه‌ها و سختی‌های خاص خودش را دارد. از سوی دیگر نگهداری و تعمیر ابر رایانه‌ها نیازمند دانش تخصصی و پرداخت هزینه‌های سنگینی است. مشکلاتی که باعث می‌شود بسیاری از افراد از خیر استفاده از ابر رایانه‌ها بگذرند.

اما صبر کنید، همیشه راهی هست! در این میان شرکت‌های زیادی هستند که برای پیشبرد اهداف سایر سازمان‌ها، دست به کرایه ابر رایانه می‌زنند. بدین صورت شما به‌جای اینکه برای انجام پژوهش‌ها و پردازش اطلاعات خودتان بخواهید یک ابر رایانه بخرید، می‌توانید با هزینه‌های بسیار کمتری دست به اجاره ابر رایانه بزنید. شرکت شبیه‌سازان امیرکبیر یکی از بهترین شرکت‌هایی است که به کمک آن می‌توانید یک ابر رایانه کرایه کنید!

شبیه‌سازان امیرکبیر یکی از پیشروترین شرکت‌های خدمات شبیه‌سازی بوده که ابر رایانه‌های خود را با قیمت‌های بسیار کمتری نسبت به سایر رقبا در اختیار سازمان‌ها، افراد و نهادهای مختلف قرار می‌دهد. برای کرایه یک ابر رایانه کافی است تا با مشاورین شبیه‌سازان امیرکبیر تماس بگیرید تا به‌صورت کامل شما را در این امر راهنمایی کنند.( gpu جی پی یو)

جدول زمانی ابررایانه‌ها ساخته شده در جهان

این‌جا جدولی از سریع‌ترین ابررایانه‌های رکورددار همه منظورهٔ موجود در دنیا با سال کسب رکوردشان را می‌بینید. منبع عناوینی که سال ثبتشان قبل از سال ۱۹۹۳ است مختلف است اما برای عناوین بعد از سال ۱۹۹۳ از فهرست پانصد کامپیوتر برتر دنیا استفاده کرده‌ایم.

Year Supercomputer Peak speed Location
۱۹۴۲ Atanasoff–Berry Computer (ABC) ۳۰ OPS دانشگاه ایالتی آیووا، Ames, Iowa، USA
TRE Heath Robinson ۲۰۰ OPS Bletchley Park
۱۹۴۴ Flowers Colossus ۵ kOPS Post Office Research StationDollis HillUK
۱۹۴۶ UPenn انیاک
(before 1948+ modifications)
۱۰۰ kOPS آبردین پروو گراوند، مریلند، مریلند، USA
۱۹۵۴ IBM NORC ۶۷ kOPS U.S. Naval Proving GroundDahlgren، ویرجینیا، USA
۱۹۵۶ MIT TX-۰ ۸۳ kOPS Massachusetts Inst. of TechnologyLexington، ماساچوست، USA
۱۹۵۸ IBM AN/FSQ-۷ ۴۰۰ kOPS ۲۵ U.S. Air Force sites across the continental USA and 1 site in کانادا (۵۲ computers)
۱۹۶۰ UNIVAC LARC ۲۵۰ kFLOPS آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۱۹۶۱ IBM 7030 “Stretch” ۱٫۲ MFLOPS آزمایشگاه ملی لاس آلاموس، نیومکزیکو، USA
۱۹۶۴ CDC ۶۶۰۰ ۳ MFLOPS آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۱۹۶۹ CDC ۷۶۰۰ ۳۶ MFLOPS
۱۹۷۴ CDC STAR-۱۰۰ ۱۰۰ MFLOPS
۱۹۷۵ Burroughs ILLIAC IV ۱۵۰ MFLOPS مرکز پژوهشی ایمز ناسا، کالیفرنیا، USA
۱۹۷۶ Cray-۱ ۲۵۰ MFLOPS آزمایشگاه ملی لاس آلاموس، نیومکزیکو، USA (80+ sold worldwide)
۱۹۸۱ CDC Cyber ۲۰۵ ۴۰۰ MFLOPS (numerous sites worldwide)
۱۹۸۳ Cray X-MP ۹۴۱ MFLOPS آزمایشگاه ملی لاس آلاموسآزمایشگاه ملی لارنس لیورمورBattelleبوئینگ
۱۹۸۴ M-۱۳ ۲٫۴ GFLOPS Scientific Research Institute of Computer Complexes، مسکو، USSR
۱۹۸۵ Cray-۲ ۳٫۹ GFLOPS آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۱۹۸۹ ETA۱۰-G/۸ ۱۰٫۳ GFLOPS دانشگاه ایالتی فلوریدا، فلوریدا، USA
۱۹۹۰ NEC SX-۳/۴۴R ۲۳٫۲ GFLOPS NEC Fuchu Plant, Fuchu، ژاپن
۱۹۹۳ Thinking Machines CM-۵/۱۰۲۴ ۶۵٫۵ GFLOPS آزمایشگاه ملی لاس آلاموسآژانس امنیت ملی ایالات متحده آمریکا
فوجیتسو Numerical Wind Tunnel ۱۲۴٫۵۰ GFLOPS National Aerospace Laboratory، توکیو، ژاپن
اینتل Paragon XP/S ۱۴۰ ۱۴۳٫۴۰ GFLOPS آزمایشگاه ملی سندیا، نیومکزیکو، USA
۱۹۹۴ فوجیتسو Numerical Wind Tunnel ۱۷۰٫۴۰ GFLOPS National Aerospace Laboratory، توکیو، ژاپن
۱۹۹۶ Hitachi SR۲۲۰۱/۱۰۲۴ ۲۲۰٫۴ GFLOPS دانشگاه توکیو، ژاپن
Hitachi/تسوکوبا، ایباراکی CP-PACS/۲۰۴۸ ۳۶۸٫۲ GFLOPS Center for Computational Physics، دانشگاه تسوکوبا، تسوکوبا، ایباراکی، ژاپن
۱۹۹۷ اینتل ASCI Red/۹۱۵۲ ۱٫۳۳۸ TFLOPS آزمایشگاه ملی سندیا، نیومکزیکو، USA
۱۹۹۹ اینتل ASCI Red/۹۶۳۲ ۲٫۳۷۹۶ TFLOPS
۲۰۰۰ IBM ASCI White ۷٫۲۲۶ TFLOPS آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۲۰۰۲ NEC Earth Simulator ۳۵٫۸۶ TFLOPS Earth Simulator Center، یوکوهاما-shi، ژاپن
۲۰۰۴ IBM Blue Gene/L ۷۰٫۷۲ TFLOPS U.S. Department of Energy/IBM، USA
۲۰۰۵ ۱۳۶٫۸ TFLOPS U.S. Department of Energy/U.S. National Nuclear Security Administration،
آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۲۸۰٫۶ TFLOPS
۲۰۰۷

شبیه‌سازان امیرکبیر مفتخر است که با نازل‌ترین قیمت‌ها، انواع خدمات تخصصی شبیه‌سازی و پردازشی را در اختیار مشتریانش قرار می‌دهد. از سوی دیگر سرعت بسیار بالای سیستم‌های این شرکت، اجاره انواع مختلف سیستم‌های رایانه‌ای و ابر رایانه‌ای، سیستم‌های رایانش ابری، سرورهای محاسباتی و پردازش مجازی و… تنها بخشی از خدمات این شرکت است.

همچنین شما می‌توانید از خدمات پس از فروش شبیه‌سازان امیرکبیر استفاده کنید و در صورت بروز هرگونه مشکل و یا ایجاد هر نمونه سوالی، می‌توانید با پشتیبانی این شرکت در ارتباط باشید.

نتیجه‌گیری

قدرت و سرعت ابر رایانه‌های به ‌قدری بالا بوده که انجام محاسبات و پردازش اطلاعاتی که امکان انجام آن با سیستم‌های معمولی وجود ندارد را در کسری از ثانیه انجام خواهد داد. از این‌رو شرکت‌ها و سازمان‌های بسیار زیادی که نیازمند انجام چنین پردازش‌هایی هستند، به استفاده و اجاره ابر رایانه روی می‌آورند. شرکت شبیه‌سازان امیرکبیر یکی از بهترین شرکت‌ها در زمینه کرایه انواع ابر رایانه‌ها بوده که آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان است.

 

لیست ابر رایانه ها جهان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه فردوسی مشهد 

مرکز ابررایانه دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی 

مرکز ابر رایانه دانشگاه شریف 

مرکز ابر رایانه دانشگاه حکیم سبزواری 

مرکز ابر رایانه دانشگاه اراک 

مرکز ابررایانه دانشگاه کردستان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه کاشان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه قم 

مرکز ابر رایانه دانشگاه صنعتی شاهرود 

مرکز ابررایانه دانشگاه صنعتی اصفهان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه شیراز 

مرکز ابر رایانه دانشگاه شهید چمران اهواز 

مرکز ابررایانه دانشگاه سمنان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه بین المللی امام خمینی 

مرکز ابر رایانه دانشگاه ارومیه 

مرکز ابر رایانه دانشگاه علم و صنعت 

مرکز ابر رایانه دانشگاه تهران 

درباره مرکز داده چه می‌دانید 

کامپیوتر مجازی چیست

hpc چیست 

پردازش ابری 

رایانش ابری 

مزایا و معایب پردازش موازی 

سرور محاسباتی چیست 

سیستم های موازی – هوش شبیه سازی 

پردازش موازی

مزایای برتر رایانش ابری 

قدرتمندترین ابر رایانه های جهان 

پردازش موازی 

محاسبات موازی 

سرور محاسباتی چیست

لیست ابر رایانه های ایران

فناوری ابر رایانه چیست 

سرعت پردازنده چگونه محاسبه می شود 

سرعت پردازنده چیست و چرا اهمیت دارد 

سیستم موازی چیست 

hpc چیست 

انواع ابر کامپیوترها 

نکاتی برای خرید سرور محاسباتی

قیمت خرید ابر کامپیوتر 

ابر رایانه چیست

اجاره سوپر کامپیوتر 

اجاره کامپیوتر قوی 

اجاره سیستم پردازش موازی 

اجاره یک ابر کامپیوتر

رایانش سریع چیست؟

چه-کامپیوتری برای پایتون مناسب است

پردازش موازی در پایتون python 

مزایا و معایب پردازش موازی

پردازش سریع

انواع ابر رایانه ها

کاربرد پردازش موازی 

خرید ابر رایانه

قیمت یک ابر رایانه

اجاره سرور HPC 

پردازش سریع 

کلاستر 

سوپرکامپیوتر

پردازش فوق سریع 

سرور پردازش موازی چیست 

آزمایشگاه پردازش موازی

اجاره کامپیوتر- ارزان 

رایانش ابری

پردازش فوق سریع 

ابر رایانه 

درباره اجاره سرور محسباتی چه باید بدانیم؟

تعرفه رایانش ابری

آزمایشگاه محاسباتی

سیستم مورد نیاز شبیه سازی

پردازش موازی ارزان

حداقل سیستم مورد نیاز برای گوسین 

سیستم مورد نیاز برای لمپس lamps 

پردازش موازی در متلب 

حداقل سیستم مورد نیاز برای شبیه سازی FEM 

حداقل سیستم مورد نیاز برای comsol کامسول

سیستم مورد نیاز برای انسیس ansys

پردازش موازی در متلب 

کامپیوتر قوی برای نرم افزار اباکوس abaqus ✔️

پردازش موازی و پایگاه های داده موازی 

خرید کامپیوتر قوی 

محاسبات موازی 

سیستم پردازش سنگین و تأخیر کم در شبکه‌های حسگر بی‌سیم 

اجاره سرور محاسباتی 

اجاره سیستم کامپیوتری 

اجاره کامپیوترهای قدرتمند محاسباتی

اجاره کامپیوتر در تهران 

کلاستر کامپیوتری 

آشنایی با کامپیوتر محاسباتی قوی 

کامپیوتر محاسباتی قدرتمند 

روش آسان‌سازی پردازش داده با استفاده از عملیات محاسبات سنگین 

تدوینی به‌صرفه‌تر با اجاره کامپیوتر تدوین 

بررسی تأثیر رم در سرعت رندر 

 معرفی 6 کارت گرافیک برتر برای رندر 

تعرفه اجاره سیستم‌های تخصصی مهندسی و پردازش سریع GPU 

همه چیز در مورد سیستم ‌های پردازش گرافیکی و اجاره آنها 

مر کز محاسبات شبیه سازان امیرکبیر

نحوه درخواست اجاره کامپیوتر محاسباتی

شماره تماس:✔️ 09021145350  ✔️ 02188769296

آدرس: تهران خیابان ولیعصر(ع)،دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشکده مهندسی مکانیک، طبقه منفی یک،  مرکز نوآوری، گروه شبیه‌سازان امیرکبیر

لیست اجاره کامپیوترهای قدرتمند محاسباتی