5/5 - (12 امتیاز)

سیستم مورد نیاز برای انسیس ansys

-الزامات سخت افزاری Ansys-

حداقل الزامات نرم افزار Ansys Discovery به شرح زیر است:

 • سیستم 64 بیتی اینتل یا AMD، دارای ویندوز 10.
 • 8 گیگابایت رم
 • یک کارت گرافیک اختصاصی با جدیدترین درایورها و حداقل 1 گیگابایت رم ویدیویی که می‌تواند از OpenGL 4.5 و DirectX 11 یا بالاتر پشتیبانی کند. استفاده از گرافیک های یکپارچه (مثلاً Intel HD/IRIS) توصیه نمی شود و در مرحله آنالیز در Discovery پشتیبانی نمی شود.  برای مشاهده الزامات گرافیکی ویژه برای ANSYS Discovery Live به زیر مراجعه کنید.
 • موس 3 دکمه

← مرکز محاسبات سنگین امیرکبیر →

اینجا کلیک کنید!

Ansys Discovery Live and Explore Stage Graphics مورد نیاز

Ansys Discovery Live یا مرحله کاوش در Ansys Discovery به آخرین فناوری GPU برای ارائه محاسبات و تجربه بصری خود متکی است. برای اجرای نرم افزار به موارد زیر نیاز دارید:

 • یک کارت گرافیک اختصاصی NVIDIA ( پیشنهاد Quadro  ،  پشتیبانی از GeForce  ) بر اساس معماری Kepler، Maxwell، Pascal یا Turing. Maxwell 2000 یا بهتر به شدت توصیه می شود.
 • حداقل 4 گیگابایت رم ویدیو (8 گیگابایت توصیه می شود) روی GPU.

ابزار  سازگاری Discovery Live  پس از نصب اجرا می شود تا بررسی شود که آیا سخت افزار گرافیکی فعلی شما قادر به پشتیبانی از Ansys Discovery Live است یا خیر. اگر کارت گرافیکی با این مشخصات نداشته باشید، نرم افزار اجرا نمی شود. همچنین، لطفاً مطمئن شوید که آخرین درایور کارت گرافیک خود را که از  NVIDIA Driver Downloads در دسترس است، دارید .

 .

سرورها در مقابل ایستگاه های کاری

اگر در آینده 32 یا بیشتر مجوزهای موازی (HPC Packs یا Enterprise License) دارید یا خواهید داشت و یک یا چند کاربر دارید که باید کارهای خود را با استفاده از تعداد هسته بالاتر از آنچه در ایستگاه های کاری فعلی موجود است ارسال کنند، ما تمایل داریم سرورها را توصیه کنیم ( یا یک خوشه) و یک Job Scheduler پشتیبانی شده مورد نیاز است.

سیستم عامل

پشتیبانی از پلتفرم سیستم عامل  | پشتیبانی از پلتفرم سیستم عامل – بر اساس برنامه

محصولات Ansys بر روی سیستم عامل های 64 بیتی پشتیبانی می شوند. Ansys Mechanical  Ansys Fluent  اکثر مشتریان ما با موفقیت نرم افزار Ansys را در ویندوز 10 در ایستگاه های کاری اجرا می کنند. برای یک نمای کلی از سیستم عامل های پشتیبانی شده، به پیوندهای بالا مراجعه کنید.

سیستم عامل سرور (سرور ویندوز یا لینوکس Red Hat/SUSE Enterprise Linux) در شرایط زیر مورد نیاز است:

 • بیش از 2 سوکت CPU فیزیکی در یک سیستم
 • چندین ماشین در حال اجرا در یک خوشه
 • کاربران همزمان در یک ماشین (از راه دور یا محلی)

پردازنده

جدیدترین پردازنده های 64 بیتی چند هسته ای Intel Xeon و AMD با بالاترین سرعت ساعت و تعداد هسته های موجود توصیه می شود. Hyper Threading سرعت شبیه سازی ها را بهبود نمی بخشد، همیشه تعداد  هسته های فیزیکی  را برای شبیه سازی Ansys ارزیابی کنید. همیشه سعی کنید آخرین نسخه معماری CPU را دریافت کنید، حتی اگر به نظر نمی رسد سرعت ساعت یا تعداد هسته ها بهبود یافته باشد. پردازنده‌های امروزی تقریباً دو برابر سریع‌تر از پردازنده‌های 3 سال پیش هستند که با همان سرعت ساعت فهرست شده‌اند.

به خاطر داشته باشید که ویندوز 7/8/10 تنها از حداکثر دو CPU فیزیکی پشتیبانی می کند. برای بیش از دو CPU فیزیکی، ویندوز سرور یا سیستم عامل لینوکس مورد نیاز است.

حافظه

حداقل 16 گیگابایت حافظه توصیه می شود. بهتر است تا آنجایی که از نظر مالی امکان پذیر است حافظه داشته باشید. حافظه واقعی مورد نیاز برای یک مشکل خاص به مش، مدل‌های فیزیکی فعال و پیچیدگی دامنه بستگی دارد. از سال 2016، 64 گیگابایت حافظه برای 90 درصد از پروژه های FEA و CFD که توسط مهندسان OEI تکمیل شده است، کافی بوده است. محصولات EMAG اغلب به حافظه بیشتری نیاز دارند و 100+ گیگابایت توصیه می شود.

از نظر تاثیر حافظه بر عملکرد، یا به اندازه کافی دارید یا ندارید. اگر حافظه سیستم عامل شما تمام شود، از هارد دیسک به عنوان حافظه مجازی استفاده می کند که تأثیر فاجعه باری بر عملکرد سیستم خواهد داشت.

برای فهمیدن دلیل این امر، بررسی نحوه عملکرد CPU مفید است. CPU ها حافظه بسیار کمی دارند که می توانند بلافاصله به آن دسترسی داشته باشند. ما این را ثبت نام می کنیم. برای دسترسی به چیزی که قبلاً در رجیستر نیست، CPU باید منتظر بماند تا فرآیند وارد کردن آن به رجیستر تکمیل شود تا بتواند ادامه یابد. سطوح مختلفی از حافظه در اندازه صعودی و عملکرد نزولی وجود دارد که CPU به آنها دسترسی دارد. سطوح کش مستقیماً روی خود CPU قرار دارند و دارای سطوح مختلفی هستند که L1، L2، و غیره نامیده می شوند… حافظه سیستم یا RAM به صورت ماژولار به مادربرد اضافه می شود، مانند هارد دیسک. برای مقایسه سرعت متناسب این سطوح حافظه، می توانیم از استعاره  این مقاله عالی در این زمینه استفاده کنیم :

 • حافظه پنهان L1:  برداشتن یک تکه کاغذ از روی میز (3 ثانیه)
 • حافظه پنهان L2:  برداشتن کتاب از قفسه نزدیک (12 ثانیه)
 • حافظه سیستم:  قدم زدن در راهرو برای خرید Twix Bar (4 دقیقه)
 • دسترسی به هارد دیسک:  خروج از ساختمان و پرسه زدن در زمین به مدت 1 سال و 3 ماه

این پولی نیست که پنی را روی حافظه سیستم فشار دهید!

← مرکز محاسبات سریع →

اینجا کلیک کنید!

ذخیره سازی

حداقل 1 ترابایت برای نصب و استفاده از نرم افزار Ansys شما توصیه می شود. یک رویکرد کارآمد برای ذخیره سازی برای Ansys ممکن است شامل موارد زیر باشد: یک درایو کوچکتر و سریعتر (NVMe) برای حل و یک درایو بزرگتر و کندتر (Mechanical، SSD) برای ذخیره سازی. در Ansys Mechanical، می‌توانید یک Solver Scratch Directory را مشخص کنید تا مطمئن شوید که راه‌حل‌ها به‌طور خودکار بر روی درایوهای با کارایی بالا انجام می‌شوند، اما در حافظه عمومی ذخیره می‌شوند.

تأثیر دقیق ذخیره‌سازی بر عملکرد به نحوه محدود کردن ورودی/خروجی یک نوع تحلیل خاص بستگی دارد، اما با بزرگ‌تر شدن اندازه‌های مدل، به طور یکنواخت بهتر است. اگر نوع تحلیل مورد انتظار شما یکی از موارد زیر است که در آن ورودی/خروجی معمولاً یک  گلوگاه  در عملکرد است، یکی از توصیه های ذخیره سازی پیشرفته زیر را به شدت در نظر بگیرید:

انواع آنالیز کران ورودی/خروجی:

 • حل کننده پراکنده خارج از هسته در مکانیک
 • حل کننده خود لانزو را مسدود کنید
 • حافظه توزیع شده موازی (DMP) حل می شود (در SMP، یک مجموعه فایل وجود دارد، در DMP هر هسته مجموعه ای از فایل های خود را دارد و IO تبدیل به یک گلوگاه می شود)
 • FEA یا CFD گذرا  در جایی اجرا می شود که نتایج زیادی روی دیسک نوشته می شود

راه های مختلفی برای افزایش عملکرد ذخیره سازی وجود دارد:

NVMe : اخیراً قیمت NVMe کاهش یافته و عملکرد بهبود یافته است. NVMe (Non-Volatile Memory Express) توصیه شده ترین نوع ذخیره سازی برای الزامات عملکرد بالا در خواندن و نوشتن داده ها است.

درایوهای SSD:  بر اساس هر گیگابایت به طور قابل توجهی گران‌تر از هارد دیسک‌های مکانیکی هستند، اما می‌توانند 2 مرتبه عملکرد خواندن سریع‌تر و یک مرتبه عملکرد نوشتن سریع‌تر داشته باشند. مطمئن شوید که یک سیستم عامل مدرن با پشتیبانی از TRIM دارید، در غیر این صورت عملکرد نوشتن SSD به مرور زمان کاهش می یابد.

RAID0:  در حالی که بسیاری از پیکربندی‌های RAID مختلف وجود دارند که بین سرعت، افزونگی و استفاده کارآمد از فضا تفاوت دارند، RAID0  تنها  پیکربندی است که باید برای عملکرد در نظر گرفته شود. افزونگی باید فقط برای درایوها یا آرایه‌های «ذخیره‌سازی» جداگانه در نظر گرفته شود، به‌ویژه از آنجایی که RAID0 بیش از همه، افزونگی را قربانی عملکرد می‌کند (اگر هر یک از درایوهای آرایه RAID0 از کار بیفتد، تمام داده‌ها از بین می‌روند).

SSD + RAID0:   مطمئن شوید که TRIM به طور خاص برای RAID0  با برند و سیستم عامل انتخابی شما پشتیبانی می شود. SSD به تنهایی از TRIM پشتیبانی می کند  به این معنی نیست  که در آرایه های RAID0 پشتیبانی می شود، که یک توسعه بسیار جدید است که اغلب به آخرین سیستم عامل (مانند ویندوز 10) و درایورها نیاز دارد.

کارت گرافیک

کارت گرافیک های پشتیبانی شده

برای مجموعه‌های بزرگ توصیه می‌شود از کارت گرافیک استفاده کنید تا از مشکلات تاخیر نمایش جلوگیری شود. لیست کارت های گرافیک معتبر را می توانید در لینک های بالا پیدا کنید.

گرافیک روی برد تجربه پیش و پس پردازش روی دستگاه را کاهش می دهد. علاوه بر این، برنامه‌های جدیدتر و فشرده‌تر گرافیکی مانند  AIM  و  SpaceClaim  بدون کارت گرافیک مجزا کار نخواهند کرد.

پردازنده گرافیکی

منابع محاسباتی GPU  | کارت های GPU پشتیبانی شده

در تلاش برای ارائه عملکرد سریع‌تر در حین حل، محصولات مختلف Ansys ( Ansys Mechanical  &  Ansys Fluent ) از بارگذاری محاسبات حل‌کننده کلیدی روی کارت‌های گرافیک برای تسریع این محاسبات پشتیبانی می‌کنند. همه محصولات مجوز HPC (HPC، بسته‌های HPC، و گروه‌های کاری HPC) محاسبات با شتاب GPU را فعال می‌کنند و یک GPU به عنوان یک هسته محسوب می‌شود. توجه داشته باشید که همه کارت‌های گرافیکی دارای CUDA پشتیبانی نمی‌شوند، این ویژگی برای کارت‌های رده بالای NVIDIA Tesla و Intel Phi در نظر گرفته شده است. توصیه می شود کارتی را با بیشترین میزان حافظه تهیه کنید. کارت های پشتیبانی شده برای محاسبات GPU را می توان در سند پیوند بالا پیدا کرد:

نکاتی در مورد محاسبات GPU:

 • راه حل های NVIDIA Tesla از سال 2017 دارای ویژگی های کامل تر هستند. همه انواع تجزیه و تحلیل برای محاسبات GPU پشتیبانی نمی شوند.
 • محاسبات GPU در حال حاضر برای انواع خاصی از مشکلات مناسب است:
  • مکانیکی: حل‌کننده Sparse درون هسته‌ای با عناصر جامد (در مقابل پوسته‌ها) با ۵۰۰ هزار درجه آزادی اجرا می‌شود، اما همچنان می‌تواند در حافظه GPU قرار گیرد (معمولاً کمتر از ۸M DOF)
  • مکانیکی: حل‌کننده PCG/ICG با تنظیم سطح دشواری در مقدار کمتر و MSAVE خاموش اجرا می‌شود.
  • روان (& Icepak): تک فاز، جریان غالب، حل کننده های جفت شده، اندازه مدل > عناصر 3-4M

← اجاره ابر رایانه   →

اینجا کلیک کنید!

HPC

بررسی اجمالی ویژگی های HPC

برای استفاده کامل از سخت افزار رایانه خود، مطمئن شوید که مجوزهای HPC مناسب را دارید. گزینه های انعطاف پذیر HPC، HPC Pack و HPC Workgroup وجود دارد. مجوزهای HPC بر اساس هر هسته هستند. یک GPU واحد به عنوان تک هسته مجوز دارد. بسته های HPC به صورت غیر خطی اضافه می شوند تا به سرعت به تعداد زیادی از هسته ها دسترسی پیدا کنند.

مثال ایستگاه کاری رومیزی

مشخصات زیر نمونه ای از یک ایستگاه کاری دسکتاپ میان رده است که توسط یک تحلیلگر معمولی Ansys استفاده می شود. لطفاً به خاطر داشته باشید که این سیستم ها در سال 2020 پیکربندی شده اند و همچنان با استفاده از  Ansys 2020R1 عملکرد خوبی دارند . سایر سخت افزارهای سرور برای کارهای سخت تر در دسترس هستند.

شاسی: برج ایستگاه کاری رومیزی با اندازه کامل

پردازنده: Intel Xeon/Core یا AMD EPYC (مشخصات ترجیحی به ازای هر هزینه – آخرین معماری، بالاترین سرعت ساعت، بیشترین تعداد هسته)

مادربرد: مادربرد یک ایستگاه کاری/سرور تک پردازنده

حافظه: 64 گیگابایت (کم) – 256 گیگابایت (بالا) رم

فضای ذخیره سازی: 512 گیگابایت NVMe + 2 ترابایت هارد دیسک

سیستم عامل: ویندوز 10 64 بیتی 

با توجه ‌به تمامی مزایایی که استفاده از ابر رایانه‌ها برای شما ایجاد می‌کند، باید بدانید که تهیه یک ابر رایانه برای شرکت یا سازمان خودتان، امری ساده نیست. خرید یک ابر رایانه مانند خرید یک رایانه معمولی نبوده و هزینه‌ها و سختی‌های خاص خودش را دارد. از سوی دیگر نگهداری و تعمیر ابر رایانه‌ها نیازمند دانش تخصصی و پرداخت هزینه‌های سنگینی است. مشکلاتی که باعث می‌شود بسیاری از افراد از خیر استفاده از ابر رایانه‌ها بگذرند.

اما صبر کنید، همیشه راهی هست! در این میان شرکت‌های زیادی هستند که برای پیشبرد اهداف سایر سازمان‌ها، دست به کرایه ابر رایانه می‌زنند. بدین صورت شما به‌جای اینکه برای انجام پژوهش‌ها و پردازش اطلاعات خودتان بخواهید یک ابر رایانه بخرید، می‌توانید با هزینه‌های بسیار کمتری دست به اجاره ابر رایانه بزنید. شرکت شبیه‌سازان امیرکبیر یکی از بهترین شرکت‌هایی است که به کمک آن می‌توانید یک ابر رایانه کرایه کنید!

شبیه‌سازان امیرکبیر یکی از پیشروترین شرکت‌های خدمات شبیه‌سازی بوده که ابر رایانه‌های خود را با قیمت‌های بسیار کمتری نسبت به سایر رقبا در اختیار سازمان‌ها، افراد و نهادهای مختلف قرار می‌دهد. برای کرایه یک ابر رایانه کافی است تا با مشاورین شبیه‌سازان امیرکبیر تماس بگیرید تا به‌صورت کامل شما را در این امر راهنمایی کنند.( gpu جی پی یو)

جدول زمانی ابررایانه‌ها ساخته شده در جهان

این‌جا جدولی از سریع‌ترین ابررایانه‌های رکورددار همه منظورهٔ موجود در دنیا با سال کسب رکوردشان را می‌بینید. منبع عناوینی که سال ثبتشان قبل از سال ۱۹۹۳ است مختلف است اما برای عناوین بعد از سال ۱۹۹۳ از فهرست پانصد کامپیوتر برتر دنیا استفاده کرده‌ایم.

Year Supercomputer Peak speed Location
۱۹۴۲ Atanasoff–Berry Computer (ABC) ۳۰ OPS دانشگاه ایالتی آیووا، Ames, Iowa، USA
TRE Heath Robinson ۲۰۰ OPS Bletchley Park
۱۹۴۴ Flowers Colossus ۵ kOPS Post Office Research StationDollis HillUK
۱۹۴۶ UPenn انیاک
(before 1948+ modifications)
۱۰۰ kOPS آبردین پروو گراوند، مریلند، مریلند، USA
۱۹۵۴ IBM NORC ۶۷ kOPS U.S. Naval Proving GroundDahlgren، ویرجینیا، USA
۱۹۵۶ MIT TX-۰ ۸۳ kOPS Massachusetts Inst. of TechnologyLexington، ماساچوست، USA
۱۹۵۸ IBM AN/FSQ-۷ ۴۰۰ kOPS ۲۵ U.S. Air Force sites across the continental USA and 1 site in کانادا (۵۲ computers)
۱۹۶۰ UNIVAC LARC ۲۵۰ kFLOPS آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۱۹۶۱ IBM 7030 “Stretch” ۱٫۲ MFLOPS آزمایشگاه ملی لاس آلاموس، نیومکزیکو، USA
۱۹۶۴ CDC ۶۶۰۰ ۳ MFLOPS آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۱۹۶۹ CDC ۷۶۰۰ ۳۶ MFLOPS
۱۹۷۴ CDC STAR-۱۰۰ ۱۰۰ MFLOPS
۱۹۷۵ Burroughs ILLIAC IV ۱۵۰ MFLOPS مرکز پژوهشی ایمز ناسا، کالیفرنیا، USA
۱۹۷۶ Cray-۱ ۲۵۰ MFLOPS آزمایشگاه ملی لاس آلاموس، نیومکزیکو، USA (80+ sold worldwide)
۱۹۸۱ CDC Cyber ۲۰۵ ۴۰۰ MFLOPS (numerous sites worldwide)
۱۹۸۳ Cray X-MP ۹۴۱ MFLOPS آزمایشگاه ملی لاس آلاموسآزمایشگاه ملی لارنس لیورمورBattelleبوئینگ
۱۹۸۴ M-۱۳ ۲٫۴ GFLOPS Scientific Research Institute of Computer Complexes، مسکو، USSR
۱۹۸۵ Cray-۲ ۳٫۹ GFLOPS آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۱۹۸۹ ETA۱۰-G/۸ ۱۰٫۳ GFLOPS دانشگاه ایالتی فلوریدا، فلوریدا، USA
۱۹۹۰ NEC SX-۳/۴۴R ۲۳٫۲ GFLOPS NEC Fuchu Plant, Fuchu، ژاپن
۱۹۹۳ Thinking Machines CM-۵/۱۰۲۴ ۶۵٫۵ GFLOPS آزمایشگاه ملی لاس آلاموسآژانس امنیت ملی ایالات متحده آمریکا
فوجیتسو Numerical Wind Tunnel ۱۲۴٫۵۰ GFLOPS National Aerospace Laboratory، توکیو، ژاپن
اینتل Paragon XP/S ۱۴۰ ۱۴۳٫۴۰ GFLOPS آزمایشگاه ملی سندیا، نیومکزیکو، USA
۱۹۹۴ فوجیتسو Numerical Wind Tunnel ۱۷۰٫۴۰ GFLOPS National Aerospace Laboratory، توکیو، ژاپن
۱۹۹۶ Hitachi SR۲۲۰۱/۱۰۲۴ ۲۲۰٫۴ GFLOPS دانشگاه توکیو، ژاپن
Hitachi/تسوکوبا، ایباراکی CP-PACS/۲۰۴۸ ۳۶۸٫۲ GFLOPS Center for Computational Physics، دانشگاه تسوکوبا، تسوکوبا، ایباراکی، ژاپن
۱۹۹۷ اینتل ASCI Red/۹۱۵۲ ۱٫۳۳۸ TFLOPS آزمایشگاه ملی سندیا، نیومکزیکو، USA
۱۹۹۹ اینتل ASCI Red/۹۶۳۲ ۲٫۳۷۹۶ TFLOPS
۲۰۰۰ IBM ASCI White ۷٫۲۲۶ TFLOPS آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۲۰۰۲ NEC Earth Simulator ۳۵٫۸۶ TFLOPS Earth Simulator Center، یوکوهاما-shi، ژاپن
۲۰۰۴ IBM Blue Gene/L ۷۰٫۷۲ TFLOPS U.S. Department of Energy/IBM، USA
۲۰۰۵ ۱۳۶٫۸ TFLOPS U.S. Department of Energy/U.S. National Nuclear Security Administration،
آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۲۸۰٫۶ TFLOPS
۲۰۰۷

شبیه‌سازان امیرکبیر مفتخر است که با نازل‌ترین قیمت‌ها، انواع خدمات تخصصی شبیه‌سازی و پردازشی را در اختیار مشتریانش قرار می‌دهد. از سوی دیگر سرعت بسیار بالای سیستم‌های این شرکت، اجاره انواع مختلف سیستم‌های رایانه‌ای و ابر رایانه‌ای، سیستم‌های رایانش ابری، سرورهای محاسباتی و پردازش مجازی و… تنها بخشی از خدمات این شرکت است.

همچنین شما می‌توانید از خدمات پس از فروش شبیه‌سازان امیرکبیر استفاده کنید و در صورت بروز هرگونه مشکل و یا ایجاد هر نمونه سوالی، می‌توانید با پشتیبانی این شرکت در ارتباط باشید.

نتیجه‌گیری

قدرت و سرعت ابر رایانه‌های به ‌قدری بالا بوده که انجام محاسبات و پردازش اطلاعاتی که امکان انجام آن با سیستم‌های معمولی وجود ندارد را در کسری از ثانیه انجام خواهد داد. از این‌رو شرکت‌ها و سازمان‌های بسیار زیادی که نیازمند انجام چنین پردازش‌هایی هستند، به استفاده و اجاره ابر رایانه روی می‌آورند. شرکت شبیه‌سازان امیرکبیر یکی از بهترین شرکت‌ها در زمینه کرایه انواع ابر رایانه‌ها بوده که آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان است.

 

لیست ابر رایانه ها جهان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه فردوسی مشهد 

مرکز ابررایانه دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی 

مرکز ابر رایانه دانشگاه شریف 

مرکز ابر رایانه دانشگاه حکیم سبزواری 

مرکز ابر رایانه دانشگاه اراک 

مرکز ابررایانه دانشگاه کردستان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه کاشان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه قم 

مرکز ابر رایانه دانشگاه صنعتی شاهرود 

مرکز ابررایانه دانشگاه صنعتی اصفهان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه شیراز 

مرکز ابر رایانه دانشگاه شهید چمران اهواز 

مرکز ابررایانه دانشگاه سمنان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه بین المللی امام خمینی 

مرکز ابر رایانه دانشگاه ارومیه 

مرکز ابر رایانه دانشگاه علم و صنعت 

مرکز ابر رایانه دانشگاه تهران 

درباره مرکز داده چه می‌دانید 

کامپیوتر مجازی چیست

hpc چیست 

پردازش ابری 

رایانش ابری 

مزایا و معایب پردازش موازی 

سرور محاسباتی چیست 

سیستم های موازی – هوش شبیه سازی 

پردازش موازی

مزایای برتر رایانش ابری 

قدرتمندترین ابر رایانه های جهان 

پردازش موازی 

محاسبات موازی 

سرور محاسباتی چیست

لیست ابر رایانه های ایران

فناوری ابر رایانه چیست 

سرعت پردازنده چگونه محاسبه می شود 

سرعت پردازنده چیست و چرا اهمیت دارد 

سیستم موازی چیست 

hpc چیست 

انواع ابر کامپیوترها 

نکاتی برای خرید سرور محاسباتی

قیمت خرید ابر کامپیوتر 

ابر رایانه چیست

اجاره سوپر کامپیوتر 

اجاره کامپیوتر قوی 

اجاره سیستم پردازش موازی 

اجاره یک ابر کامپیوتر

رایانش سریع چیست؟

چه-کامپیوتری برای پایتون مناسب است

پردازش موازی در پایتون python 

مزایا و معایب پردازش موازی

پردازش سریع

انواع ابر رایانه ها

کاربرد پردازش موازی 

خرید ابر رایانه

قیمت یک ابر رایانه

اجاره سرور HPC 

پردازش سریع 

کلاستر 

سوپرکامپیوتر

پردازش فوق سریع 

سرور پردازش موازی چیست 

آزمایشگاه پردازش موازی

اجاره کامپیوتر- ارزان 

رایانش ابری

پردازش فوق سریع 

ابر رایانه 

درباره اجاره سرور محسباتی چه باید بدانیم؟

تعرفه رایانش ابری

آزمایشگاه محاسباتی

سیستم مورد نیاز شبیه سازی

پردازش موازی ارزان

حداقل سیستم مورد نیاز برای گوسین 

سیستم مورد نیاز برای لمپس lamps 

پردازش موازی در متلب 

حداقل سیستم مورد نیاز برای شبیه سازی FEM 

حداقل سیستم مورد نیاز برای comsol کامسول

سیستم مورد نیاز برای انسیس ansys

پردازش موازی در متلب 

کامپیوتر قوی برای نرم افزار اباکوس abaqus ✔️

پردازش موازی و پایگاه های داده موازی 

خرید کامپیوتر قوی 

محاسبات موازی 

سیستم پردازش سنگین و تأخیر کم در شبکه‌های حسگر بی‌سیم 

اجاره سرور محاسباتی 

اجاره سیستم کامپیوتری 

اجاره کامپیوترهای قدرتمند محاسباتی

اجاره کامپیوتر در تهران 

کلاستر کامپیوتری 

آشنایی با کامپیوتر محاسباتی قوی 

کامپیوتر محاسباتی قدرتمند 

روش آسان‌سازی پردازش داده با استفاده از عملیات محاسبات سنگین 

تدوینی به‌صرفه‌تر با اجاره کامپیوتر تدوین 

بررسی تأثیر رم در سرعت رندر 

 معرفی 6 کارت گرافیک برتر برای رندر 

تعرفه اجاره سیستم‌های تخصصی مهندسی و پردازش سریع GPU 

همه چیز در مورد سیستم ‌های پردازش گرافیکی و اجاره آنها 

مر کز محاسبات شبیه سازان امیرکبیر

نحوه درخواست اجاره کامپیوتر محاسباتی

شماره تماس:✔️ 09021145350  ✔️ 02188769296

آدرس: تهران خیابان ولیعصر(ع)،دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشکده مهندسی مکانیک، طبقه منفی یک،  مرکز نوآوری، گروه شبیه‌سازان امیرکبیر

لیست اجاره کامپیوترهای قدرتمند محاسباتی 

با توجه ‌به تمامی مزایایی که استفاده از ابر رایانه‌ها برای شما ایجاد می‌کند، باید بدانید که تهیه یک ابر رایانه برای شرکت یا سازمان خودتان، امری ساده نیست. خرید یک ابر رایانه مانند خرید یک رایانه معمولی نبوده و هزینه‌ها و سختی‌های خاص خودش را دارد. از سوی دیگر نگهداری و تعمیر ابر رایانه‌ها نیازمند دانش تخصصی و پرداخت هزینه‌های سنگینی است. مشکلاتی که باعث می‌شود بسیاری از افراد از خیر استفاده از ابر رایانه‌ها بگذرند.

اما صبر کنید، همیشه راهی هست! در این میان شرکت‌های زیادی هستند که برای پیشبرد اهداف سایر سازمان‌ها، دست به کرایه ابر رایانه می‌زنند. بدین صورت شما به‌جای اینکه برای انجام پژوهش‌ها و پردازش اطلاعات خودتان بخواهید یک ابر رایانه بخرید، می‌توانید با هزینه‌های بسیار کمتری دست به اجاره ابر رایانه بزنید. شرکت شبیه‌سازان امیرکبیر یکی از بهترین شرکت‌هایی است که به کمک آن می‌توانید یک ابر رایانه کرایه کنید!

شبیه‌سازان امیرکبیر یکی از پیشروترین شرکت‌های خدمات شبیه‌سازی بوده که ابر رایانه‌های خود را با قیمت‌های بسیار کمتری نسبت به سایر رقبا در اختیار سازمان‌ها، افراد و نهادهای مختلف قرار می‌دهد. برای کرایه یک ابر رایانه کافی است تا با مشاورین شبیه‌سازان امیرکبیر تماس بگیرید تا به‌صورت کامل شما را در این امر راهنمایی کنند.( gpu جی پی یو)

جدول زمانی ابررایانه‌ها ساخته شده در جهان

این‌جا جدولی از سریع‌ترین ابررایانه‌های رکورددار همه منظورهٔ موجود در دنیا با سال کسب رکوردشان را می‌بینید. منبع عناوینی که سال ثبتشان قبل از سال ۱۹۹۳ است مختلف است اما برای عناوین بعد از سال ۱۹۹۳ از فهرست پانصد کامپیوتر برتر دنیا استفاده کرده‌ایم.

Year Supercomputer Peak speed Location
۱۹۴۲ Atanasoff–Berry Computer (ABC) ۳۰ OPS دانشگاه ایالتی آیووا، Ames, Iowa، USA
TRE Heath Robinson ۲۰۰ OPS Bletchley Park
۱۹۴۴ Flowers Colossus ۵ kOPS Post Office Research StationDollis HillUK
۱۹۴۶ UPenn انیاک
(before 1948+ modifications)
۱۰۰ kOPS آبردین پروو گراوند، مریلند، مریلند، USA
۱۹۵۴ IBM NORC ۶۷ kOPS U.S. Naval Proving GroundDahlgren، ویرجینیا، USA
۱۹۵۶ MIT TX-۰ ۸۳ kOPS Massachusetts Inst. of TechnologyLexington، ماساچوست، USA
۱۹۵۸ IBM AN/FSQ-۷ ۴۰۰ kOPS ۲۵ U.S. Air Force sites across the continental USA and 1 site in کانادا (۵۲ computers)
۱۹۶۰ UNIVAC LARC ۲۵۰ kFLOPS آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۱۹۶۱ IBM 7030 “Stretch” ۱٫۲ MFLOPS آزمایشگاه ملی لاس آلاموس، نیومکزیکو، USA
۱۹۶۴ CDC ۶۶۰۰ ۳ MFLOPS آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۱۹۶۹ CDC ۷۶۰۰ ۳۶ MFLOPS
۱۹۷۴ CDC STAR-۱۰۰ ۱۰۰ MFLOPS
۱۹۷۵ Burroughs ILLIAC IV ۱۵۰ MFLOPS مرکز پژوهشی ایمز ناسا، کالیفرنیا، USA
۱۹۷۶ Cray-۱ ۲۵۰ MFLOPS آزمایشگاه ملی لاس آلاموس، نیومکزیکو، USA (80+ sold worldwide)
۱۹۸۱ CDC Cyber ۲۰۵ ۴۰۰ MFLOPS (numerous sites worldwide)
۱۹۸۳ Cray X-MP ۹۴۱ MFLOPS آزمایشگاه ملی لاس آلاموسآزمایشگاه ملی لارنس لیورمورBattelleبوئینگ
۱۹۸۴ M-۱۳ ۲٫۴ GFLOPS Scientific Research Institute of Computer Complexes، مسکو، USSR
۱۹۸۵ Cray-۲ ۳٫۹ GFLOPS آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۱۹۸۹ ETA۱۰-G/۸ ۱۰٫۳ GFLOPS دانشگاه ایالتی فلوریدا، فلوریدا، USA
۱۹۹۰ NEC SX-۳/۴۴R ۲۳٫۲ GFLOPS NEC Fuchu Plant, Fuchu، ژاپن
۱۹۹۳ Thinking Machines CM-۵/۱۰۲۴ ۶۵٫۵ GFLOPS آزمایشگاه ملی لاس آلاموسآژانس امنیت ملی ایالات متحده آمریکا
فوجیتسو Numerical Wind Tunnel ۱۲۴٫۵۰ GFLOPS National Aerospace Laboratory، توکیو، ژاپن
اینتل Paragon XP/S ۱۴۰ ۱۴۳٫۴۰ GFLOPS آزمایشگاه ملی سندیا، نیومکزیکو، USA
۱۹۹۴ فوجیتسو Numerical Wind Tunnel ۱۷۰٫۴۰ GFLOPS National Aerospace Laboratory، توکیو، ژاپن
۱۹۹۶ Hitachi SR۲۲۰۱/۱۰۲۴ ۲۲۰٫۴ GFLOPS دانشگاه توکیو، ژاپن
Hitachi/تسوکوبا، ایباراکی CP-PACS/۲۰۴۸ ۳۶۸٫۲ GFLOPS Center for Computational Physics، دانشگاه تسوکوبا، تسوکوبا، ایباراکی، ژاپن
۱۹۹۷ اینتل ASCI Red/۹۱۵۲ ۱٫۳۳۸ TFLOPS آزمایشگاه ملی سندیا، نیومکزیکو، USA
۱۹۹۹ اینتل ASCI Red/۹۶۳۲ ۲٫۳۷۹۶ TFLOPS
۲۰۰۰ IBM ASCI White ۷٫۲۲۶ TFLOPS آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۲۰۰۲ NEC Earth Simulator ۳۵٫۸۶ TFLOPS Earth Simulator Center، یوکوهاما-shi، ژاپن
۲۰۰۴ IBM Blue Gene/L ۷۰٫۷۲ TFLOPS U.S. Department of Energy/IBM، USA
۲۰۰۵ ۱۳۶٫۸ TFLOPS U.S. Department of Energy/U.S. National Nuclear Security Administration،
آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۲۸۰٫۶ TFLOPS
۲۰۰۷

شبیه‌سازان امیرکبیر مفتخر است که با نازل‌ترین قیمت‌ها، انواع خدمات تخصصی شبیه‌سازی و پردازشی را در اختیار مشتریانش قرار می‌دهد. از سوی دیگر سرعت بسیار بالای سیستم‌های این شرکت، اجاره انواع مختلف سیستم‌های رایانه‌ای و ابر رایانه‌ای، سیستم‌های رایانش ابری، سرورهای محاسباتی و پردازش مجازی و… تنها بخشی از خدمات این شرکت است.

همچنین شما می‌توانید از خدمات پس از فروش شبیه‌سازان امیرکبیر استفاده کنید و در صورت بروز هرگونه مشکل و یا ایجاد هر نمونه سوالی، می‌توانید با پشتیبانی این شرکت در ارتباط باشید.

نتیجه‌گیری

قدرت و سرعت ابر رایانه‌های به ‌قدری بالا بوده که انجام محاسبات و پردازش اطلاعاتی که امکان انجام آن با سیستم‌های معمولی وجود ندارد را در کسری از ثانیه انجام خواهد داد. از این‌رو شرکت‌ها و سازمان‌های بسیار زیادی که نیازمند انجام چنین پردازش‌هایی هستند، به استفاده و اجاره ابر رایانه روی می‌آورند. شرکت شبیه‌سازان امیرکبیر یکی از بهترین شرکت‌ها در زمینه کرایه انواع ابر رایانه‌ها بوده که آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان است.

 

لیست ابر رایانه ها جهان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه فردوسی مشهد 

مرکز ابررایانه دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی 

مرکز ابر رایانه دانشگاه شریف 

مرکز ابر رایانه دانشگاه حکیم سبزواری 

مرکز ابر رایانه دانشگاه اراک 

مرکز ابررایانه دانشگاه کردستان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه کاشان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه قم 

مرکز ابر رایانه دانشگاه صنعتی شاهرود 

مرکز ابررایانه دانشگاه صنعتی اصفهان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه شیراز 

مرکز ابر رایانه دانشگاه شهید چمران اهواز 

مرکز ابررایانه دانشگاه سمنان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه بین المللی امام خمینی 

مرکز ابر رایانه دانشگاه ارومیه 

مرکز ابر رایانه دانشگاه علم و صنعت 

مرکز ابر رایانه دانشگاه تهران 

درباره مرکز داده چه می‌دانید 

کامپیوتر مجازی چیست

hpc چیست 

پردازش ابری 

رایانش ابری 

مزایا و معایب پردازش موازی 

سرور محاسباتی چیست 

سیستم های موازی – هوش شبیه سازی 

پردازش موازی

مزایای برتر رایانش ابری 

قدرتمندترین ابر رایانه های جهان 

پردازش موازی 

محاسبات موازی 

سرور محاسباتی چیست

لیست ابر رایانه های ایران

فناوری ابر رایانه چیست 

سرعت پردازنده چگونه محاسبه می شود 

سرعت پردازنده چیست و چرا اهمیت دارد 

سیستم موازی چیست 

hpc چیست 

انواع ابر کامپیوترها 

نکاتی برای خرید سرور محاسباتی

قیمت خرید ابر کامپیوتر 

ابر رایانه چیست

اجاره سوپر کامپیوتر 

اجاره کامپیوتر قوی 

اجاره سیستم پردازش موازی 

اجاره یک ابر کامپیوتر

رایانش سریع چیست؟

چه-کامپیوتری برای پایتون مناسب است

پردازش موازی در پایتون python 

مزایا و معایب پردازش موازی

پردازش سریع

انواع ابر رایانه ها

کاربرد پردازش موازی 

خرید ابر رایانه

قیمت یک ابر رایانه

اجاره سرور HPC 

پردازش سریع 

کلاستر 

سوپرکامپیوتر

پردازش فوق سریع 

سرور پردازش موازی چیست 

آزمایشگاه پردازش موازی

اجاره کامپیوتر- ارزان 

رایانش ابری

پردازش فوق سریع 

ابر رایانه 

درباره اجاره سرور محسباتی چه باید بدانیم؟

تعرفه رایانش ابری

آزمایشگاه محاسباتی

سیستم مورد نیاز شبیه سازی

پردازش موازی ارزان

حداقل سیستم مورد نیاز برای گوسین 

سیستم مورد نیاز برای لمپس lamps 

پردازش موازی در متلب 

حداقل سیستم مورد نیاز برای شبیه سازی FEM 

حداقل سیستم مورد نیاز برای comsol کامسول

سیستم مورد نیاز برای انسیس ansys

پردازش موازی در متلب 

کامپیوتر قوی برای نرم افزار اباکوس abaqus ✔️

پردازش موازی و پایگاه های داده موازی 

خرید کامپیوتر قوی 

محاسبات موازی 

سیستم پردازش سنگین و تأخیر کم در شبکه‌های حسگر بی‌سیم 

اجاره سرور محاسباتی 

اجاره سیستم کامپیوتری 

اجاره کامپیوترهای قدرتمند محاسباتی

اجاره کامپیوتر در تهران 

کلاستر کامپیوتری 

آشنایی با کامپیوتر محاسباتی قوی 

کامپیوتر محاسباتی قدرتمند 

روش آسان‌سازی پردازش داده با استفاده از عملیات محاسبات سنگین 

تدوینی به‌صرفه‌تر با اجاره کامپیوتر تدوین 

بررسی تأثیر رم در سرعت رندر 

 معرفی 6 کارت گرافیک برتر برای رندر 

تعرفه اجاره سیستم‌های تخصصی مهندسی و پردازش سریع GPU 

همه چیز در مورد سیستم ‌های پردازش گرافیکی و اجاره آنها 

مر کز محاسبات شبیه سازان امیرکبیر

نحوه درخواست اجاره کامپیوتر محاسباتی

شماره تماس:✔️ 09021145350  ✔️ 02188769296

آدرس: تهران خیابان ولیعصر(ع)،دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشکده مهندسی مکانیک، طبقه منفی یک،  مرکز نوآوری، گروه شبیه‌سازان امیرکبیر

لیست اجاره کامپیوترهای قدرتمند محاسباتی