5/5 - (5 امتیاز)

بخش‌های مختلف مرکز ابر رایانه دانشگاه علم و صنعت

مرکز ابر رایانه دانشگاه علم و صنعت که زیرشاخه دانشکده مهندسی کامپیوتر این دانشگاه است، جهت ذخیره اطلاعات به صورت سازمان دهی شده و در سرورهای چندمنظوره، ارائه منابع محاسباتی به دانشجویان و قابلیت ارائه انواع خدمات از این دست در مرکز محاسبات سریع دانشگاه علم و صنعت به افراد متقاضی به صورت گسترده، ارائه GTU به این دسته از افراد و پشتیبانی مداوم از مرکز فنی دانشگاه در سال 1395 تأسیس شده و دارای به روزترین تکنولوژی در این زمینه است.

نمایی از سیستم‌های موجود در مرکز ابر رایانه دانشگاه علم و صنعت

نمایی از سیستم‌های موجود در مرکز ابر رایانه دانشگاه علم و صنعت

معرفی دانشگاه علم و صنعت

دانشگاه علم و صنعت یکی از دانشگاه‌های دولتی واقع در تهران بوده که ارائه‌دهنده رشته‌های مهندسی، مدیریت، اقتصاد و رشته‌های علوم پایه است. این دانشگاه از شانزده دانشکده، ده مرکز پژوهشی و چهار پردیس در شهرهای دیگر تشکیل شده و در لیست برترین دانشگاه‌های جهان از جایگاه خوبی در رشته‌های مهندسی برخوردار است.

دانشگاه صنعتی علم و صنعت تابه‌حال با دانشگاه‌های خارجی زیادی نظیر دانشگاه برلین آلمان، دانشگاه پلی‌تکنیک میلان واقع در ایتالیا، دانشگاه دیکن واقع در استرالیا و دانشگاه کاگوشیما واقع در ژاپن همکاری‌های بین‌المللی داشته و یکی از برترین دانشگاه‌های جهان در زمینه پردازش داده و تأمین منابع محاسباتی به روش‌های نوین محسوب می‌شود.

اجاره ابر رایانه   →

اینجا کلیک کنید

ویژگی‌های مرکز پردازش ابری دانشگاه علم و صنعت

ویژگی‌های شگفت‌آور مرکز پردازش ابری دانشگاه علم و صنعت و مجهزبودن به جدیدترین تکنولوژی قرن باعث شده تا علاوه بر دانشجویان و کارمندان دانشگاه، اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کارمندان دیگر دانشگاه‌ها و همچنین پژوهشگران متفرقه نسبت به استفاده از تجهیزات موجود در مرکز سوپر کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت، تمایل زیادی داشته باشند. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. ایجاد استخر منابع

همان‌طور که گفته شد، بالا بودن میزان منابع موجود در سرور محاسباتی دانشگاه علم و صنعت و باکیفیت بودن این منابع باعث شده تا به یکی از کامل‌ترین مراکز منابع اطلاعاتی تبدیل شده و منابع موجود در آن هم به صورت فیزیکی و هم به صورت مجازی در اختیار متقاضیان قرار بگیرد.

 1. قابلیت انعطاف‌پذیری

انعطاف‌پذیری منابع موجود در مرکز ابر رایانه دانشگاه علم و صنعت، یکی از موارد قابل‌توجهی است که موجب می‌شود تا منابع به صورت پویا و گاه خودکار قابل آزادسازی بوده و در اختیار متقاضیان قرار بگیرند.

 1. آسان در دسترسی

دسترسی آسان به منابع مرکز سوپر کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت از جمله مواردی است که از همان ابتدای تأسیس این ارگان، موردتوجه ریاست دانشگاه و افراد مسئول قرار گرفته است. قابلیت اعمال پشتیبانی فنی و دسترسی به داده‌های موردنظر بدون نیاز به حضور فیزیکی در مرکز، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مرکز ابر رایانه دانشگاه علم و صنعت تلقی می‌شود.

نمایی از ابر رایانه‌ها

نمایی از ابر رایانه‌ها

← مرکز محاسبات سریع شبیه‌سازان امیرکبیر  →

اینجا کلیک کنید!

قسمت‌های مختلف مرکز ابر رایانه دانشگاه علم و صنعت

گسترده بودن این مرکز باعث شده تا نیاز به تأسیس بخش‌های گوناگون با مدیریت و پرسنل مختلف امری مهم تلقی شده و تشکیل کلاس‌های گوناگون در هر بخش، این مرکز را به یکی از محبوب‌ترین مراکز ابر رایانه سطح کشور، مبدل کرده است.

مرکز محاسبات سریع دانشگاه علم و صنعت

این بخش باتوجه‌به نیاز دانشجویان و اساتید این دانشگاه با هدف ارائه سریع و آسان سرور محاسباتی دانشگاه علم و صنعت، تأسیس شده و دارای ویژگی‌های زیر است:

 • قابلیت ارائه RAM دارای ظرفیت حداکثر 1100 گیگابایت
 • قابلیت ارائه مشاوره‌های رایگان به متقاضی
 • دارای قدرت پردازش سریع با 400 هسته و 800 رشته پردازشی
 • قابلیت ذخیره داده به صورت اختصاصی به اندازه 15 ترابایت

همچنین تعرفه‌های اجاره سیستم‌های موجود در مرکز محاسبات سریع دانشگاه علم و صنعت در شکل زیر آمده است:

اجاره ابر رایانه دانشگاه علم و صنعت در بخش محاسبات

اجاره ابر رایانه دانشگاه علم و صنعت در بخش محاسبات

آزمایشگاه پردازش موازی و شبکهای دانشگاه علم و صنعت

این مرکز یکی از اولین مراکز پردازش موازی در کشور بوده که با هدف محاسبات حجیم و پیشرفته و استفاده از پردازش موازی در ابر رایانه‌ها تأسیس شده و به‌روزترین تجهیزات این حوزه در آن، نصب و راه‌اندازی شد. کارمندان آزمایشگاه پردازش موازی و شبکهای دانشگاه علم و صنعت از مجرب‌ترین پژوهشگران حوزه محاسبات پیشرفته بوده که علاوه بر فراهم‌سازی امکانات و تجهیزات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری، مشاوره‌های مربوط به سرمایه‌گذاری در محدوده علوم و صنعت را به متقاضیان ارائه می‌دهند.

امکان استفاده حضوری و از راه دور از ابر رایانه دانشگاه علم و صنعت در این مرکز تنها با دریافت فرم مربوطه از بخش آموزشی و تحقیقاتی این مرکز و پر کردن آن و ارائه فرم به این بخش ممکن بوده و متقاضیان با پر کرد این فرم می‌توانند از خدماتی همچون دریافت تجهیزات مربوط به سیستم‌های گران‌قیمت و بهره‌مندی از افراد متخصص هنگام نصب استفاده کنند.

سامانه پردازش سریع HPC دانشگاه علم و صنعت

مرکز پردازش سریع دانشگاه علم و صنعت با هدف استفاده از هسته‌های پردازشی در حوزه‌های مختلف صنعت شامل پردازنده‌های عام‌منظوره، شتاب‌دهنده‌های گرافیکی، شبکه‌های اتصال پرسرعت و شبکه فیبر تأسیس شد. از جمله ویژگی‌های سامانه پردازش سریع HPC دانشگاه علم و صنعت به شرح زیر است:

 • قابلیت ارائه حداکثر هشتاد هسته به کاربر
 • قابلیت ارائه حداکثر 120 گیگابایت جهت ذخیره‌سازی اصلی
 • قابلیت ارائه 60 گیگابایت حافظه به صورت رایگان به کاربر برای ذخیره‌سازی اطلاعات

منابع سخت‌افزاری مرکز پردازش سریع دانشگاه علم و صنعت

 • حافظه 4500 گیگابایتی
 • دارای 140 ترابایت حافظه جهت ذخیره‌سازی اطلاعات
 • دارای 85 هزار هسته پردازشی مبنی بر کارت گرافیک
 • دارای 2500 هسته پردازشی مبنی بر پردازنده
 • دارای کارت گرافیک
 • دارای بیش از 140 نرم‌افزار مهندسی
 • دارای قابلیت مدیریت اجرا

دارای قابلیت مدیریت منابع اطلاعاتی

نمایی از سیستم به‌کاررفته در مرکز پردازش سریع علم و صنعت

نتیجه‌گیری

مرکز ابر رایانه دانشگاه علم و صنعت یکی از پیشرفته‌ترین و به‌روزترین مراکز ابر رایانه در ایران است که به سبب داشتن بخش‌های گوناگون مجهز به جدیدترین تکنولوژی موجود در حوزه‌های پردازش سریع داده، محاسبات داده و استفاده از نرم‌افزارهای مهندسی، صنعتی و اجرایی، از محبوبیت ویژه‌ای بین دانشجویان، اساتید و پژوهشگران دانشگاه علم و صنعت و دیگر دانشگاه‌ها برخوردار است.

 

سؤالات متداول

باتوجه‌به محبوبیت مرکز ابر رایانه دانشگاه علم و صنعت در میان پژوهشگران و افراد متقاضی سیستم‌های این مرکز، در ادامه قصد داریم تا تعدادی از پرسش‌های متداول مخاطبان را مطرح کرده و به آن‌ها پاسخ دهیم.

1) آیا امکان استفاده از سیستم‌های موجود در مرکز از راه دور وجود دارد؟

بله. یکی از برتری‌های این مرکز نسبت به دیگر مراکز این صنف، ارائه امکان استفاده از ابررایانه‌های دانشگاه علم و صنعت به متقاضیان است.

2) آیا میتوان اطلاعات موجود در سیستمها را به صورت رایگان ذخیره کرد؟

بله. بخش‌های مختلف این مرکز، قابلیت ذخیره اطلاعات به میزانی خاص برای هر بخش را به کاربر داده‌اند.

3) آیا تنها دانشجویان و اساتید دانشگاه علم و صنعت میتوانند از مرکز ابر رایانه دانشگاه علم و صنعت استفاده کنند؟

خیر. امکان استفاده از سیستم‌های این مرکز با پر کردن فرم و ثبت‌نام برای همه پژوهشگران فراهم شده است.

اجاره ابر رایانه   →

اینجا کلیک کنید

کلمات کلیدی:

مرکز ابر رایانه دانشگاه علم و صنعت ، مرکز پردازش ابری دانشگاه علم و صنعت ، مرکز پردازش سریع دانشگاه علم و صنعت ، مرکز سوپر کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت ، سامانه پردازش سریع HPC دانشگاه علم و صنعت ، ابر رایانه دانشگاه علم و صنعت ، مرکز محاسبات سریع دانشگاه علم و صنعت ، سرور محاسباتی دانشگاه علم و صنعت ، آزمایشگاه پردازش موازی و شبکه‌ای دانشگاه علم و صنعت

مر کز محاسبات شبیه سازان امیرکبیر

نحوه درخواست اجاره کامپیوتر محاسباتی

شماره تماس:✔️ 09021145350  ✔️ 02188769296

آدرس: تهران خیابان ولیعصر(ع)،دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشکده مهندسی مکانیک، طبقه منفی یک،  مرکز نوآوری، گروه شبیه‌سازان امیرکبیر

لیست اجاره کامپیوترهای قدرتمند محاسباتی 

با توجه ‌به تمامی مزایایی که استفاده از ابر رایانه‌ها برای شما ایجاد می‌کند، باید بدانید که تهیه یک ابر رایانه برای شرکت یا سازمان خودتان، امری ساده نیست. خرید یک ابر رایانه مانند خرید یک رایانه معمولی نبوده و هزینه‌ها و سختی‌های خاص خودش را دارد. از سوی دیگر نگهداری و تعمیر ابر رایانه‌ها نیازمند دانش تخصصی و پرداخت هزینه‌های سنگینی است. مشکلاتی که باعث می‌شود بسیاری از افراد از خیر استفاده از ابر رایانه‌ها بگذرند.

اما صبر کنید، همیشه راهی هست! در این میان شرکت‌های زیادی هستند که برای پیشبرد اهداف سایر سازمان‌ها، دست به کرایه ابر رایانه می‌زنند. بدین صورت شما به‌جای اینکه برای انجام پژوهش‌ها و پردازش اطلاعات خودتان بخواهید یک ابر رایانه بخرید، می‌توانید با هزینه‌های بسیار کمتری دست به اجاره ابر رایانه بزنید. شرکت شبیه‌سازان امیرکبیر یکی از بهترین شرکت‌هایی است که به کمک آن می‌توانید یک ابر رایانه کرایه کنید!

شبیه‌سازان امیرکبیر یکی از پیشروترین شرکت‌های خدمات شبیه‌سازی بوده که ابر رایانه‌های خود را با قیمت‌های بسیار کمتری نسبت به سایر رقبا در اختیار سازمان‌ها، افراد و نهادهای مختلف قرار می‌دهد. برای کرایه یک ابر رایانه کافی است تا با مشاورین شبیه‌سازان امیرکبیر تماس بگیرید تا به‌صورت کامل شما را در این امر راهنمایی کنند.( gpu جی پی یو)

جدول زمانی ابررایانه‌ها ساخته شده در جهان

این‌جا جدولی از سریع‌ترین ابررایانه‌های رکورددار همه منظورهٔ موجود در دنیا با سال کسب رکوردشان را می‌بینید. منبع عناوینی که سال ثبتشان قبل از سال ۱۹۹۳ است مختلف است اما برای عناوین بعد از سال ۱۹۹۳ از فهرست پانصد کامپیوتر برتر دنیا استفاده کرده‌ایم.

Year Supercomputer Peak speed Location
۱۹۴۲ Atanasoff–Berry Computer (ABC) ۳۰ OPS دانشگاه ایالتی آیووا، Ames, Iowa، USA
TRE Heath Robinson ۲۰۰ OPS Bletchley Park
۱۹۴۴ Flowers Colossus ۵ kOPS Post Office Research StationDollis HillUK
۱۹۴۶ UPenn انیاک
(before 1948+ modifications)
۱۰۰ kOPS آبردین پروو گراوند، مریلند، مریلند، USA
۱۹۵۴ IBM NORC ۶۷ kOPS U.S. Naval Proving GroundDahlgren، ویرجینیا، USA
۱۹۵۶ MIT TX-۰ ۸۳ kOPS Massachusetts Inst. of TechnologyLexington، ماساچوست، USA
۱۹۵۸ IBM AN/FSQ-۷ ۴۰۰ kOPS ۲۵ U.S. Air Force sites across the continental USA and 1 site in کانادا (۵۲ computers)
۱۹۶۰ UNIVAC LARC ۲۵۰ kFLOPS آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۱۹۶۱ IBM 7030 “Stretch” ۱٫۲ MFLOPS آزمایشگاه ملی لاس آلاموس، نیومکزیکو، USA
۱۹۶۴ CDC ۶۶۰۰ ۳ MFLOPS آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۱۹۶۹ CDC ۷۶۰۰ ۳۶ MFLOPS
۱۹۷۴ CDC STAR-۱۰۰ ۱۰۰ MFLOPS
۱۹۷۵ Burroughs ILLIAC IV ۱۵۰ MFLOPS مرکز پژوهشی ایمز ناسا، کالیفرنیا، USA
۱۹۷۶ Cray-۱ ۲۵۰ MFLOPS آزمایشگاه ملی لاس آلاموس، نیومکزیکو، USA (80+ sold worldwide)
۱۹۸۱ CDC Cyber ۲۰۵ ۴۰۰ MFLOPS (numerous sites worldwide)
۱۹۸۳ Cray X-MP ۹۴۱ MFLOPS آزمایشگاه ملی لاس آلاموسآزمایشگاه ملی لارنس لیورمورBattelleبوئینگ
۱۹۸۴ M-۱۳ ۲٫۴ GFLOPS Scientific Research Institute of Computer Complexes، مسکو، USSR
۱۹۸۵ Cray-۲ ۳٫۹ GFLOPS آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۱۹۸۹ ETA۱۰-G/۸ ۱۰٫۳ GFLOPS دانشگاه ایالتی فلوریدا، فلوریدا، USA
۱۹۹۰ NEC SX-۳/۴۴R ۲۳٫۲ GFLOPS NEC Fuchu Plant, Fuchu، ژاپن
۱۹۹۳ Thinking Machines CM-۵/۱۰۲۴ ۶۵٫۵ GFLOPS آزمایشگاه ملی لاس آلاموسآژانس امنیت ملی ایالات متحده آمریکا
فوجیتسو Numerical Wind Tunnel ۱۲۴٫۵۰ GFLOPS National Aerospace Laboratory، توکیو، ژاپن
اینتل Paragon XP/S ۱۴۰ ۱۴۳٫۴۰ GFLOPS آزمایشگاه ملی سندیا، نیومکزیکو، USA
۱۹۹۴ فوجیتسو Numerical Wind Tunnel ۱۷۰٫۴۰ GFLOPS National Aerospace Laboratory، توکیو، ژاپن
۱۹۹۶ Hitachi SR۲۲۰۱/۱۰۲۴ ۲۲۰٫۴ GFLOPS دانشگاه توکیو، ژاپن
Hitachi/تسوکوبا، ایباراکی CP-PACS/۲۰۴۸ ۳۶۸٫۲ GFLOPS Center for Computational Physics، دانشگاه تسوکوبا، تسوکوبا، ایباراکی، ژاپن
۱۹۹۷ اینتل ASCI Red/۹۱۵۲ ۱٫۳۳۸ TFLOPS آزمایشگاه ملی سندیا، نیومکزیکو، USA
۱۹۹۹ اینتل ASCI Red/۹۶۳۲ ۲٫۳۷۹۶ TFLOPS
۲۰۰۰ IBM ASCI White ۷٫۲۲۶ TFLOPS آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۲۰۰۲ NEC Earth Simulator ۳۵٫۸۶ TFLOPS Earth Simulator Center، یوکوهاما-shi، ژاپن
۲۰۰۴ IBM Blue Gene/L ۷۰٫۷۲ TFLOPS U.S. Department of Energy/IBM، USA
۲۰۰۵ ۱۳۶٫۸ TFLOPS U.S. Department of Energy/U.S. National Nuclear Security Administration،
آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۲۸۰٫۶ TFLOPS
۲۰۰۷

شبیه‌سازان امیرکبیر مفتخر است که با نازل‌ترین قیمت‌ها، انواع خدمات تخصصی شبیه‌سازی و پردازشی را در اختیار مشتریانش قرار می‌دهد. از سوی دیگر سرعت بسیار بالای سیستم‌های این شرکت، اجاره انواع مختلف سیستم‌های رایانه‌ای و ابر رایانه‌ای، سیستم‌های رایانش ابری، سرورهای محاسباتی و پردازش مجازی و… تنها بخشی از خدمات این شرکت است.

همچنین شما می‌توانید از خدمات پس از فروش شبیه‌سازان امیرکبیر استفاده کنید و در صورت بروز هرگونه مشکل و یا ایجاد هر نمونه سوالی، می‌توانید با پشتیبانی این شرکت در ارتباط باشید.

نتیجه‌گیری

قدرت و سرعت ابر رایانه‌های به ‌قدری بالا بوده که انجام محاسبات و پردازش اطلاعاتی که امکان انجام آن با سیستم‌های معمولی وجود ندارد را در کسری از ثانیه انجام خواهد داد. از این‌رو شرکت‌ها و سازمان‌های بسیار زیادی که نیازمند انجام چنین پردازش‌هایی هستند، به استفاده و اجاره ابر رایانه روی می‌آورند. شرکت شبیه‌سازان امیرکبیر یکی از بهترین شرکت‌ها در زمینه کرایه انواع ابر رایانه‌ها بوده که آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان است.

 

لیست ابر رایانه ها جهان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه فردوسی مشهد 

مرکز ابررایانه دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی 

مرکز ابر رایانه دانشگاه شریف 

مرکز ابر رایانه دانشگاه حکیم سبزواری 

مرکز ابر رایانه دانشگاه اراک 

مرکز ابررایانه دانشگاه کردستان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه کاشان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه قم 

مرکز ابر رایانه دانشگاه صنعتی شاهرود 

مرکز ابررایانه دانشگاه صنعتی اصفهان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه شیراز 

مرکز ابر رایانه دانشگاه شهید چمران اهواز 

مرکز ابررایانه دانشگاه سمنان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه بین المللی امام خمینی 

مرکز ابر رایانه دانشگاه ارومیه 

مرکز ابر رایانه دانشگاه علم و صنعت 

مرکز ابر رایانه دانشگاه تهران 

درباره مرکز داده چه می‌دانید 

کامپیوتر مجازی چیست

hpc چیست 

پردازش ابری 

رایانش ابری 

مزایا و معایب پردازش موازی 

سرور محاسباتی چیست 

سیستم های موازی – هوش شبیه سازی 

پردازش موازی

مزایای برتر رایانش ابری 

قدرتمندترین ابر رایانه های جهان 

پردازش موازی 

محاسبات موازی 

سرور محاسباتی چیست

لیست ابر رایانه های ایران

فناوری ابر رایانه چیست 

سرعت پردازنده چگونه محاسبه می شود 

سرعت پردازنده چیست و چرا اهمیت دارد 

سیستم موازی چیست 

hpc چیست 

انواع ابر کامپیوترها 

نکاتی برای خرید سرور محاسباتی

قیمت خرید ابر کامپیوتر 

ابر رایانه چیست

اجاره سوپر کامپیوتر 

اجاره کامپیوتر قوی 

اجاره سیستم پردازش موازی 

اجاره یک ابر کامپیوتر

رایانش سریع چیست؟

چه-کامپیوتری برای پایتون مناسب است

پردازش موازی در پایتون python 

مزایا و معایب پردازش موازی

پردازش سریع

انواع ابر رایانه ها

کاربرد پردازش موازی 

خرید ابر رایانه

قیمت یک ابر رایانه

اجاره سرور HPC 

پردازش سریع 

کلاستر 

سوپرکامپیوتر

پردازش فوق سریع 

سرور پردازش موازی چیست 

آزمایشگاه پردازش موازی

اجاره کامپیوتر- ارزان 

رایانش ابری

پردازش فوق سریع 

ابر رایانه 

درباره اجاره سرور محسباتی چه باید بدانیم؟

تعرفه رایانش ابری

آزمایشگاه محاسباتی

سیستم مورد نیاز شبیه سازی

پردازش موازی ارزان

حداقل سیستم مورد نیاز برای گوسین 

سیستم مورد نیاز برای لمپس lamps 

پردازش موازی در متلب 

حداقل سیستم مورد نیاز برای شبیه سازی FEM 

حداقل سیستم مورد نیاز برای comsol کامسول

سیستم مورد نیاز برای انسیس ansys

پردازش موازی در متلب 

کامپیوتر قوی برای نرم افزار اباکوس abaqus ✔️

پردازش موازی و پایگاه های داده موازی 

خرید کامپیوتر قوی 

محاسبات موازی 

سیستم پردازش سنگین و تأخیر کم در شبکه‌های حسگر بی‌سیم 

اجاره سرور محاسباتی 

اجاره سیستم کامپیوتری 

اجاره کامپیوترهای قدرتمند محاسباتی

اجاره کامپیوتر در تهران 

کلاستر کامپیوتری 

آشنایی با کامپیوتر محاسباتی قوی 

کامپیوتر محاسباتی قدرتمند 

روش آسان‌سازی پردازش داده با استفاده از عملیات محاسبات سنگین 

تدوینی به‌صرفه‌تر با اجاره کامپیوتر تدوین 

بررسی تأثیر رم در سرعت رندر 

 معرفی 6 کارت گرافیک برتر برای رندر 

تعرفه اجاره سیستم‌های تخصصی مهندسی و پردازش سریع GPU 

همه چیز در مورد سیستم ‌های پردازش گرافیکی و اجاره آنها