اکسلری متریال استودیو – Accelrys Materials Studio

4.5/5 - (13 امتیاز)

یکی از بهترین نرم افزار های شبیه سازی و مدل سازی است. Accelrys Materials Studio یک محیط مدل سازی و شبیه سازی کامل است که به محققان علوم و شیمی مواد اجازه می دهد تا روابط ساختاری اتمی و مولکولی یک ماده و خواص و رفتار آن را پیش بینی و تحلیل کنند.

سینگل کریستال – SingleCrystal

5/5 - (1 امتیاز)

  ساده ترین راه برای تجسم و درک خواص و ساختار کریستال است. این برنامه به صورت بسیار ظریف طراحی شده است تا قادر به درک بدون ابهام ساختارها به صورت کاملاً بصری ویژوال دنیای شبکه های کریستالی و انکسار (Diffraction) ذرات باشید.

سابستنس الچمیست – Substance Alchemist

5/5 - (1 امتیاز)

Substance Alchemist یک ابزار و نرم افزار نسل بعدی اختصاصی برای ایجاد ، شناسایی و مدیریت متریال است ، در این نرم افزار تکنولوژی های مختلف و روش های ایجاد متریال از جمله procedural-based , capture-based , AI-based گنجانده شده است که به شما کمک می کند مدیریت کتابخانه های متریال و خروجی گرفتن از آنها برای نرم افزار های دیگر به سادگی قابل انجام باشد .

آر تی – RT

4/5 - (3 امتیاز)

نرم افزاری است که بوسیله آن می توان کارهای احتمالاتی و یا قابلیت اعتماد انجام داد. مثلا فرض کنید یک قاب بتنی داشته باشیم و بخواهیم تاثیر ابعاد و درصد آرماتورها در اعضای مختلف را تعیین کنیم.در این صورت می توانیم پارامترهای مورد نظر را به صورت متغیر تصادفی به برنامه RT داد و این برنامه از طریق لینک با SAP که در داخل آن این امکان وجود دارد ، برای تعداد زیادی مقدار ورودی این کار را انجام دهد و در نهایت میران حساسیت هر یک از پارامترها را تعیین نماید.

انجام پروژه سالید کست SolidCast

سالیدکست – SolidCast

5/5 - (1 امتیاز)

نرم افزار SOLIDCast Casting Simulation محبوب ترین سیستم مدل سازی جامد سازی مبتنی بر رایانه است که در صنعت ریخته گری استفاده می شود. SOLIDCast پس از تجزیه و تحلیل و تمرکز بر روی مسائل و مشکلات زمان واقعی هنگام طراحی و ساخت کست های جامد ، توسعه می یابد.

هانی ول پردیکت – Honeywell Predict

5/5 - (5 امتیاز)

Honeywell Predict به کاربران کمک می کند تا خوردگی و فرسایش در فولاد کربن را در محیط های CO2 و H2S پیش بینی و کنترل کنند. این پژوهش بر روی تحقیقات خوردگی Honeywell برای به دست آوردن اثرات عوامل کلیدی محیطی و عملیاتی بر میزان خوردگی متمرکز است. نظارت و کنترل خوردگی مؤثر، کاربران را قادر می سازد تا عمر دارایی ها را به حداقل برسانند، زیان های تولید را کاهش دهند و قوانین را رعایت کنند.

پریودیک تیبل – Periodic Table

4.3/5 - (6 امتیاز)

 Periodic Table 2020 Pro عنوان یک جدول تناوبی پر امکانات و کامل عناصر می باشد که توسط August Software توسعه و در گوگل پلی منتشر شده است. تنها کافیست این استارت اپ را نصب کنید و به یکی از کامل ترین جدول های تناوبی 2019 دسترسی داشته باشید.

انجام پروژه اوریجین لب OriginLab

اوریجین پرو – OriginPro

5/5 - (4 امتیاز)

OriginPro نرم‌افزاری کلیدی در ضمینه آنالیز داده و نگارش باکیفیت آن به صورت نموداری است که درخور نیازهای دانشمندان و مهندسان می‌باشد. OriginLab این نرم‌افزار را به عنوان نرم‌افزاری پیشرو در صنعت برای رسم نمودارهای علمی و تجزیه و تحلیل اطلاعات منتشرکرده است.

امنیک – OMNIC

4.5/5 - (6 امتیاز)

نرم افزار OMNIC توانایی جمع آوری، تجسم، پردازش و آنالیز داده های آزمایشگاهی نظیر TGA-IR، GC-IR، SPR، FT-IR و مطالعات سینتیکی رامان را دارا می باشد. این نرم افزار قابلیت تعین مساحت و ارتفاع پیک ها، نمایش دو بعدی و سه بعدی پیک ها، قرار دادن چند طیف روی هم و … را دارا می باشد.

کی تو استیل – Key to Steel

Rate this post

نرم افزار کلید فولاد یک بانک اطلاعاتی بزرگ از فولادها و چدنها است که در آن اطلاعات بر اساس نوع و کاربرد این مواد طبقه بندی شده است. فولادها را با شکل خاصی نامگذاری می کنند. کشورهای مختلف، سیستم های نامگذاری مختلفی دارند.این نامگذاری نشان دهنده type, grade و یا class فولاد می باشد و به وسیله یک عدد، حرف، نماد، اسم و یا ترکیب مناسبی از آن ها انجام می شود.

ایمیج تول سافت ویر – Image Tool Software

5/5 - (1 امتیاز)

 نرم افزاری کم حجم و مفید در زمینه ایمیج گرفتن از درایوهای USB می باشد. شما با استفاده از این ابزار می توانید کارت حافظه USB، مموری دوربین ها و حتی مموری های موبایل و پخش کننده های MP3 Player ایمیج بگیرید و در هر جایی از هارد دیسک  که مایل باشید ذخیره کنید.

ایمیج جی – Image J

Rate this post

 یک نرم افزار قدرتمند آنالیز تصویر لایه باز بوده که با توسعه صدها پلاگین و ماکرو، قدرت و  کاربرد وسیعی در علوم مختلف پیدا کرده است. از این نرم افزار نیز برای آنالیز عکس های میکروسکپی در مهندسی مواد با توان بالایی می توان بهره جست.

اتوتک اچ اس سی چمیستری – Outotec HSC Chemistry

5/5 - (1 امتیاز)

HSC Chemistry نام یک نرم افزار تخصصی از شرکت Outotec می باشد که برای شبیه سازی فرآیندهای شیمیایی و محاسبات ترمودینامیکی و فرآوری مواد معدنی مورد استفاده قرار می گیرد. این نرم افزار می تواند به سادگی و به سرعت فرآیندها را توسعه، طراحی، و دیجیتال‌سازی کند و میزان بازده، سودمندی، و اثرات زیست محیطی به جا مانده را تخمین بزند.

فلو تری دی کست ادونس – FLOW-3D CAST Advanced

5/5 - (1 امتیاز)

 يك نرم افزار قوی در زمينه CFD مي باشد اين نرم افزار براي كمك به تحقيق در زمينه رفتار ديناميكي مايعات و گازها درموارد كاربردي وسيع طراحي شده است Flow-3D براي مسائل يك بعدي ،دو بعدي و سه بعدي طراحي شده است درتحقيق حاضر با مدل كردن يك پارشال فلوم ميتوان ديد كه Flow-3D به آساني مي تواند محاسبات پارشال فلوم را تحت هر دو جريان آزاد و مستغرق انجام دهد

اکسپرت های اسکور – Xpert HighScore

4.4/5 - (5 امتیاز)

نرم افزار Xpert HighScore یک نرم افزار آنالیز کامل الگوهای پراش اشعه ایکس از محصولات نرم‎افزاری شرکت PANalytical است. (این شرکت یکی از سازنده های بزرگ دستگاه های XRD در دنیاست) این نرم افزار می تواند نتایج آزمون را به خوبی تحلیل نموده و نیاز محققان را برآورده سازد.

ای اس آی پروکست سوئیت – ESI ProCAST Suite

5/5 - (1 امتیاز)

ESI ProCAST 2016.1 Suite نرم‌افزاری جدید، از کمپانی ESI به عنوان یکی از بهترین شرکت‌های توسعه نرم افزارهای شبیه‌سازی در صنعنت است. امروزه بسیاری از امور، وابستگی شدیدی به سیستم‌های کامپیوتری دارند. برای مثال از صنایع تولیدی گرفته تا طراحی و یا حتی زمینه‌های پزشکی، سیستم‌های کامپیوتری نقش عمده‌ای را در شبیه‌سازی و یا طراحی ایفا می‌کنند.

انجام پروژه کریستال میکر Crystal Maker

کریستال میکر – CrystalMaker

Rate this post

CrystalMaker برنامه ای توانمند جهت آنالیز ساختارهای مولوکولی و بلوری است. متخصصین و علاقه مندان شیمی به کمک این برنامه میتوانند ساختار مولوکولی مواد و ترکیبات مختلف را به صورت بصری و کاملا تعاملی و اینتراکتیو مشاهده و آنالیز کنند. این نمایش بصری به صورت سه بعدی و همراه با انیمیشنهای جالبی است که باعث درک بهتر این ساختارها خواهد شد.

اطلس دیاگرام – Atlas of Phase Diagrams

5/5 - (1 امتیاز)

این نرم افزار مجموعه ای است از تعداد ۱۰۶۷ دیاگرام فازی فلزی دوتایی و ۳۰۰ دیاگرام فازی سه تایی که از کتاب ASM Metals Handbook Vol. 3 تهیه شده است و امکانات استخراج داده از دیاگرام های فازی و محاسبات درصد جرمی و حجمی فازها ،محاسبه ضریب توزیع در سیستم های انجماد دوتایی در آن موجود است . بعلاوه می توان داده های نرم افزار را به صفحه گسترده Excel نیز export کرد .

دی سیمولیا سوئیت – (DS SIMULIA Suite 2020 HF1 (Abaqus

5/5 - (1 امتیاز)

نرم افزار DS SIMULIA Abaqus CAE شبیه سازی کاملی را با استفاده از ابزارهای شبیه سازی ارائه می کند و سعی می کند که برای اغلب گروه های مهندسی، بتواند کارساز باشد. این برنامه دارای ویژگی های طراحی بسیار حساس و پیچیده ای است که کمک می کند، المان گیری در سطح گسترده ای صورت گرفته و مقیاس های خوبی را جهت استفاده در مسائل تجزیه و تحلیل ویکپارچه سازی داشته باشیم.