شبیه سازان امیرکبیر

انجام پروژه اسری آرک گیس Esri ArcGIS

انجام پروژه اسری آرک گیس – انجام پروژه Esri ArcGIS – انجام مدل سازی با نرم افزار Esri ArcGIS –  انجام پروژه با نرم افزار اسری آرک گیس – انجام مدل سازی با نرم افزار اسری آرک گیس – انجام پروژه با نرم افزار Esri ArcGIS – انجام پروژه اسری ارک گیس – انجام پروژه با نرم افزار اسری ارک گیس – انجام مدل سازی با نرم افزار اسری ارک گیس


اگه دنبال جایی میگردین که پروژه‌های کاری و دانشجویی نرم افزار Esri ArcGIS خودتون رو بدون دغدغه و با قیمتی مناسب بهش بسپارید، جای درستی اومدید!

در اینجا می توانید پروژه نرم افزار Esri ArcGIS خود را به ما بسپارید و خیالتان از بابت همه چیز راحت باشد.

جهت مشاوره و انجام پروژه‌های شبیه‌سازی با نرم افزار Esri ArcGIS  می‌توانید درخواست انجام پروژه‌های Esri ArcGIS خود را به کمک آیکون سبز رنگ تماس واتساپ در کنار پایین صفحه  ارسال نمایید تا پس از بررسی‌های لازم، در زمان کوتاهی قیمت و زمان انجام پروژه به شما اطلاع داده شود.

انجام پروژه اسری آرک گیس Esri ArcGIS

چرا شبیه سازان امیرکبیر

این مجموعه به همکاری مرکز فناوری دانشگاه امیرکبیر در دانشگاه امیرکبیر مشغول به فعالیت می باشد.  هسته فناوری این مجموعه به کمک تعدادی از دانشجویان دانشگاه امیرکبیر فعالیت می نماید. بهترین قیمت ها و متخصصان در زمینه شبیه سازی اسری آرک گیس Esri ArcGIS را می توانید از این مجموعه درخواست نمایید. در صورت درخواست انجام پروژه و یا درخواست اجاره کامپیوتر سرور محاسباتی قدرتمند   به آدرس ذیل واقع در دانشگاه با هماهنگی قبلی حضور بهم رسانید و یا اینکه با شماره ذیل تماس حاصل فرماییدهشدار 

تعدادی از سایت ها با نام جعلی دانشگاه های معتبر همانند دانشگاه شریف،  اقدام به اخذ پروژه می نمایند و پروژه ای تحویل نمی دهند و پول افراد را به یغما می برند.  جهت جلوگیری از این امر، بهتر است پول خود را تنها به سازمان ها و شرکت های معتبر که مکان مشخصی دارند، واگذار نمایید. در این راستا لازم به ذکر است که شبیه سازان امیرکبیر در دانشگاه امیرکبیر مستقر است و درخواست کنندگان می توانند با هماهنگی قبلی، به صورت حضوری جهت سفارش پروژه حضور بهم رسانند.

شبیه سازان دانشگاه امیرکبیر

آدرس: تهران خیابان ولیعصر(ع)،دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشکده مهندسی مکانیک، طبقه منفی یک،  مرکز نوآوری، گروه شبیه‌سازان امیرکبیر

تلفن 02188769296

پیامک 09022113687

Shabihsazanak@gmail.comArcGIS یک سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) برای کار با نقشه ها و اطلاعات جغرافیایی است که توسط موسسه تحقیقات سیستم های محیطی (Esri) نگهداری می شود. از آن برای ایجاد و استفاده از نقشه ها ، گردآوری داده های جغرافیایی ، تجزیه و تحلیل اطلاعات نقشه برداری ، به اشتراک گذاری و کشف اطلاعات جغرافیایی ، استفاده از نقشه ها و اطلاعات جغرافیایی در طیف وسیعی از برنامه ها و مدیریت اطلاعات جغرافیایی در یک پایگاه داده استفاده می شود.

این سیستم زیرساخت هایی را برای تهیه نقشه ها و اطلاعات جغرافیایی در دسترس در سراسر سازمان ، در سراسر جامعه و به صورت علنی در وب فراهم می کند.

ArcGIS از نرم افزار دسک تاپ ویندوز زیر تشکیل شده است:

ArcReader ، که به شما امکان می دهد نقشه های ایجاد شده با سایر محصولات ArcGIS را مشاهده و پرس و جو کنید.
ArcGIS Desktop (که معمولاً برای تمایز آن از ArcGIS Pro از ArcMap استفاده می شود) ، که از چهار برنامه اساسی تشکیل شده است:
ArcMap ، برای مشاهده و ویرایش داده های مکانی در دو بعد و ایجاد نقشه های دو بعدی.
ArcScene ، برای مشاهده و ویرایش داده های مکانی سه بعدی در نمای پیش بینی شده محلی.
ArcGlobe ، برای نمایش داده های بزرگ و جهانی سه بعدی.
ArcCatalog ، برای وظایف مدیریت و مدیریت داده های GIS.
ArcGIS Pro ، یک برنامه جدید و یکپارچه GIS ، برنامه ریزی شده است تا در نهایت ArcMap و برنامه های همراه آن را برتری کند.  ArcGIS Pro به صورت 2D و 3D برای نقشه برداری و تجسم کار می کند ، و شامل هوش مصنوعی (AI) نیز می شود.
همچنین نرم افزار ArcGIS مبتنی بر سرور به عنوان بخشی از محصول ArcGIS Enterprise و همچنین برنامه های ArcGIS برای دستگاه های تلفن همراه مانند تلفن و تبلت وجود دارد. برای افزایش کارایی ArcGIS می توان پسوندهایی را جداگانه خریداری کرد. دریافت گواهینامه در نرم افزار ArcGIS همچنین از طریق برنامه های آموزشی Esri برای افراد حرفه ای از مبتدی تا کارشناسان نیز در دسترس است.

قبل از مجموعه ArcGIS ، Esri توسعه نرم افزار خود را بر روی خط فرمان برنامه Arc / INFO برنامه ایستگاه کاری و چندین محصول مبتنی بر رابط کاربری گرافیکی مانند برنامه دسکتاپ ArcView GIS 3.x متمرکز کرده بود. سایر محصولات Esri شامل MapObjects ، یک کتابخانه برنامه نویسی برای توسعه دهندگان ، و ArcSDE به عنوان یک سیستم مدیریت پایگاه داده رابطه ای است. محصولات مختلف در درختان چند منبع منشعب شده بودند و به خوبی با یکدیگر ادغام نمی شدند. در ژانویه 1997 ، اری تصمیم گرفت تا پلتفرم نرم افزاری GIS خود را دوباره بسازد و یک معماری نرم افزاری یکپارچه ایجاد کند.

ArcMap 8.0
در اواخر سال 1999 ، Esri ArcMap 8.0 را منتشر کرد ، که روی سیستم عامل مایکروسافت ویندوز کار می کرد.  ArcGIS وجه رابط کاربر بصری رابط ArcView GIS 3.x را با مقداری از قدرت موجود در ایستگاه کاری Arc / INFO نسخه 7.2 ترکیب کرد. این جفت شدن منجر به یک مجموعه نرم افزاری جدید با نام ArcGIS از جمله ایستگاه کاری ArcInfo (خط فرمان) ArcInfo (v8.0) و یک برنامه کاربردی گرافیکی جدید با نام ArcMap (v8.0) شد. این ArcMAP شامل برخی از عملکردهای ArcInfo با یک رابط بصری تر و همچنین یک برنامه مدیریت فایل به نام ArcCatalog (v8.0) است. انتشار ArcMap تغییر عمده ای در ارائه نرم افزار Esri ایجاد کرد ، و کلیه محصولات مشتری و سرور آنها را تحت یک معماری نرم افزاری موسوم به ArcGIS ترسیم کرد ، که با استفاده از استانداردهای Microsoft Windows COM COM توسعه یافته است.  در حالی که رابط و نام ArcMap 8.0 مشابه نسخه های بعدی ArcGIS Desktop است ، اما محصولات مختلفی هستند. ArcGIS 8.1 جایگزین ArcMap 8.0 در خط محصول شد اما بروزرسانی آن نبود.

ArcGIS Desktop 8.1 تا 8.3
ArcGIS 8.1 در سال 2000 در کنفرانس بین المللی کاربران Esri رونمایی شد.  ArcGIS 8.1 به طور رسمی در 24 آوریل 2001 منتشر شد. این برنامه جدید شامل سه برنامه افزودنی: 3D Analist ، تجزیه و تحلیل مکانی و تحلیلگر GeoStatistic. این سه پسوند در خط محصول ArcView GIS 3.x بسیار قدرتمند و محبوب شده بودند. ArcGIS 8.1 همچنین امکان دسترسی به داده ها را بصورت مستقیم و مستقیم از سایت شبکه جغرافیا یا سایر خدمات نقشه ArcIMS اضافه کرده است.  ArcGIS 8.3 در سال 2002 معرفی شد و توپولوژی را به geodatabases اضافه کرد ، که این ویژگی در ابتدا فقط با پوشش ArcInfo در دسترس بود.

یک تفاوت عمده زبانهای برنامه نویسی (اسکریپتینگ) برای شخصی سازی یا گسترش نرم افزار با توجه به نیازهای خاص کاربر است. Esri در گذار به ArcGIS ، از زبانهای اسکریپت ویژه برنامه ، Avenue و ARC Macro Language (AML) پشتیبانی کرد ، و این به نفع ویژوال بیسیک برای برنامه نویسی برنامه ها و دسترسی آزاد به اجزای ArcGIS با استفاده از استانداردهای COM COM مایکروسافت بود. ArcGIS برای ذخیره داده ها در قالب اختصاصی RDBMS ، معروف به geodatabase طراحی شده است. ArcGIS 8.x ویژگی های جدید دیگری از جمله پیش بینی نقشه های پرواز و حاشیه نویسی را در بانک اطلاعاتی معرفی کرد.

ArcGIS 9.x
ArcGIS 9 در ماه مه 2004 منتشر شد ، که شامل ArcGIS سرور و ArcGIS Engine برای توسعه دهندگان بود.  نسخه ArcGIS 9 شامل محیط جغرافیایی پردازشی است که امکان اجرای ابزارهای پردازش سنتی GIS (مانند قطع ، روکش و تجزیه و تحلیل مکانی) را به صورت تعاملی یا از هر زبان برنامه نویسی که از استانداردهای COM پشتیبانی می کند ، می کند. اگرچه محبوب ترین آنها پایتون است ، اما بقیه از آنها به ویژه پرل و VBScript استفاده شده اند. ArcGIS 9 شامل یک محیط برنامه نویسی بصری ، شبیه به مدل ساز ERDAS IMAGINE (منتشر شده در سال 1994 ، v8.0.2). نسخه Esri ModelBuilder نام دارد و نسخه ERDAS IMAGINE به کاربران این امکان را می دهد تا ابزارهای ژئوپروسس را به صورت گرافیکی به ابزارهای جدیدی بنام مدل ها پیوند دهند. این مدلها می توانند مستقیماً اجرا شوند یا به زبانهای اسکریپتی صادر شوند که سپس در حالت دسته ای (از خط فرمان راه اندازی شوند) اجرا شوند ، یا می توانند ویرایش بیشتری برای اضافه کردن شاخه یا حلقه انجام دهند.

در 26 ژوئن 2008 ، Esri ArcGIS 9.3 را منتشر کرد. نسخه جدید ArcGIS Desktop دارای ابزارهای مدل سازی جدید و ویژگی های ردیابی خطای زمین آماری است ، در حالی که سرور ArcGIS بهبود عملکرد و پشتیبانی از امنیت مبتنی بر نقش را دارد. همچنین API های جدید جاوا اسکریپت وجود دارد که می تواند برای ایجاد اشکال استفاده شود و با Google Maps یا Microsoft Virtual Earth یکپارچه شود.

در اجلاس توسعه دهندگان Esri در سال 2008 ، به جز یک جلسه در مورد انتقال از ArcIMS به برنامه های مبتنی بر سرور ArcGIS ، تاکید کمی روی ArcIMS وجود داشت ، که نشان دهنده تغییر در تمرکز برای Esri با ArcGIS 9.3 برای برنامه های نقشه برداری مبتنی بر وب است.

در ماه مه 2009 ، Esri ArcGIS 9.3.1 را منتشر کرد ، که باعث بهبود عملکرد انتشار نقشه پویا و به اشتراک گذاری بهتر اطلاعات جغرافیایی شد.

ArcGIS 10.x
در سال 2010 ، اسری اعلام کرد که نسخه آینده نگر نسخه 9.4 به نسخه 10 تبدیل می شود و در سه ماهه دوم سال 2010 روانه بازار خواهد شد.

در ژوئن 2012 ، Esri ArcGIS 10.1 را منتشر کرد.

در ژوئیه 2013 ، Esri ArcGIS 10.2 را منتشر کرد.

در دسامبر 2014 ، Esri ArcGIS 10.3 را منتشر کرد. این نسخه شامل ArcGIS Pro 1.0 بود که در ژانویه سال 2015 منتشر شد.

در فوریه 2016 ، Esri ArcGIS 10.4 را منتشر کرد.

در دسامبر سال 2016 ، Esri ArcGIS 10.5 را منتشر کرد.

در ژانویه سال 2018 ، Esri ArcGIS 10.6 را منتشر کرد.

در مارس 2019 ، Esri ArcGIS 10.7 را منتشر کرد.

در فوریه 2020 ، Esri ArcGIS 10.8 را منتشر کرد.

ArcGIS Pro
ArcGIS Pro 1.0 در ژانویه 2015 منتشر شد.

قالب های داده
محصولات قدیمی Esri ، از جمله ArcView 3.x ، با داده ها در قالب shapefile کار می کردند. ArcInfo Workstation با پوشش هایی روبرو شد که اطلاعات توپولوژی را در مورد داده های مکانی ذخیره می کند. پوشش ها ، که در سال 1981 هنگامی که ArcInfo برای اولین بار منتشر شد ، معرفی شده اند ، در نحوه برخورد با انواع ویژگی ها محدودیت هایی دارند. بعضی از ویژگیها ، مانند جاده هایی که دارای تقاطع خیابان هستند یا فرعی و زیرگذر ، باید متفاوت از سایر انواع ویژگی ها باشد.

ArcGIS در اطراف یک پایگاه داده جغرافیایی ساخته شده است ، که از یک روش پایگاه داده رابطه ای شیء برای ذخیره داده های مکانی استفاده می کند. پایگاه داده جغرافیایی یک “کانتینر” برای نگهداری از مجموعه داده ها است ، و ویژگیهای مکانی را با ویژگیها بهم پیوند می دهد. پایگاه داده اطلاعاتی همچنین می تواند حاوی اطلاعات توپولوژی باشد و می تواند رفتارهایی را از ویژگی هایی از قبیل تقاطع جاده ها با قواعدی در مورد ارتباط ویژگی ها با یکدیگر ارائه دهد.  هنگام کار با Geodatabases ، درک کلاس های ویژگی که مجموعه ای از ویژگی ها هستند ، با نقاط ، خطوط یا چند ضلعی ها نشان داده می شود. با استفاده از shapefiles ، هر پرونده تنها می تواند یک نوع ویژگی را داشته باشد. یک geodatabase می تواند چندین کلاس ویژگی یا نوع ویژگی را در یک پرونده ذخیره کند.

Geodatabases در ArcGIS می تواند به سه روش مختلف ذخیره شود – به عنوان یک “geodatabase پرونده” ، “geodatabase شخصی” یا “geodat Database” (قبلاً به عنوان یک geodatabase SDE یا ArcSDE) شناخته می شد.  در 9.2 معرفی شده است ، فایل ژئودیتابای اطلاعات اطلاعاتی را در پوشه ای با نام پسوند .gdb ذخیره می کند. تصاویر داخلی شبیه به پوشش هستند اما در واقع پوشش نیستند. شبیه به نقشه ژئودیساب شخصی ، نقشه ژئودیسابای اطلاعاتی فقط از یک ویرایشگر واحد پشتیبانی می کند. با این حال ، بر خلاف نقشه برداری شخصی ، هیچ محدودیتی در اندازه وجود ندارد. به طور پیش فرض ، هیچ جدول واحدی نمی تواند از 1 ترابایت تجاوز کند ، اما می تواند تغییر کند. geodatabases شخصی داده ها را در پرونده های Microsoft Access ذخیره می کند ، با استفاده از یک زمینه BLOB برای ذخیره داده های هندسه. كتابخانه OGR قادر است اين نوع فايل را اداره كند ، آن را به قالب هاي پرونده هاي ديگر تبديل كند.  وظایف مدیریت پایگاه داده برای geodatabases شخصی ، مانند مدیریت کاربران و ایجاد پشتیبان ، از طریق ArcCatalog و ArcGIS Pro انجام می شود. نقشه های جغرافیایی شخصی که مبتنی بر Microsoft Access هستند ، فقط در مایکروسافت ویندوز اجرا می شوند و دارای اندازه 2 گیگابایت هستند.  Geodatabases Enterprise (چند کاربره) در بالای DBMS های سطح بالا مانند PostgreSQL ، Oracle ، Microsoft SQL Server ، DB2 و Informix برای مدیریت جنبه های مدیریت بانک اطلاعاتی قرار دارند ، در حالی که ArcGIS با مدیریت داده های مکانی کار می کند.  geodatabases سطح سازمانی از تکرار پایگاه داده ، نسخه سازی و مدیریت تراکنش پشتیبانی می کند و به صورت متقابل پلتفرم قادر به اجرای لینوکس ، ویندوز و سولاریس هستند.

همچنین با شماره 9.2 پایگاه داده شخصی SDE که با SQL Server Express کار می کند منتشر شده است. بانکهای اطلاعاتی شخصی SDE از ویرایش چند کاربر پشتیبانی نمی کنند ، اما نسخه های پشتیبانی شده و ویرایش قطع را پشتیبانی می کنند. مایکروسافت پایگاه داده های SQL Server Express را به 4 گیگابایت محدود می کند.

میز ArcGIS
سطح محصول
ArcGIS Desktop با افزایش قابلیت ها در سطوح مختلف محصول در دسترس است.

ArcReader (نرم افزار رایگان ، بیننده) یک نمایش دهنده داده اصلی برای نقشه ها و داده های GIS است که با استفاده از ناشر ArcGIS در قالب Esri اختصاصی است. این نرم افزار همچنین برخی از ابزارهای اساسی را برای مشاهده نقشه ، چاپ و پرس و جو از داده های مکانی ارائه می دهد. ArcReader با هر یک از مجموعه محصولات ArcGIS گنجانده شده است ، همچنین برای دانلود نیز در دسترس است. ArcReader فقط با فایلهای نقشه منتشر شده از پیش نویسنده ، ایجاد شده با ناشر ArcGIS ، کار می کند.
ArcGIS Desktop Basic ، که قبلاً با ArcView  شناخته می شد ، سطح ورود به مجوز ArcGIS است. با ArcView ، فرد قادر به مشاهده و ویرایش داده های GIS در پرونده های مسطح است ، یا داده های ذخیره شده در یک سیستم مدیریت پایگاه داده رابطه را با دسترسی به آن از طریق ArcSDE مشاهده می کند. همچنین می توان نقشه های لایه ای ایجاد کرد و آنالیز مکانی اساسی را انجام داد.
ArcGIS Desktop Standard ، که قبلاً با نام ArcEditor شناخته می شد ، مجموعه نرم افزار midlevel است که برای ویرایش پیشرفته داده های مکانی در shapefiles و geodatabases طراحی شده است. این برنامه ابزاری برای ایجاد نقشه و داده های مکانی مورد استفاده در GIS از جمله امکان ویرایش فایل ها و داده های نقشه برداری ، ویرایش پایگاه داده چند کاره ، نسخه سازی ، ویرایش داده های شطرنجی و بردار سازی ، ویرایش داده های برداری پیشرفته ، مدیریت پوشش ها ، هندسه مختصات (COGO) و ویرایش شبکه های هندسی. ArcEditor برای آنالیز مکانی پیشرفته در نظر گرفته نشده است.
ArcGIS Desktop Advanced ، که قبلاً با نام ArcInfo شناخته می شد ، بیشترین انعطاف پذیری و کنترل را در “کلیه جنبه های ساخت داده ، مدل سازی ، تجزیه و تحلیل و نمایش نقشه” در اختیار کاربران قرار می دهد.  ArcInfo شامل افزایش توانایی در زمینه های تجزیه و تحلیل مکانی ، جغرافیایی ، داده ها است. مدیریت و دیگران.
سایر نرم افزارهای GIS دسک تاپ شامل ArcGIS Explorer و ArcGIS Engine هستند. ArcGIS Explorer یک بیننده GIS است که می تواند به عنوان مشتری برای ArcGIS Server ، ArcIMS ، خدمات ArcWeb و سرویس نقشه وب (WMS) کار کند.
ArcGIS Online  یک برنامه وب است که امکان به اشتراک گذاری و جستجوی اطلاعات جغرافیایی و همچنین محتوای منتشر شده توسط Esri ، کاربران ArcGIS و سایر ارائه دهندگان داده های معتبر را فراهم می آورد. این برنامه به کاربران اجازه می دهد گروه ها را ایجاد کرده و به آنها بپیوندند و دسترسی به مواردی را که به طور عمومی یا درون گروه ها به اشتراک گذاشته می شوند ، کنترل کنند.
APG های نقشه برداری ArcGIS API برای چندین زبان هستند که به کاربران امکان می دهد برنامه هایی را که شامل عملکرد GIS و خدمات وب است از ArcGIS Online و سرور ArcGIS ساخته و مستقر کنند. Adobe Flex ، JavaScript و Microsoft Silverlight برای برنامه هایی پشتیبانی می شوند که می توانند در صفحات وب جاسازی شوند یا به صورت برنامه های وب مستقل راه اندازی شوند. Flex ، Adobe Air و Windows Presentation Foundation (WPF) برای برنامه های دسک تاپ پشتیبانی می شوند.
اجزاء
ArcGIS Desktop شامل چندین برنامه یکپارچه از جمله ArcMap ، ArcCatalog ، ArcToolbox ، ArcScene ، ArcGlobe و ArcGIS Pro است. ArcCatalog یک برنامه مدیریت داده است که برای مرور داده ها و پرونده ها در رایانه ، پایگاه داده یا منابع دیگر استفاده می شود. علاوه بر نشان دادن اطلاعات موجود ، ArcCatalog همچنین به کاربران اجازه می دهد تا داده ها را روی نقشه پیش نمایش کنند. ArcCatalog همچنین امکان مشاهده و مدیریت ابرداده برای مجموعه داده های مکانی را فراهم می کند.  ArcMap برنامه ای است که برای مشاهده ، ویرایش و پرس و جو داده های جغرافیایی و ایجاد نقشه استفاده می شود. رابط ArcMap دارای دو بخش اصلی است ، از جمله جدول مطالب موجود در سمت چپ و فریم های داده ای که نقشه را نشان می دهند. موارد موجود در جدول محتویات با لایه های روی نقشه مطابقت دارد.  ArcToolbox شامل Geoprocessing ، تبدیل داده ها و ابزارهای تجزیه و تحلیل ، همراه با بسیاری از عملکردهای موجود در ArcInfo است. همچنین می توان از پردازش دسته ای با ArcToolbox برای کارهای مکرر تکراری استفاده کرد.  ArcScene برنامه ای است که به کاربر اجازه می دهد داده های GIS خود را در 3 بعدی مشاهده کند و با مجوز 3D Analyst در دسترس است.  در خصوصیات لایه ArcScene یک عملکرد اکستروژن وجود دارد که به کاربر اجازه می دهد تا از سه بعد متمایز شود. ArcGlobe یکی دیگر از برنامه های تجسم 3D ArcGIS است که با مجوز 3D Analyst موجود است. ArcGlobe یک برنامه تجسم سه بعدی است که به شما امکان می دهد مقادیر زیادی از داده های GIS را روی یک سطح جهان مشاهده کنید.  برنامه ArcGIS Pro در فوریه 2015 به ArcGIS Desktop اضافه شد. این قابلیت های ترکیبی سایر برنامه های یکپارچه را دارد و به عنوان یک نرم افزار کاملاً 64 بیتی ساخته شده است.  ArcGIS Pro دارای برنامه نویسی ArcPy Python برای برنامه نویسی بانک اطلاعاتی است.

برنامه های افزودنی
تعدادی برنامه افزودنی نرم افزاری وجود دارد که می تواند به ArcGIS دسک تاپ اضافه شود که قابلیت های اضافی را ارائه می دهد ، از جمله آنالایزرهای سه بعدی ، تحلیلگر مکانی ، تحلیلگر شبکه ، تحلیلگر نظرسنجی ، تحلیلگر رهگیری و تحلیلگر زمین آماری.  برچسب زدن نقشه پیشرفته با پسوند Maplex به عنوان افزونه ای برای ArcView و ArcEditor در دسترس است و با ArcInfo همراه است.  برنامه های افزودنی بی شماری نیز توسط اشخاص ثالث ایجاد شده است ، مانند MapSpeller spell-checker ، ST-Links PgMap XTools و MAP2PDF برای ایجاد پی دی اف های georeferenced (GeoPDF) ،  تجزیه و تحلیل تصویر ERDAS و تحلیلگر استریو برای ArcGIS و PurVIEW ISM ، که دسک تاپ ها را به ویندوزهای مشاهده شده استریوئی دقیق تبدیل می کند تا با مدل های تصویری استریوسکوپی ارجاع شده با جغرافیایی برای ویرایش مستقیم geodatabase یا دیجیتالی شدن ویژگی کار کند.

آدرس یاب
یاب آدرس یك مجموعه داده در ArcGIS است كه صفات آدرس ، فهرست های مرتبط و قوانین را تعریف می كند كه روند ترجمه توضیحات غیر جسمی اماكن مانند آدرس های خیابان را در داده های مکانی ذخیره می كند كه می تواند به عنوان ویژگی هایی در نقشه نمایش داده شود. یک مکان یاب آدرس شامل عکس فوری از داده های مرجع مورد استفاده برای جغرافیایی و پارامترهای استاندارد سازی آدرس ها ، جستجوی مکان های مسابقه و ایجاد خروجی است. فایل های مکان یاب آدرس یک پسوند پرونده .loc دارند. در ArcGIS 8.3 و نسخه های قبلی ، یک مکان یاب آدرس سرویس جغرافیایی نامیده می شود.

سایر محصولات
ArcGIS Mobile و ArcPad محصولاتی هستند که برای دستگاه های تلفن همراه طراحی شده اند. ArcGIS Mobile یک کیت توسعه نرم افزاری است که توسعه دهندگان می توانند از آن برای ایجاد برنامه هایی برای دستگاه های تلفن همراه ، مانند تلفن های هوشمند یا رایانه های لوحی استفاده کنند. در صورت اتصال به اینترنت ، برنامه های تلفن همراه می توانند برای دسترسی یا به روزرسانی به داده ها به ArcGIS Server وصل شوند. ArcGIS Mobile فقط در سطح Enterprise موجود است

محصولات GIS سرور شامل ArcIMS (سرور نقشه برداری وب) ، سرور ArcGIS و سرور تصویر ArcGIS است. مانند ArcGIS Desktop ، ArcGIS Server در سطوح مختلف محصول از جمله Basic ، Standard و Advanced Edition موجود است. ArcGIS Server مجهز به SQL Server Express DBMS تعبیه شده است و می تواند با DBMS سازمانی مانند SQL Server Enterprise و Oracle همکاری کند.  شبکه توسعه دهنده Esri (EDN) شامل ArcObjects و ابزارهای دیگر برای ساخت برنامه های نرم افزاری سفارشی است و ArcGIS Engine یک رابط برنامه نویسی را برای توسعه دهندگان فراهم می کند.

برای اهداف غیرتجاری ، Esri یک برنامه استفاده خانگی را با هزینه مجوز سالانه کمتری ارائه می دهد.

ArcGIS Engine یک موتور نرم افزاری ArcGIS است ، محصولی توسعه دهنده برای ایجاد برنامه های دسک تاپ GIS سفارشی.

ArcGIS Engine رابط های برنامه نویسی برنامه (API) برای COM ، .NET ، Java و C ++ را برای سیستم عامل های Windows ، Linux و Solaris فراهم می کند. API ها شامل اسناد و مجموعه ای از اجزای بصری سطح بالا برای سهولت در ساخت برنامه های ArcGIS هستند.

ArcGIS Engine شامل مجموعه اصلی قطعات ، ArcObjects است که از آن محصولات ArcGIS Desktop ساخته شده است. با استفاده از ArcGIS Engine می توانید برنامه های مستقل بسازید یا برنامه های موجود را هم برای کاربران GIS و هم برای کاربران غیر GIS گسترش دهید. توزیع ArcGIS Engine علاوه بر این شامل برنامه های کاربردی ، نمونه ها و مستندات نیز می باشد.

یک مجوز ArcGIS Engine Runtime یا ArcGIS Desktop برای هر رایانه ضروری است.

1 پاسخ
  1. آرمان افتخارنیاکانی
    آرمان افتخارنیاکانی گفته:

    با تشکر از بچه های دانشگاه امیرکبیر که چنین بستری را فراهم کردند.
    موفق و سربلند باشید…

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *