سیستم مناسب برای متلب

سیستم مناسب برای متلب، چه سیستمی است؟

Rate this post

متلب نرم افزاری قدرتمند برای محاسبات بزرگ و پردازش ریاضی است. برای اجرای مناسب متلب نیاز به یک سیستم قوی سخت افزاری دارید. در ادامه مهم‌ترین مشخصات سخت افزاری برای یک سیستم مناسب متلب را توضیح خواهیم داد:

پردازنده

متلب با هر پردازنده‌ای کار می‌کند اما برای اجرای درست آن, یک پردازنده قوی لازم دارید پردازنده‌های دو هسته‌ای یا بیشتر بهتر هستند. پردازنده‌هایi5 ،i7 و i9 اینتل برای متلب مناسب هستند. خانواده‌ Ryzen را نیز می‌توانید در نظر بگیرید.

حافظه رم

حداقل 4 گیگابایت رم برای اجرای متلب نیاز دارید اما شرکت سازنده متلب یعنی MathWorks، 16 گیگابایت رم را پیشنهاد کرده است. اگر قصد انجام محاسبات پیچیده‌ای دارید؛ 16 تا 32 گیگابایت رم پیشنهاد می‌شود دارید.

فضای ذخیره‌سازی

حداقل 23 گیگابایت فضای ذخیره سازی برای نصب متلب و تمامی کتابخانه‌هایش نیاز دارید. شرکت MathWorks، استفاده از SSD را توصیه کرده است. اما اگر واقعاً نیازی به کتابخانه‌های Matlab ندارید؛ می‌توانید به 6 گیگابایت فضا از SSD خود بسنده کنید.

کارت گرافیک

ویدئو کارت‌های قدرتمند نقش مهمی در پردازش‌های پیچیده با متلب دارند. بهترین گزینه GTX 1060/1660 از کارت‌های گرافیک انویدیا به بالاست.  

جمع بندی

به طور خلاصه برای اجرای مطلوب برنامه‌های پیچیده متلب نیازمند سخت‌افزارهای قدرتمند است تا بتواند به راحتی پردازش‌های سنگین را انجام دهد. اگر سیستم شما این مشخصات را داشته باشد می‌تواند برای متلب مناسب باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *