BASCOM 8051

BASCOM 8051

اگر چه امروزه با وجود میکروکنترلرهای قدرتمند AVR و PIC و ARM جای بحثی برای میکروکنترلرهای خانواده 8051 باقی نمی ماند، اما هنوز در برخی از مدارات الکترونیکی از این میکروکنترلر استفاده می شود، و در بسیاری از دانشگاه های کشور این میکرو به زبان اسمبلی تدریس می شود.

گاهی اوقات برای تعمیر یک دستگاه که در آن این نمونه از میکروکنترلر به کار رفته است، نیاز به نوشتن برنامه داریم (برای آی سی جدید) و یا شما نیاز به یادگیری نحوه  کار با میکروکنترلرهای 8051 دارید و زمان کافی برای یادگیری زبان C یا اسمبلی ندارید .در تمامی این حالات میتوانید کار خود را با کامپایلر بسکام 8051 شروع کنید.

بسکام 8051 یکی از کامپایلرهای میکروکنترلرهای مبتنی بر هسته 8051 است که کاربران در آن میتوانند به زبان بیسیک برای این میکروکنترلر برنامه بنویسند. به دلیل روانی و همچنین نزدیک به گفتار  بودن دستورات زبان بیسیک، یادگیری و استفاده از آنها بسیار ساده است. دستورات موجود در این کامپایلر با دستورات موجود در کامپایلر BASCOM AVR تقریبا یکی بوده و شما با یادگیری این زبان دیگر نیازی به استفاده از زبان اسمبلی ندارید.

ادیتور هوشمند بسکام با قابلیت شناسایی دستوارات شما را در نوشتن بهتر برنامه یاری می کند، در این نرم افزار امکان استفاده از کتابخانه یا نوشتن برنامه در چندین فایل مجرا نیز وجود دارد.

امکان شبیه سازی برنامه در داخل نرم افزار و برنامه ریزی مستقیم میکروکنترلر از دیگر ویژگی های بارز نرم افزار بسکام 8051 است .
کلمات کلیدی :‌ بسکام 8051 ، BASCOM 8051 ، دانلود نرم افزار bascom 8051 ، دانلود bascom ، معرفی نرم افزار bascom ، کاربرد bascom BASCOM