AWR Design Environment

AWR Design Environment محصول National Instruments از قدرتمندترین و کاربردی ترین نرم افزارها برای طراحی و شبیه سازی مدارات RF و فرکانس بالا مانند تقویت کننده ها ،میکسرها ، نوسانسازهاو…. می‌باشد. این نرم افزار یکی از نرم افزار تخصصی گروه مخابرات بوده و مناسب مهندسین و دانشجویان مخابرات و الکترونیک و و کلیه افرادی که در زمینه ی طراحی مدارات RF و Microwave فعالیت می کنند می باشد. این برنامه از سه ابزار مختلف تشکیل شده است. این ابزارهای قدرتمند به طور کامل در این مجموعه یکپارچه شده است که باعث می‌شود در حین کار نیازی به ترک محیط اصلی برنامه جهت استفاده از آن‌ها نباشد.برنامه VSS شما را قادر می‌سازد تا سیستم های ارتباطی End-to-End را طراحی و تجزیه و تحلیل کنید. شما می‌توانید سیستم های متشکل از سیگنال های مدوله شده را در این بخش طراحی کنید.

بخش‌های مختلف نرم افزار AWR Design Environment:

Visual System Simulator (VSS)
این بخش امکان طراحی و تحلیل سیستمهای مخابراتی، بلوکهای کانال، طرح های کدگذاری شده و شبیه‌سازی آنها توسط گیرنده‌ها و فرستنده‌های VSS را به شما می‌دهد. می توانید براساس تحلیلی که نیاز دارید، نمایش منحنی های BER، Constellation و طیف های توان و… را اتنخاب کنید. VSS دارای تنظیم کننده (tuner) زمانی است تا طرح را تنظیم کرده و  فورا اثر اعمال تغییرات را ببینید.

Microwave Office
این بخش از دو زیر مجموعه Microwave Office MWO و Microwave Office AO تشکیل شده و امکان طراحی مدارهایی که ترکیبی از شماتیک و ساختار مغناطیسی هستند را توسط موتورهای شبیه‌سازی AWR که شامل شبیه‌سازهای خطی، شبیه‌سازهای هارمونیکی پیشرفته و غیر خطی و شبیه‌سازهای الکترومغناطیسی می‌باشند را به شما می‌دهد. این ابزار نتایج تحلیل را به صورت گرافیکی در اختیار شما قرار داده و این امکان را به شما می‌دهد تا طرحها را با توجه به گزارشهای موجود، بهینه و تغییرات را مستقیما بر روی طرح منعکس کنید.

3D Planar Electromagnetic (EM) Analysis
این ابزار امکان تحلیل، بهینه‌سازی و توصیف سریع و آسان قطعات Passive را در بخشهای مختلف نظیر RF PCBs, Modules, LTCCs, MMICs, RFICs, Antennas به کاربران می‌دهد. با استفاده از این بخش زمان کمتری برای طراحی صرف میشود .

3D FEM Electromagnetic (EM) Analysis
با استفاده از این ابزار کاربران می‌توانند طرحهای رسم شده توسط ابزارهای دیگر را به صورت سه بعدی مشاهده و در صورت نیاز اقدام به بهینه‌سازی و تغییر مدارهای رسم شده و داده های خروجی طرح کنند.

امکانات و ویژگی‌های AWR Design Environment :

– طراحی تقویت کننده های کم نویز (low noise amplifier) ،

– عدم نیاز به ترک محیط اصلی برنامه

– طراحی تقویت کننده های قدرت مخابراتی(rf power amplifier)

– طراحی، تجزیه و تحلیل سیستم های ارتباطی End-to-End

– طراحی اسیلاتورها

– طراحی و شبیه سازی مدارات RF و فرکانس بالا
کلمات کلیدی : ای دبلیو آر دیزاین انویرونمنت ، دانلود awr design environment ، دانلود نرم افزار awr design environment ، نرم افزار ای دبلیو آر دیزاین انویرونمنت ، کاربرد ای دبلیو آر دیزاین انویرونمنت ، کاربرد awr design environment ، دانلود AWR Design Environment