Rate this post

NI LabVIEW Control Design and Simulation Module

NI LABVIEW CONTROL DESIGN AND SIMULATION MODULE

نرم افزار LabVIEW و ماژول های کاربردی آن از نرم افزارهای کاربردی در رشته های فنی مهندسی، پزشکی، ریاضی و … می باشد که از محبوبیت ویژه ای در میان مهندسان برق و الکترونیک برخودار است. در این نرم افزار کاربران می توانند با استفاده از زبان گرافیکی G در واسط کاربری نرم افزار ( front panel) برنامه های خود را رسم نموده و سپس به انشار آنها در فرمت های مختلف بپردازند.

LABVIEW با توسعه ی زبان گرافیکی G تحولی اساسی در برنامه نویسی ایجاد کرده است، در این نرم افزار کاربران می توانند بدون نیاز به هر نوع اطلاعات فنی از برنامه نویسی متنی، برنامه های خود را با استفاده از  بلوک دیاگرام های موجود رسم نمایند.

  • داده های ورودی به پورت های کامیپوتر را به منحنی، گراف و… تبدیل کنند.
  • توسط پورت های کامیپوتر یا کارت های DAQ  دستگاه های جانبی را کنترل نمایند.
  • داده های پیوسته و گسسته را به نرم افزار وارد کرده و تبدیلات مختلف ( نظر  فوریه ، Z ، لاپلاس و … ) را بر روی آن انجام دهند.
  • توسط ماژول های ارائه شده با کامپایلرهای مختلف ارتباط  برقرار کرده و خروجی آن را شبیه سازی نمایند.
  • کلیه نرم افزارهای که نوشتن آنها توسط زبان های متنی به روزها و ماه ها وقت نیاز دارد را در کمترین زمان ایجاد کنند.

Lab View (مخفف Laboratory Virtual Instrument Engineering Workbench )، یکی از نرم افزار مهندسی است که کاربران با استفاده از زبان مخصوص آن به نام زبان G می توانند در آن برنامه نویسی کنند. در زبان قدرمند G از بلوک دیاگرام ها برای نوشتن برنامه ها استفاده می شود، که این امر منجر به مشخص بودن مسیر برنامه و عدم پیچیدگی آن خواهد شد.

Labview تحولی اساسی و نوین در شیوه های زبانهای برنامه نویسی ایجاد کرده است. برنامه نویسان بدون نوشتن هیچ کدی برنامه های قدرت مندی را تنها با ابزارهای گرافیکی موجود در برنامه ایجاد می کنند. روش کار به این صورت است که تنها اشیاء را از پالتهای control و functions برداشته و در پنجره front panel قرار می دهیم و سپس به وسیله سیم کشی های صحیح آنها را به یکدیگر اتصال می دهیم. Labview یک زبان برنامه نویسی همه منظوره بوده و با آن میتوان کارهای برنامه نویسی شبکه ، پایگاه داده، ورودی و خروجی فایل و غیره را انجام داد.

LABVIEW در دو ورژن ۳۲ و ۶۴ بیت برای ویندوزهای ۳۲ و ۶۴ بیت ارائه شده است، کاربر می تواند بعد از نصب  آن، ماِژول جانبی آن را در  کنار آن نصب و استفاده نماید.

ماژول NI LabVIEW Control Design and Simulation Module:

NI LabVIEW Control Design and Simulation Module ماژولی برای طراحی و شبیه سازی سیستم های دینامیک، کنترل کننده های سطح بالا و ایجاد ارتباط میان سیستم های کنترل نرم افزار با سخت افزارهای جانبی میباشد.

NI LabVIEW 2014 Control Design and Simulation Module
کلمات کلیدی : ان آی لب ویو کنترل دیزاین و سیمولیشن مودول – NI LabVIEW Control Design and Simulation Module ، دانلود نرم افزار labview ، دانلود نرم افزار labview ، کاربرد labview
NI LabVIEW Control Design and Simulation Module