شبیه سازان امیرکبیر

انجام پروژه اتودسک فیچرکم Autodesk FeatureCam

انجام پروژه اتودسک فیچرکم – انجام پروژه Autodesk FeatureCam – انجام مدل سازی با نرم افزار Autodesk FeatureCam –  انجام پروژه با نرم افزار اتودسک فیچرکم – انجام مدل سازی با نرم افزار اتودسک فیچرکم – انجام پروژه با نرم افزار Autodesk FeatureCam


اگه دنبال جایی میگردین که پروژه‌های کاری و دانشجویی نرم افزار AAutodesk FeatureCam خودتون رو بدون دغدغه و با قیمتی مناسب بهش بسپارید، جای درستی اومدید!

در اینجا می توانید پروژه نرم افزار AAutodesk FeatureCam خود را به ما بسپارید و خیالتان از بابت همه چیز راحت باشد.

جهت مشاوره و انجام پروژه‌های شبیه‌سازی با نرم افزار AAutodesk FeatureCam  می‌توانید درخواست انجام پروژه‌های Autodesk FeatureCam خود را به کمک آیکون سبز رنگ تماس واتساپ در کنار پایین صفحه  ارسال نمایید تا پس از بررسی‌های لازم، در زمان کوتاهی قیمت و زمان انجام پروژه به شما اطلاع داده شود.

انجام پروژه اتودسک فیچرکم Autodesk FeatureCam

چرا شبیه سازان امیرکبیر

این مجموعه به همکاری مرکز فناوری دانشگاه امیرکبیر در دانشگاه امیرکبیر مشغول به فعالیت می باشد.  هسته فناوری این مجموعه به کمک تعدادی از دانشجویان دانشگاه امیرکبیر فعالیت می نماید. بهترین قیمت ها و متخصصان در زمینه شبیه سازی اتودسک فیچرکم Autodesk FeatureCam را می توانید از این مجموعه درخواست نمایید. در صورت درخواست انجام پروژه و یا درخواست اجاره کامپیوتر سرور محاسباتی قدرتمند   به آدرس ذیل واقع در دانشگاه با هماهنگی قبلی حضور بهم رسانید و یا اینکه با شماره ذیل تماس حاصل فرماییدهشدار 

تعدادی از سایت ها با نام جعلی دانشگاه های معتبر همانند دانشگاه شریف،  اقدام به اخذ پروژه می نمایند و پروژه ای تحویل نمی دهند و پول افراد را به یغما می برند.  جهت جلوگیری از این امر، بهتر است پول خود را تنها به سازمان ها و شرکت های معتبر که مکان مشخصی دارند، واگذار نمایید. در این راستا لازم به ذکر است که شبیه سازان امیرکبیر در دانشگاه امیرکبیر مستقر است و درخواست کنندگان می توانند با هماهنگی قبلی، به صورت حضوری جهت سفارش پروژه حضور بهم رسانند.

شبیه سازان دانشگاه امیرکبیر

آدرس: تهران خیابان ولیعصر(ع)،دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشکده مهندسی مکانیک، طبقه منفی یک،  مرکز نوآوری، گروه شبیه‌سازان امیرکبیر

تلفن 02188769296

پیامک 09022113687

Shabihsazanak@gmail.comAutodesk، Inc. یک شرکت نرم افزاری چند ملیتی آمریکایی است که خدمات معماری را برای صنایع معماری ، مهندسی ، ساخت ، تولید ، رسانه ، آموزش و سرگرمی انجام می دهد. Autodesk مقر آن در سن رافائل ، کالیفرنیا است و در ساختمان سان فرانسیسکو خود دارای گالری از کارهای مشتریان  است. این شرکت دفاتر جهانی دارد. مکانهای ایالات متحده آمریکا شامل کالیفرنیا ، اورگان ، کلرادو ، تگزاس ، میشیگان ، نیوهمپشایر و ماساچوست است. دفاتر آن در کانادا در انتاریو ، کبک و آلبرتا واقع شده است.

این شرکت در سال 1982 توسط جان واکر ، که همکار نسخه های اول AutoCAD بود ، تأسیس شد. اتوکد که نرم افزار طراحی رایانه (CAD) پرچمدار شرکت است و نرم افزار Revit در درجه اول توسط معماران ، مهندسان و طراحان سازه برای طراحی ، پیش نویس و مدل سازی ساختمانها و سایر سازه ها استفاده می شود. از نرم افزار Autodesk در زمینه های مختلف و در پروژه هایی از مرکز تجارت جهانی یک  گرفته تا اتومبیل های برقی تسلا استفاده شده است.

Autodesk به اتوکد مشهور شد ، اما اکنون طیف گسترده ای از نرم افزارها را برای طراحی ، مهندسی و سرگرمی — و یک خط نرم افزار برای مصرف کنندگان ، از جمله Sketchbook ، توسعه داده است. صنعت تولید از نرم افزار نمونه سازی دیجیتالی Autodesk استفاده می کند – از جمله Autodesk Inventor ، Fusion 360 و Autodesk Product Design Suite — برای تجسم ، شبیه سازی و تجزیه و تحلیل عملکرد در دنیای واقعی با استفاده از یک مدل دیجیتال در فرایند طراحی.  خط نرم افزار Revit شرکت برای مدل سازی اطلاعات ساختمان به گونه ای طراحی شده است که به کاربران اجازه می دهد برنامه ریزی ، ساخت و مدیریت یک ساختمان را عملاً قبل از ساخت آن بررسی کنند.

بخش رسانه و سرگرمی Autodesk نرم افزاری را برای جلوه های بصری ، درجه بندی رنگ و ویرایش و همچنین انیمیشن ، توسعه بازی و تجسم طراحی ایجاد می کند.  3ds Max و Maya هر دو نرم افزار انیمیشن سه بعدی هستند که در جلوه های تصویری فیلم و توسعه بازی مورد استفاده قرار می گیرند.

بسترها

بخش راه حل های بستر های نرم افزاری و مشاغل نوظهور (PSEB) پایه و اساس محصول را برای اکثر پیشنهادات Autodesk در بازارهای مختلف از جمله محصول پرچمدار Autodesk اتوکد ، اتوکد LT ، اتوکد برای مک و برنامه موبایل اتوکد (که قبلاً اتوکد 360) نامیده می شود توسعه داده و مدیریت می کند. سوئیت های Autodesk ، اشتراک و خدمات وب ، که شامل Autodesk Cloud ، آزمایشگاه های Autodesk و مهندسی جهانی نیز بخشی از PSEB هستند. در اتفاقی که به عنوان یک اقدام غیرمعمول برای سازنده نرم افزارهای تجاری بالا رده دیده می شد ، Autodesk شروع به ارائه اتوکد LT 2012 برای مک از طریق فروشگاه اپل مک اپ کرد.  همچنین بخشی از PSEB ، گروه محصولات Autodesk Consumer ، است که در نوامبر 2010 ایجاد شد تا به طراحی 3 بعدی بپردازد و “موج جدیدی از طراحان را بخاطر داشتن نرم افزارهای پیشرفته گرسنه بخورد”. محصولات این گروه شامل Motion FX و SketchBook است. کاربران از کودکان ، دانش آموزان و هنرمندان گرفته تا سازندگان و افراد DIY محدود هستند.

آموزش و مجوز
Autodesk گواهینامه ها را در دو دسته ارائه می دهد: کاربر مجاز Autodesk و Advanced Certified Professional.

کاربر معتبر Autodesk- مهارت های ورود به سطح را در محصولات اصلی رمزگذاری خودکار تأیید می کند. طراحی شده برای دانش آموزان و مدرسانی که مایل به نشان دادن مهارت اساسی هستند. برنامه درسی ، دوره های درسی و امتحانات ارائه شده برای مطالعه مستقل یا ادغام نهادی.
Advanced Certified Professional- مهارتهای پیشرفته تری از جمله گردش کار پیچیده و چالش های طراحی را تأیید می کند. طراحی شده برای دانشجویانی که به دنبال یک مزیت رقابتی در یک محصول خاص هستند.

معماری ، مهندسی و ساخت و ساز
گروه صنعت معماری ، مهندسی و ساخت و ساز (AEC) مقر آن در بوستون ، ماساچوست ، در ساختمان LEED پلاتینیوم  با استفاده از نرم افزار Autodesk طراحی و ساخته شده است.  معماری ، مهندسی و راه حل های ساخت و ساز Autodesk شامل اتوکد و Revit است که محصول پرچمدار آنها برای مدل سازی اطلاعات ساختمان رابطه است. بخش AEC همچنین نرم افزاری را برای صنعت ساخت و ساز از جمله BIM 360 ، Advance Steel و NavisWorks (خریداری شده 2007) ایجاد و مدیریت می کند. صنعت زیرساخت ، از جمله Civil 3D و InfraWorks. و صنعت MEP ، از جمله Fabrication CADmep. ارائه خدمات خدمات Autodesk به مشتریان خود کمک می کند تا تیم خود را در صنعت AEC آموزش دهند.  پروژه هایی که از نرم افزار AEC Autodesk AEC استفاده کرده اند عبارتند از ساختمان ناسا آمس ،  پل خلیج سان فرانسیسکو ،  برج شانگهای ، و مرکز تجارت جهانی یک نیویورک.

مهندسی ژنتیک
Autodesk Science Life ابزاری گسترده برای مهندسی ژنتیک است. این کد DNA (Molecule Viewer) را تجسم می کند و ابزاری برای نوشتن کد DNA (سازنده ژنتیکی) دارد. این ابزار به جای ساختارهای سطح نوکلئاز (A، C، G، T) در سطح مولکول کار می کند.

در سال 2018 ، تمام پروژه ها به حالت تعلیق درآمد.

ساخت
گروه صنایع تولیدی Autodesk مقر آن در پورتلند ، اورگان است. از نرم افزارهای تولیدی این شرکت در بخش های مختلف تولیدی از جمله ماشین آلات صنعتی ، الکترو مکانیکی ، ابزار و قالب ، تجهیزات صنعتی ، قطعات خودرو و محصولات مصرفی استفاده می شود. محصولات شامل Fusion 360 ، مجموعه طراحی و ساخت محصولات ، Autodesk Inventor ، Inventor Nastran (قبلاً Nastran In-CAD) ، CAM Inventor (سابقا Autodesk HSM و Inventor HSM) ، Inventor Tolerance Analysis ، محصولات Alias ​​، برنامه های کاربردی کارخانه ، Vault Autodesk ، Autodesk CFD (قبلاً Autodesk Simulation CFD) ، Moldflow ، Netfabb ، FeatureCAM ، PowerMill ، PowerInspect ، PowerShape و VRED.

رسانه و سرگرمی
محصولات Autodesk Media و سرگرمی برای ایجاد ، مدیریت و تحویل رسانه های دیجیتالی ، از جلوه های تصویری فیلم و تلویزیون ، درجه بندی رنگ و ویرایش گرفته تا انیمیشن ، توسعه بازی و تجسم طراحی طراحی شده است. بخش رسانه و سرگرمی Autodesk در مونترال ، کبک مستقر است. این شرکت در سال 1999 پس از به دست آوردن Autodesk ، Inc Discetet Logic، Inc تاسیس و عملیات خود را با Kinetix ادغام کرد. در ژانویه 2006 ، Autodesk Alias ​​، توسعه دهنده فناوری گرافیک سه بعدی را بدست آورد. در اکتبر 2008 ، Autodesk از برند Avid نام تجاری Softimage را بدست آورد.  عمده محصولات ارائه شده از بخش رسانه و سرگرمی عبارتند از: شعله ، دود ، و مجموعه رسانه و سرگرمی ، که شامل مایا ، 3ds Max ، آرنولد ، MotionBuilder ، Mudbox و ReCap Pro می شود.

بخش اعظم جلوه های بصری آواتار با رسانه ها و نرم افزارهای سرگرمی Autodesk ساخته شده اند. نرم افزار Autodesk به جیمز کامرون ، کارگردان آواتار این امکان را داد تا دوربین هایی را برای بازیگرانی بپوشد که لباس های ضبط را در استودیو بپوشند و آنها را به عنوان شخصیت های دنیای داستانی پاندورا در فیلم ببینند. نرم افزار Autodesk همچنین در جلوه های تصویری آلیس در سرزمین عجایب ، The Curious Case of Benjamin Button ، Harry Potter and Deathly Hallows Part 1 ، Inception ، Iron Man 2 ، King Kong ، Gladiator ، Titanic و فیلم های دیگر نقش ایفا کرده است.

ارائه دهنده ها
Autodesk بسیاری از رندرهای مخصوص محصولات را توسعه داده و خریداری کرده است ، اما بسیاری از محصولات Autodesk با رندرهای شخص ثالث مانند NVIDIA Mental Ray یا Iray همراه بوده اند.

Autodesk Raytracer (ART؛ aka RapidRT ) – یک رندر ردیابی ساده در مسیر مبتنی بر فناوری Opticore است.
ردیابی ردیابی Real Time Autodesk (Autodesk RTRT؛ قبلاً Opus RTRT) – موتور ردیابی ردیابی پرتویی است که در استودیوی بین المللی Autodesk Opticore استفاده می شود  و خوشه ردیابی Ray Real Time Autodesk
Autodesk VRED – ارائه دهنده OpenGL / Raytracing در زمان واقعی و آفلاین که از ردیابی مستقیم پرتوهای NURBS پشتیبانی می کند
RenderGin (که قبلاً Augenblick MMV بود) – یک ردیاب اشعه NURBS در زمان واقعی متوقف شده ، این فناوری در VRED ادغام شد.
Autodesk Realtime Renderer (سابقا VSR Realtime Renderer) – یک ردیاب ردیابی پرتوی قطع شده برای Rhinoceros 3D.
آرنولد رندرر – یک CPU یا GPU شتاب دهنده مسیر ردیابی یک طرفه را برای انیمیشن و جلوه های بصری شتاب داد
لاک پشت – یک ماده اصلی پخت و پز بافت در Maya LT؛ از فن آوری پخت آن نیز در Beast استفاده شده است ، یک وسایل روشنایی متوقف شده با وسایل پخت.
نرم افزار مایا – ارائه دهنده ترکیبی اسکن / raytracing در مایا
3ds Max Scanline – یک ردیاب ترکیبی / ردیابی / تابش تابشی در 3ds Max
Lightscape – یک رندر تابش ناپیوسته؛ فن آوری های آن در Autodesk VIZ (بعداً 3ds Max Design) ادغام شدند.
وکتور مایا – یک وکتور بردار مبتنی بر فناوری RAViX Rain Rain Electric است.
One System Graphics – یک پردازنده گرافیکی نوری / غیر فوتورالیستی GPU ، با نام Nitrous / Quicksilver [28] در 3ds Max و Viewport 2.0 / Hardware 2.0 در مایا
سخت افزار مایا – یک GPU میراث ارائه دهنده میراث را در مایا 2017 یا قبل از آن استفاده می کند
خدمات رندر ابر
ارائه خودکار Autodesk (سابقا A360 Rendering) – یک رندر ابر ساده
Lagoa MultiOptics – یک پخش کننده ابر متوقف شده برای تجسم
3ds Max Cloud Rendering – یک سیستم ردیابی ابر پیش نمایش فناوری برای آرنولد در 3ds Max.
Azure Batch Rendering – سیستم ارائه دهنده ابری برای مایا ، 3ds Max و Arnold ، که توسط Autodesk و Microsoft ارائه شده است.
ابزارهای تجسم
Autodesk ImageStudio (سابقاً نام مستعار ImageStudio) – یک ابزار تجسم قطع شده مبتنی بر اشعه ذهنی ، که برای Autodesk Alias ​​به بازار عرضه می شود
نمایش خودکار – یک ابزار تجسم طراحی متوقف شده
Autodesk Opticore Studio (استودیوی Opus) که قبلاً Opus است) – یک ابزار تجسم طراحی متوقف شده است
Autodesk VRED (سابقاً PI-VR VRED)
3ds Max Interactive – یک ابزار تجسم در زمان واقعی مبتنی بر Autodesk Stingray است که در 3ds Max ارسال شده است.
Revit Live – یک سرویس تجسم در زمان واقعی متوقف شده برای Autodesk Revit
محصولات قطع شده
برخی از محصولات “بازنشسته” شرکت Autodesk در اینجا ذکر شده اند:

Lightscape 3.2 تنها بسته رندر در جهان در آن زمان (1991) بود که از کارهایی که توسط دونالد گرینبرگ در گروه گرافیک رایانه دانشگاه انجام شد ، ساخته شد. مشکل این بخش از تاریخچه Autodesk این است که زمان کشف در گرافیک رایانه بوده است و کرنل یکی از زادگاه های این فناوری بوده است. به این معنا که Lightscape چیزی بیش از کالای دیگری نبود ، بلکه بخشی اساسی از توسعه فن آوری ارائه به طور کلی و بخشی از تکامل آن بود. علاوه بر این ، این نرم افزار از یک بخش تحقیقاتی دانشگاه تهیه شده است و نشانگر شروع چرخه توسعه است که کاربران سراسر دنیا از نزدیک تماشا می کنند. صرف نظر از این ، Autodesk حق این نرم افزار را خریداری کرده و سریعاً فروش آن را قطع کرد. یک نسخه اولیه از رندر تابشی در محصول 3D Studio Max در شرکت ها گنجانیده شد ، در حالی که مشتریان موجود Lightscape و محصول به سادگی از بین می روند.
Volo View ابزاری برای مرور اطلاعات و نشانه گذاری با استفاده از وب از Autodesk برای داده های مهندسی ، از جمله پشتیبانی از فرمت های DWG ، DXF و DWF Autodesk بود. Volo View تیمهای طراحی را قادر به برقراری ارتباط ایده ها و بررسی طرح ها بدون دسترسی به نرم افزار اتوکد کرد. Autodesk فروش Volo View را در 1 مه 2005 قطع کرد. آخرین نسخه نرم افزار ، Volo View 3 با قالب های پرونده زیر کار کرده است: اتوکد 2004 ، DWG و DXF؛ طراحی قالب وب (DWF 6)؛ Autodesk Inventor 7 IPT ، IAM و IDW و پرونده های شایع. قابلیت های این محصول تا حد زیادی توسط Autodesk DWF Composer (نسخه های 1 و 2) جایگزین شده است که بعدا توسط نقد و بررسی طراحی Autodesk رایگان جایگزین شده است. Autodesk همچنین محصولی رایگان به نام DWG TrueView منتشر کرده است. این محصول کاربران را قادر می سازد تا فایلهای AutoCAD DWG و DXF را مشاهده و ترسیم کنند و همین فایلها را با فرمت فایل DWF منتشر کنند.
Autodesk Animator Pro (DOS) و Autodesk Animator Studio (ویندوز) محصولاتی بودند که برای انیمیشن مبتنی بر cel طراحی شده اند که بین اوایل تا اواسط دهه 1990 تولید شده است. در آن زمان Autodesk نیز در حال تبلیغ یک محصول Autodesk Media مشابه با توضیحات مدیر Macromedia بود اما این محصول هرگز در دسترس عموم قرار نگرفت.
فضای مجازی توسط Autodesk یک محیط 3D اولیه در زمان واقعی بود که قادر به تولید پیاده روی های سایه دار اساسی از مدل های با فرمت DXF در “زمان واقعی” بود. هیچ بافتی پشتیبانی نشده و سیستم قادر به پشتیبانی از حداکثر مدل مدل DXF در حدود 35 کیلوبایت بود.  یک نسخه آزمایشی محبوب پارتنون در یونان در یک تور سیستم نمایشی قابل حمل در سراسر ایالات متحده نشان داده شد – با عینک واقعیت مجازی کامل شوید.
خودکار خودکار
AutoShade
بررسی اتوکد (بررسی Autodesk)
طراحی مدنی
AutoCAD Civil 3D Land Desktop Companion (دسک تاپ زمین اتوکد)
رومیزی مکانیکی Autodesk
AutoCAD Freestyle ، در تاریخ 26 آوریل 2010 منتشر شد و 31 ژانویه 2011 قطع شد.
Autodesk Fluid FX
Autodesk Time FX
مخترع فیوژن به دلیل افزونگی با فیوژن 360 ، 23 اوت 2014 قطع شد.
طراح Sketchbook از اول نوامبر 2012 منصرف شده است
Softimage پس از انتشار Softimage 2015 در 14 آوریل 2014 متوقف شد.
روبات صورت
چندگانگی Lagoa
بخیر اتوماتیک نامحدود
Autodesk ImageModeler
Autodesk Movimento (سابق Realviz Movimento)
احتراق خودکار
جلوه گسسته (ترکیب سابق Illuminaire)
رنگ گسسته (سابقاً نقاشی Illuminaire)
استودیو جریان تمیز کننده
پاک کننده زنده
پاک کننده
Cinestream (سابقاً EditDV)
نرم افزار سه بعدی برای اصلاح بازی
gmax
مایا PLE
ابزار XSI Mod
Autodesk Topobase Client – ویژگی آن در نقشه اتوکد 3D ادغام شد.
Autodesk Topobase Web – ویژگی آن در سرور نقشه زیرساخت Autodesk ادغام شد.
Autodesk Opticore Realizer (قبلاً Opus Realizer)
Autodesk Opticore Studio (استودیوی Opus سابق)
Autodesk ecccad AutoCAD – محصول با اتوکد الکتریک جایگزین شد.
Advanced Autodek Smoke Advanced
خودکار سنگ چخماق
رمزگذاری خودکار دوزخ
جزئیات ساختاری اتوکد
tsElements برای SolidWorks
مبدل FBX
FBX QuickTime Viewer
ادغام وحدت مقیاس خودکار رمزگذاری
اصلاح انواع
Autodesk Revit Architecture – ویژگی های آن در خود Revit ادغام شده است.
Autodesk Revit Structure – ویژگی های آن در خود Revit ادغام شده است.
Autodesk Revit MEP – ویژگی های آن در خود Revit ادغام شدند.
تجزیه و تحلیل اکتکتک Autodesk
Buzzsaw  – سرویس جایگزین اسناد BIM 360 شد.
Mockup 360  – ابزار توسط A360 Viewer جایگزین شد.
از راه دور اتومات
مهندس مخترع به سفارش
بتن پیشرفته اتودسك
برخاستن تعداد کمی از Autodesk – برخی از ویژگی های این محصول در Autodesk Navisworks Simulate ادغام شدند.
رمزگذاری خودکار 123D
برنامه چاپ خودکار Autodesk 3D – ویژگی های آن در Meshmixer ادغام شدند.
نرم افزار Autodesk 123D CNC
Autodesk 123D Sculpt + (قبلاً مجسمه و مجسمه 123D 123D)
Autodesk 123D Make – ویژگی برش آن اکنون در افزودنی “Slicer for Fusion 360” قرار داشت.
Autodesk 123D Catch (سابقاً پروژه Photofly)
مدارهای Autodesk 123D (a.k.a. Circuits.io) – ویژگی “آزمایشگاه الکترونیک” آن در Tinkercad ادغام شد.
Tinkerplay (سابقا مودیو)
افزونه های رمزگذاری خودکار برای Rhino
افزونه T-Splines Autodesk برای کرگدن
افزونه مدل سازی شکل Autodesk برای کرگدن  (قبلاً مدل سازی شکل VSR شکل)
Autodesk Realtime Renderer  (سابقا VSR Realtime Renderer)
خانواده Autodesk ForceEffect
Autodesk ForceEffect
Autodesk ForceEffectMotion
Autodesk ForceEffectFlow
Autodesk Spark  – API چاپ 3D در Autodesk Forge نیز قطع شد.
چاپ استودیو  – ابزار جایگزین Netfabb شد.
نرم افزار CAM کفش Autodesk (قبلاً Delcam Crispin )
Autodesk Delcam برای نرم افزار CAM Solidworks
نرم افزار CAM Autodesk Delcam Dentmill CAM
نرم افزار CAM Autodesk Delcam Orthomill CAM
نرم افزار CAM Autodesk Artcam CAM
نرم افزار CAM Autodesk Partmaker CAM
ناشر مخترع Autodesk – محصول با ویژگی ارائه دهنده Autodesk Inventor Professional جایگزین شد.
طراحی ابزار اتوکد
Pixlr برای دسک تاپ
ویترین خودکارساز
خوشه ردیابی Real-Time Autodesk
مکانیک شبیه سازی Autodesk
Autodesk Homestyler
Autodesk Within – عملکرد آن در Netfabb ادغام شد.
Autodesk ReMake – محصول در ReCap Pro با ReCap Photo جایگزین شد.
برنامه نویسی خودکار
مقیاس خودکار رمزگذاری
Beats Autodesk
Autodesk HumanIK
پیمایش خودکار  (جانشین Autodesk Kynapse)
جمعیت رمزگذاری شده
شناخت رمزگذاری
لاگوا
Autodesk Stingray  (قبلاً Bitsquid) – این محصول هم اکنون بخشی از 3ds Max با عنوان “3ds Max Interactive” است.
سرور نقشه زیرساخت Autodesk  (سابقاً Autodesk MapGuide Enterprise Server)
Autodesk Live Viewer  – ارائه شده توسط Autodesk Live (Revit Live) اکنون با بیننده داخلی  همراه است اما ویژگی انتشار آن موبایل کاهش یافته است.
طراحی جریان اتوماتیک
انواع اتوکد
AutoCAD P&ID  – محصول جایگزین AutoCAD Plant 3D شد.
معماری اتوکد (دسکتاپ معماری قبلاً Autodesk) – این محصول در خود اتوکد ادغام شد.
اتوکد الکتریک – محصول در خود اتوکد ادغام شد.
اتوکد مکانیک – محصول در خود اتوکد ادغام شد.
اتوکد MEP (قبلاً سیستم های ساختمانی Autodesk) – این محصول در خود اتوکد ادغام شده بود.
نقشه اتوکد 3D – محصول در خود اتوکد ادغام شد.
AutoCAD Plant 3D – محصول در خود اتوکد ادغام شد.
AutoCAD Raster Design – محصول در خود اتوکد ادغام شد.
تجزیه و تحلیل ساختاری برای Revit  – محصول جایگزین Robot Structural Analysis Professional شد.
دسک تاپ A360
برنامه Autodesk InfraWorks 360 iPad
Autodesk MatchMover (سابقا RealViz MatchMover)
کامپوزیت Autodesk (قبلاً Autodesk Toxik )
تیم BIM 360  (سابقا تیم A360)
P&ID Model for Revit – برای گسترش استفاده از محصول مستهلک شده است.
همکاری برای Plant 3D (C4P) – برای گسترش استفاده از محصول کاهش یافته است.
الحاقات تجدیدنظر در رمزگذاری خودکار
Autodesk TruFiber – محصول در TruComposites ادغام شد.
Autodesk TruLaser – محصول در TruComposites ادغام شد.
Autodesk TruPlan – محصول در TruComposites ادغام شد.
محصولات Autodesk Science Life
سازنده ژنتیک
مشاهده مولکول
Alias ​​SpeedForm – قابلیت آن در سایر محصولات Alias ​​ادغام شده است.
طراحی نام مستعار
Revit Live
محصولات حالت تعمیر و نگهداری
ساخت رمزگذار
نمایشگر تلفن همراه ناشر مخترع Autodesk
بررسی FBX
قبلاً متعلق به آنها بوده و از آن زمان واگذار شده اند
Autodesk Seek – توسط BIMobject AB به دست آورد.
Autodesk Pixlr – توسط 123RF به دست آورد.

اولین محصول قابل توجه Autodesk AutoCAD بود ، یک برنامه طراحی به کمک رایانه است که برای اجرای روی سیستم های معروف به “میکرو رایانه” در آن زمان طراحی شده است ، از جمله آنهایی که سیستم عامل CP / M 8 بیتی CP / M و دو سیستم جدید 16 بیتی را اجرا می کنند. ویکتور 9000 و کامپیوتر شخصی IBM (PC). این ابزار ارائه شده این امکان را برای شرکت های طراحی کوچک ، مهندسی و معماری برای ایجاد نقشه های فنی دقیق فراهم آورده است.

Autodesk در سال 1985 به یک شرکت عمومی تبدیل شد. جان واکر از روند نوشتن دفترچه لذت نمی برد ، و این روند را به “دروغ گفتن در ساحل و یا اره برقی برقی” مربوط می کند.

نسخه 2.1 از اتوکد ، در سال 1986 منتشر شد ، شامل AutoLISP ، مترجم زبان برنامه نویسی Lisp داخلی که ابتدا مبتنی بر XLISP بود. این امر در را برای توسعه دهندگان شخص ثالث برای گسترش قابلیت های اتوکد ، رسیدگی به طیف گسترده ای از بازارهای عمودی ، تقویت نفوذ در بازار اتوکد باز می کند.

پس از اتوکد نسخه 13 ، این شرکت از پشتیبانی از محیط یونیکس و پلتفرم اپل مکینتاش متوقف شد. پس از انتشار اتوکد نسخه 14 (آخرین نسخه R13 آخرین نسخه DOS و یونیکس بود) ، اولین بار در سال 1997 ارسال شد ، Autodesk توسعه تحت DOS را قطع کرد و منحصراً روی ویندوز مایکروسافت متمرکز شد.

اتوکد به کاربردی ترین برنامه CAD برای برنامه های کاربردی غیر تخصصی 2D تبدیل شده است.  فرمت های فایل بومی که توسط اتوکد ، DXF و DWG نوشته شده است ، همچنین به طور گسترده برای قابلیت همکاری داده های CAD استفاده می شود.

در سال 1989 ، فروش Autodesk تنها پس از چهار سال عملیاتی به بیش از 100،000،000 دلار افزایش یافت.

در دهه 1990 ، با خرید Softdesk در سال 1997 ، Autodesk شروع به تولید نسخه های ویژه AutoCAD کرد که هدف آن بخش های گسترده ای از صنعت ، از جمله معماری ، مهندسی عمران و تولید بود. از اواخر دهه 1990 ، این شرکت تعدادی از محصولات مهم مبتنی بر غیر اتوکد را از جمله Revit ، یک برنامه مدل سازی ساختمان پارامتری (خریداری شده در سال 2002 ، از Revit Technologies با مبلغ 133 میلیون دلار) و Inventor ، داخلی تولید کرده است. برنامه CAD طراحی مکانیکی پارامتری.

در سال 2007 ، تیموتی ورنور از Autodesk (Vernor v. Autodesk، Inc.) شکایت کرد و ادعا کرد که وی حق فروش نسخه های “استفاده شده” از نرم افزار اتوکد در eBay را دارد. او این نرم افزار را از یک دارنده مجوز Autodesk در یک فروشگاه نقدینگی اداری به دست آورده بود.  یک قاضی ولسوالی فدرال در واشنگتن ، ابتکار عمل Autodesk را برای برکناری در اوایل سال 2008 رد کرد. در فوریه و مارس 2009 ، هر دو طرف برای تصمیم گیری در مورد حکم خلاصه برای این مسئله که آیا دکترین اول فروش در مورد نرم افزارهای دارای مجوز قبلی اعمال می شود ، طرح کردند.  دادگاه به نفع Vernor حكم داد ، با توجه به اينكه هنگام انتقال نرمافزار به خريدار از نظر مادي به يك فروش (قيمت غير مكرر ، حق در دست نگه داشتن نسخه دائمي) شبيه بود ، در واقع “فروشي با محدوديت استفاده” بود.  ایجاد حق فروش مجدد نسخه تحت دکترین فروش اول. به این ترتیب ، Autodesk نمی تواند اقدامی را برای نقض حق نسخه برداری علیه Vernor ، که به دنبال فروش مجدد نسخه های استفاده شده از نرم افزار خود در eBay بود ، دنبال کند. Autodesk با تصمیم به دادگاه تجدید نظر در مورد بخشنامه نهم ، که حكم دادگاه پایین را معكوس كرد ، تجدیدنظر كرد ونرور حق فروش مجدد نرم افزار Autodesk را به دلیل محدودیت های غیرقابل انتقال مجوز Autodesk را سلب كرد.  در اکتبر 2011 ، دیوان عالی ایالات متحده اجازه حکم نهم دادگاه تجدید نظر در دادگاه صادر شد.

Autodesk آرم فعلی خود را در کنفرانس TED در لانگ بیچ ، کالیفرنیا در 26 فوریه 2013 معرفی کرد.

Autodesk در بیست و هفتم نوامبر سال 2017 با اخراج 1150 شغل ، بزرگترین تخلیه تاریخ خود را اعلام کرد. این علاوه بر تقریباً 1000 کاهش شغل اعلام شده در ژانویه سال 2016 است. تعداد کارمندان Autodesk از حدود 9،200 به 7.200 در کمتر از 2 سال کاهش یافته است.

مالکیت شرکت
در 16 اکتبر 1992 ، Autodesk شرکت Micro Engineering Solutions (MES) ، توسعه دهنده و بازاریاب تولید نرم افزار CAD / CAM را بدست آورد.
در 4 آگوست 1993 ، Autodesk نرم افزار Ithaca را به دست آورد ، یک شرکت گرافیکی کامپیوتری سه بعدی که توسط مدیرعامل سابق Autodesk کارل باس و گری ویگاند تاسیس شد.
در 10 دسامبر 1996 ، Autodesk برنامه خود را برای به دست آوردن Softdesk ، توسعه دهنده نرم افزار معماری ، مهندسی و ساخت و ساز اعلام كرد.
در 6 مه 1998 ، Autodesk دارایی های نرم افزار Genius CAD-نرم افزار را برای تقویت عملکرد محصولات اصلی مکانیکی خود به دست آورد.
در 21 آگوست 1998 ، Autodesk موافقت كرد كه Discreet Logic Inc. را با حدود 520 میلیون دلار سهام خود به دست آورد.
در 22 آوریل 1999 ، Autodesk VISION * Solutions را به دست آورد ، یک فروشنده سیستم نقشه برداری خودکار / مدیریت امکانات / سیستم های اطلاعات جغرافیایی (AM / FM / GIS) از MCI Systemhouse Corp.
در 24 ژانویه سال 2001 ، Autodesk جنرال سیستمز ، تهیه کننده ابزار و خدمات نرم افزاری تخصصی در صنعت برق را به دست آورد. از این دارایی برای تقویت موقعیت Autodesk در صنعت ابزار استفاده شد.
در 24 سپتامبر 2001 ، Autodesk Buzzsaw را بدست آورد.
در 21 فوریه 2002 ، Autodesk شرکت Revit Technology ، توسعه دهنده فن آوری ساختمان پارامتری برای طراحی ساختمان ، ساخت و مدیریت را بدست آورد.
در 6 آگوست 2002 ، Autodesk شرکت نرم افزاری CAiCE ، توسعه دهنده برنامه های کاربردی نقشه برداری و مهندسی آژانس های حمل و نقل و مشاوران را به دست آورد. این محصول در سال 2003 با عنوان “Civil 3D” منتشر شد.
در 18 دسامبر 2002 ، Autodesk دارایی های truEInnovations Inc. را به دست آورد تا برنامه Autodesk Vault را ایجاد کند.
در 4 مارس 2003 ، Autodesk Linius Technologies Inc. را به دست آورد و دارایی های خاصی از یک شرکت نرم افزاری سوم – شرکت توسعه VIA را خریداری کرد.
در 24 فوریه 2004 ، Autodesk MechSoft Inc. را که توسعه دهنده محصول MechSoft است ، به دست آورد.
در مارس 2005 ، Autodesk دارایی های COMPASS systems GmbH را به منظور تقویت جایگاه Autodesk در بازار مدیریت داده های محصول اروپا به دست آورد.
در 10 ژانویه 2006 ، Autodesk با استفاده از یک ظاهر طراحی خودکار خودرو و برنامه های تولید محتوای دیجیتالی مانند قالب پرونده FBX ، نام Alias ​​را بدست آورد.
در 6 آگوست 2007 ، Autodesk مالکیت Skymatter Inc ، توسعه دهنده Mudbox را اعلام کرد.
در 9 آگوست 2007 ، Autodesk کسب NavisWorks Limited را کامل کرد.
در 20 آگوست 2007 ، Autodesk اعلام کرد که کسب فن آوری و دارایی های محصول Opticore AB در گوتنبرگ ، سوئد را تکمیل کرده است.  Opticore در تجسم در زمان واقعی و در درجه اول مخصوص صنعت خودروسازان است.
در 28 آگوست 2007 ، Autodesk مالکیت PlassoTech ، توسعه دهندگان برنامه های CAE را اعلام کرد.
در 15 ژانویه سال 2008 ، Autodesk کسب Robobat ، توسعه دهنده برنامه های کاربردی تجزیه و تحلیل مهندسی سازه در فرانسه مستقر در فرانسه بود.
در 12 فوریه 2008 Autodesk اعلام کرد که تملک دارایی های شرکت نرم افزاری کارمل را تکمیل کرده است.
در اول ماه مه 2008 ، Autodesk اعلام كرد كه موافقت خود را با شركت Moldflow ، ارائه دهنده برتر نرم افزار شبیه سازی قالب تزریقی به دست آورد.
در 7 مه 2008 ، Autodesk اعلام كرد كه كسب Kynogon SA ، سازنده خصوصی واسطه هوش مصنوعی Kynapse را تكمیل كرده است.  Kynogon مستقر در پاریس ، متخصص در وسط بازی و بازی شبیه سازی بازی های ویدئویی است.
در همان روز ، Autodesk همچنین از کسب REALVIZ S.A خبر داد.  محصولات پرچمدار REALVIZ برای ایجاد پانوراما و تورهای مجازی 360 درجه و نرم افزار “ImageModeler” برای تولید مدل های سه بعدی از عکس ها ، نرم افزار “Stitcher” هستند.
در تاریخ 26 ژوئن 2008 ، یک بیانیه مطبوعاتی از دستیابی به Square One Research و محصول پرچمدار آن ، Ecotect خبر داد.
در 23 اکتبر 2008 ، Autodesk از دستیابی به فعالیت در شرکت Avid’s Softimage ، توسعه دهندگان برنامه سه بعدی Softimage (سابقاً Softimage | XSI) خبر داد.
در 15 دسامبر سال 2008 ، Autodesk از دستیابی BIMWorld خبر داد ، قصد دارد BIMWorld را با Autodesk Seek ترکیب کند.
در 17 دسامبر 2008 ، Autodesk موافقت كرد كه ALGOR، Inc را برای حدود 34 میلیون دلار به دست آورد.
در دسامبر سال 2009 ، Autodesk مالکیت VisualTAO (همچنین با نام PlanPlatform) را نیز معرفی کرد ، یک راه اندازی اسرائیلی است که برنامه های وب و تلفن همراه مبتنی بر ابر را توسعه داده و کاربران را قادر می سازد تا فایل های اتوکد را بصورت آنلاین مشاهده و ویرایش کنند. VisualTAO بخشی از PSEB شد و این محصول در سال 2010 با عنوان “AutoCAD WS” منتشر شد.
در 21 ژوئیه سال 2010 ، Autodesk از دستیابی به آزمایشگاه های Illuminate ، سازنده Beast (یک واسطه جهانی اشراق جهانی) و Turtle (یک افزونه جهانی روشنایی برای مایا) که برای توسعه بازی های ویدیویی استفاده شده بود ، خبر داد.
در 17 فوریه 2011 ، Autodesk از دستیابی به شرکت Blue Ridge Numerics، Inc. ، ارائه دهنده برتر نرم افزارهای شبیه سازی خبر داد.
در تاریخ 1 مارس 2011 ، Autodesk مالکیت Scaleform ، واسط UI برای بازی های ویدیویی را اعلام کرد.
در تاریخ 19 ژوئیه 2011 ، Autodesk مالکیت Pixlr ، سرویس ویرایش و اشتراک گذاری آنلاین را اعلام کرد.
در تاریخ 1 اوت 2011 ، Autodesk از دستیابی به Instructables ، وب سایت و سکویی خبر داد که در آن کاربران می توانند ایده های خود را به اشتراک بگذارند و با انواع پروژه های خودتان همکاری کنند.
در 25 اوت 2011 ، Autodesk مالکیت Numenus را اعلام کرد ، که CAD و فرآیندهای ساخت و ساز را با استفاده از فناوری NURBS بهینه می کند.
در 6 نوامبر 2011 ، Autodesk مالکیت Grip Entertainment را اعلام کرد ، که سیستم های کنترل رفتاری را برای شخصیت های تحت کنترل رایانه در بازی های ویدیویی ایجاد می کند.
در 16 دسامبر 2011 ، Autodesk از دستیابی به سیستمهای Horizontal Systems ، ارائه دهنده راهكارهای همکاری مبتنی بر ابر BIM (مدل سازی اطلاعات ساختمان) برای صنعت AEC (معماری ، مهندسی و ساخت و ساز) خبر داد.
در 4 اکتبر 2012 ، Autodesk مالکیت Qontext Inc. را اعلام کرد ، یک بستر همکاری اجتماعی سازمانی برای تسریع حرکت مداوم Autodesk به ابر و گسترش قابلیت های اجتماعی در سرویس مبتنی بر ابر Autodesk 360.
در 19 مارس 2013 ، Autodesk کسب Firehole Technologies ، توسعه دهنده نرم افزار طراحی و تجزیه و تحلیل مواد کامپوزیت را به پایان رساند.
در 18 مه 2013 ، Tinkercad اعلام کرد که توسط Autodesk خریداری شده است.  Tinkercad ابزاری برای مدل سازی جامد مبتنی بر مرورگر است که نمونه سازی سریع را به دلیل رابط کاربری ساده و سهولت استفاده در سطح آن می شناسد.
در 2 اکتبر 2013 ، Autodesk توافق نامه ای را برای دستیابی به ساختاری ساختاری و جزئیات نرم افزار- Advance Steel از Graitec امضا کرد.
در 6 فوریه 2014 ، Autodesk کسب دلفاما ، تأمین کننده نرم افزار CAD / CAM پیشرفته برای صنعت ساخت بریتانیا مستقر در انگلستان بود.
در 19 مارس 2014 ، Creative Market اعلام کرد که توسط Autodesk خریداری شده است.  Creative Market یک بستر برای محتوای طراحی شده دست ساز و خلاقانه از خلاقان مستقل در سراسر جهان است.
در ماه مه سال 2014 ، Autodesk شرکت فناوری اطلاعات ، شرکتی را تأسیس كرد كه توسط سیاوش هارون مهدوی تأسیس شد.
در 25 ژوئن 2014 ، نرم افزار Shotgun اعلام کرد که توسط Autodesk به دست آمده است.  نرم افزار Shotgun ناشران نرم افزار ردیابی پروژه محبوب “Shotgun” برای تولید رسانه و سرگرمی محتوا هستند.
در 11 ژوئیه 2014 ، Autodesk فناوری Topolabs را به دست آورد ، شرکتی که توسط جیمز پیج تأسیس شد و در استفاده از ابزارهای سه بعدی برای سیستم های تولید افزودنی FDM / FFF پیشگام بود.
در تاریخ 27 اوت 2015 ، Autodesk توافق نامه ای را برای به دست آوردن SeeControl امضا می کند.
در 18 آوریل 2016 ، Autodesk اعلام کرد که SolidAngle ، خالق نرم افزار رندر Arnold را به دست آورده است.
در تاریخ 27 ژوئن 2016 ، Autodesk CadSoft Computer GmbH ، خالق نرم افزار طراحی PCB EAGLE ، را از Premier Farnell بدست آورد.
در 9 ژوئیه 2018 ، Autodesk اعلام کرد که Assemb Systems را به دست آورده است.
در 20 نوامبر 2018 ، Autodesk اعلام کرد که PlanGrid ، ارائه دهنده نرم افزار بهره وری در ساخت و ساز مستقر در سانفرانسیسکو را بدست می آورد.
در 20 دسامبر سال 2018 ، Autodesk اعلام کرد که BuildingConnected ، یک سیستم پیشنهادی برای مدیریت ساخت و ساز مستقر در سانفرانسیسکو را بدست می آورد.
در 14 ژوئیه سال 2020 ، شرکت Bridgit اعلام کرد که شرکت Autodesk 9.4 میلیون دلار سرمایه گذاری برای سرمایه گذاری در شرکت کانادایی جمع کرده است که باعث می شود Bridgit Bench ، یک نیروی کار ساخت و ساز آنلاین و یک نرم افزار برنامه ریزی منابع باشد.
در 22 ژوئیه سال 2020 ، Autodesk اعلام کرد که Pype را ارائه می دهد ، ارائه دهنده راه حل های مبتنی بر ابر و بنگالورو برای اتوماسیون گردش کار مدیریت پروژه ساخت و ساز.

Autodesk CFD (قبلاً Autodesk Simulation CFD) شامل ابزار مدل سازی و مدل سازی حرارتی برای برنامه های معماری و MEP است. کاربردهای متداول برای طراحی پایدار محیطی شامل تهویه مکانیکی ، جریان خارجی (بارگیری باد) ، تهویه طبیعی و راحتی کارکنان می باشد. سایر کاربردهای انرژی شامل تجزیه و تحلیل انرژی ساختمان ، بار خورشیدی ، انرژی پیشرفته و گرمایش و سرمایش است.  Autodesk C-FACT ، یک رویکرد منبع باز و علمی را برای تعیین اهداف کاهش گازهای گلخانه ای معرفی کرد و خواستار کاهش گازهای گلخانه ای (GHG) متناسب با تولید ناخالص داخلی یک شرکت (تولید ناخالص داخلی) است. بر خلاف سایر روش های حسابداری کربن ، C-FACT Autodesk میزان انتشار دی اکسید کربن را متناسب با سهم تولید ناخالص داخلی جهانی یک شرکت می سنجد.  Autodesk اهداف خود را با استفاده از این رویکرد تا سال 2020 به دست می آورد.

در سال 2006 ، Autodesk از یک برنامه PBS بنام e² Design ،  که در طراحی ساختمان های سبز در سراسر جهان متمرکز بود ، حمایت کرد و رهبران و فن آوری های طراحی پایدار را توصیف کرد.

1 پاسخ
  1. آرمان افتخارنیاکانی
    آرمان افتخارنیاکانی گفته:

    با تشکر از بچه های دانشگاه امیرکبیر که چنین بستری را فراهم کردند.
    موفق و سربلند باشید…

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *