Rate this post

IronCAD

IronCAD

IronCAD Design Collaboration Suite مجموعه ای کامل از نرم افزارهای طراحی صنعتی دو بعدی و سه بعدی است که به کاربران اجازه میدهد تا اطلاعات حاصل شده را در بین این نرم افزارها به سادگی منتقل کنند و محصول نهایی را مرحله به مرحله به تکامل رسانده و وارد مراحل پیاده سازی شوند. یکی از مهمترین برنامه های این مجموعه IRONCAD، نرم افزاری جهت مدلسازی سه بعدی است که از طریق آن طراحان بدون محدودیت میتوانند انگاشتهای ذهنی خود را به طراحی های بی نظیر بدل کنند.

به راحتی میتوانید اشیاء مورد نظر خود را استرچ کنید، تغییر اندازه دهید، در مکانهای مختلف کپی کنید و یا با یکدیگر ادغام کنید. یکی از مزیتهای این برنامه سادگی استفاده از آن و همچنین ساده بودن مدل ذخیره سازی اطلاعات آن است. مدلهای سه بعدی ساخته شده صرفنظر از پیچیدگی در یک تک فایل ارائه میشود. همچنین پارتهای طراحی شده به جای تکه تکه شدن در فایلهای مختلف به صورت متحد و یکپارچه در یک فایل ذخیره سازی میشود.

INOVATE نرم افزار دیگر این مجموعه برای طراحی سه بعدی مدل میباشد. در واقع این برنامه یک پکیج کامل CAD برای دیزاین انواع محصولات صنعتی است.  این برنامه نیز همانند بسیاری از محصولات مشهور CAD از قابلیت درگ دراپ به خوبی پشتیبانی میکند و انواع فایلهای PARASOLID, IGES, و  STEP را میتوانید با این برنامه باز کنید.

COMPOSE نیز برنامه ای مهم برای برقراری ارتباط بین اعضای مختلف تیم توسعه، واحد فروش، تیم های مهندسی درگیر در فرایند و … میباشد. این برنامه شاید در نگاه اول یک نمایشگر فایلهای CAD تلقی شود ولی در حقیقت یک برنامه ای بسیار مفید برای اعضای غیر مهندسی مثلا واحدهای فروش، مشتریان و ارائه دیدی کلی از محصول نهایی است. برنامه DRAFT نیز محصولی مناسب برای CAD دو بعدی است که البته با فراهم آوردن امکاناتی برای یکپارچگی با طرح های سه بعدی عملا فاصله بین طراحی دو بعدی و سه بعدی را از میان برداشته است.

کلمات کلیدی :‌ آیرن کد ironcad، دانلود iron cad، دانلود ironcad، معرفی نرم افزار IronCAD، کاربرد آیرن کد، آیرن کد چیست، ironcad چیست