Grapher

Grapher یک برنامه رایانه ای است که از نسخه 10.4 همراه با macOS است که قادر به ایجاد نمودارهای 2D و 3D از معادلات ساده و پیچیده است. این شامل نمونه های مختلفی از معادلات دیفرانسیل تا جذب توروئیدهای سه بعدی و جاذبه های لورنز است. همچنین توانایی مقابله با کارکردها و ترکیبات آنها را دارد. می توان با تغییر رنگ خط ، اضافه کردن الگوهای به سطوح رندر شده ، اضافه کردن نظرات و تغییر قلم ها و سبک های مورد استفاده برای نمایش آنها ، ظاهر نمودارها را ویرایش کرد. گرافر قادر است با تغییر ثابتها یا چرخش آنها در فضا ، انیمیشن های نمودار ایجاد کند.

Grapher

از نظر macOS 10.15 Catalina ، گراف هنوز با macOS همراه است اما دیگر در لپ تاپ قابل مشاهده نیست.
Grapher یک ماشین حساب گرافیکی کاملاً برجسته است که قادر به ایجاد هر دو نمودار 2D از جمله کلاسیک (خطی-خطی) ، مختصات قطبی ، خطی-لگاریتمی ، ورود به سیستم و سیاههها و همچنین نمودارهای سه بعدی از جمله سیستم استاندارد ، سیستم استوانه ای و کروی است. سیستم. Grapher یک برنامه کاکائو است که از API های Mac OS X استفاده می کند. همچنین از چندین معادله در یک نمودار پشتیبانی می کند و معادلات را با فرمت LaTeX صادر می کند و چندین نمونه معادله از پیش ساخته را در اختیار شما قرار می دهد. این یکی از معدود برنامه های پیچیده گرافیکی است که قادر است به راحتی هنر وکتور پاک را برای استفاده در اسناد چاپی صادر کند (گرچه صادر کردن نمودارهای سه بعدی به بردار امکان پذیر نیست). انیمیشن نمودارها نیز در 2D و 3D پشتیبانی می شوند و یک فایل QuickTime تولید می کنند.

همچنین می توان از ویژگی کپی و چسباندن سیستم عامل برای کپی معادلات از ویرایشگر معادلات بصری برنامه استفاده کرد. با این کار ، Grapher بعنوان یک ویرایشگر معادله عمل می کند. کاربر ممکن است تصاویر ، EPS ، PDF یا نسخه های LaTeX معادلات وارد شده را در سایر برنامه ها کپی کند. هر معادله ای را می توان وارد و کپی کرد. این محدود به معادلات قابل جمع نیست.

Grapher
کلمات کلیدی : گرافر ، Grapher ، نرم افزار رسم گراف ، رسم نمودار در گرافر ، نرم افزار گرافر ، نرم افزار طراحی گراف ، نرم افزار ادیت نمودار ، دانلود نرم افزار گرافر ، دانلود نرم افزار grapher ، معرفی نرم افزار grapher 
Grapher