Rate this post
GAMS

GAMS

GAMS

نرم افزار گمز به عنوان یک ابزار قدرتمند و فراگیر برای حل مدل های ریاضی حتی در ابعاد بزرگ روز به روز نقش پررنگ تری در رشته های مهندسی ایفا می کند، یعنی هر جا نیاز به تصمیم گیری بهینه با محدودیت زمان، هزینه و منابع داشته باشیم باید از مدل سازی ریاضی استفاده کرده که گمز از ابزارهای بسیار کارآمد حل این نوع مدل ها است. در این آموزش علاوه بر آشنایی با قابلیت ها، ویژگی ها و روش های رفع خطاهای رایج نرم افزار گمز، برای حل و تحلیل مدل های ریاضی، با اصول و ساختار تشکیل مدل های ریاضی به صورت گام به گام و با حل مثال های آسان به سخت آشنا خواهیم شد تا بتوانیم با درکی درست، ارتباط بیشتری بین ساختار مدل سازی و قابلیت های نرم افزار گمز ایجاد کنیم.

GAMS یکی از ارائه دهندگان ابزار پیشرو در صنعت بهینه سازی است و اولین سیستم نرم افزاری بود که زبان جبر ریاضی را با مفاهیم برنامه نویسی سنتی تلفیق کرد تا به منظور توصیف و حل مشکلات بهینه سازی کارآمد باشد.
GAMS در بیش از 120 کشور جهان توسط کاربران تجاری و دانشگاهی در بسیاری از مناطق مختلف مانند انرژی و صنایع شیمیایی، مراقبت های بهداشتی، برنامه ریزی تولید، الگوبرداری اقتصادی، برنامه ریزی کشاورزی و بسیاری دیگر در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد.

نرم افزار گمز به منظور حل مدل‌های بهینه سازی خطی، غیرخطی و عدد صحیح مختط طراحی شده است. کاربرد اصلی نرم افزار گمز نیز بیشتر برای حل مسائل پیچیده و بزرگ است. مدل های بهینه سازی که نرم افزار گمز از آنها پشتیبانی می‌کند شامل LP، MIP، MINLP و حالت های مختلف NLP است.

از آنجا که علم اقتصاد علم بهینه سازی است و همه مدلهای اقتصادی به نوعی با مسائل بهینه سازی سر و کار دارند، نرم افزار گمز دارای کاربردهای فراوانی در علم اقتصاد است. شما برای حل مسائل بهینه سازی اقتصادی که معمولا خطی و در بعضی موارد غیر خطی هستند می توانید از نرم افزار گمز استفاده نموده و به راحتی مسائل بهینه سازی مورد نظر خودتان را حل نمایید. این روزها یکی از پرکاربردترین زمینه های استفاده نرم افزار گمز (GAMS) برای حل مدلهای CGE یا مدلهای تعادل عمومی محاسبه پذیر است. اگر در پایان نامه یا کار تحقیقیتان از روش تعادل عمومی محاسبه پذیر استفاده می کنید حتما مجبور به استفاده از نرم افزار گمز خواهید بود.
کلمات کلیدی : گمز ، GAMS ، دانلود نرم افزار گمز برای ویندوز ، دانلود رایگان نرم افزار گمز ، دانلود نرم افزار gams برق ، یادگیری gams ، معرفی نرم افزار گمز ، کاربرد گمز ، کاربرد gams