ChemMaths

ChemMaths

ChemMaths نرم افزاری مفید برای انجام محاسبات مختلف مهندسی است که کاربرد خاصی برای مهندسین شیمی دارد. این برنامه تعداد بسیار زیادی توابع محاسباتی، تبدیل کننده های واحد و ابزارهایی برای تولید چارت دارا میباشد. جامعه هدف این برنامه مهندسین شیمی هستند ولی توابع محاسباتی و ابزارهای موجود در آن برای شاخه های ریاضیات، فیزیک و سایر رشته ها نیز کاربردهای فراوانی دارا میباشد. این برنامه بیش از 3000 ترکیب مختلف در دیتابیس خود دارد که مهندسین شیمی میتوانند از دیتابیس در محاسبات مختلف خود بهره ببرند.

همچنین امکان تبدیل 300 نوع واحد مختلف به یکدیگر فراهم است. با استفاده از این نرم افزار کاربران به راحتی میتوانند انواع چارتهای اطلاعاتی با تمهای مختلف را ترسیم کنند. با استفاده از ماشین حساب مهندسی این برنامه میتوانید تقریبا تمامی انواع محاسبات لازم خود را انجام دهید. این برنامه قادر به حل 300 معادله در حوزه فیزیک، الکتریسیته، مکانیک و … میباشد و کاربران نیازی به محاسبه دستی این معادلات نخواهند داشت. دیتابیس اطلاعاتی این برنامه در حوزه ترکیبات شیمی بسیار به کار شیمیدانها، مهندسین و علاقه مندان شیمی می آید و با استفاده از این دیتابیس ارزشمند قادر هستید رفتار ترکیبات شیمیایی را در حالتهای مختلف پیش بینی و مورد ارزیابی قرار دهید.

گذشته از این شما میتوانید مشخصات، ثوابت بحرانی، میزان ویسکوزیته، مباحث مربوط به ترمودینایک شیمیایی و کشش سطحی را نیز محاسبه نمایید. در قسمت تبدیل واحد امکان تبدیل انواع واحدها در گروه های مختلف اعم از مساحت، چگالی، نیرو، طول، جرم، قدرت، فشار، سرعت، حجم و … را خواهید داشت. معادلاتی که با استفاده از این برنامه قابل حل هستند در دسته های مختلف طبقه بندی شده اند و مهندسین هر رشته میتوانند به سرعت، معادلات مرتبط با رشته خود را حل کنند.
کلمات کلیدی : چم مث – CHEMMATHS ، دانلود نرم افزار چم مث ، دانلود نرم افزار chemmaths ، معرفی نرم افزار Chemmaths ، کاربرد نرم افزار چم مث