پردازش ابری

به عبارت ساده، رایانش ابری ارائه خدمات محاسباتی – از جمله سرورها، ذخیره‌سازی، پایگاه‌های اطلاعاتی، شبکه، نرم‌افزار، تجزیه و تحلیل و هوشمندی – از طریق اینترنت (“ابر”) برای ارائه نوآوری سریع‌تر، منابع انعطاف‌پذیر و صرفه‌جویی در مقیاس است. شما معمولاً فقط برای خدمات ابری که استفاده می کنید هزینه می پردازید، به شما کمک می کند تا هزینه های عملیاتی خود را کاهش دهید، زیرساخت های خود را کارآمدتر اجرا کنید، و با تغییر نیازهای کسب و کارتان مقیاس کنید.

اجاره ابر رایانه   →

اینجا کلیک کنید

مزایای برتر رایانش ابری

رایانش ابری تغییر بزرگی از شیوه سنتی تفکر کسب‌وکارها در مورد منابع فناوری اطلاعات است. در اینجا هفت دلیل متداول روی آوردن سازمان ها به خدمات رایانش ابری آورده شده است:

پردازش فوق سریع –شبیه سازی– پردازش محاسبات سریع – gpu جی پی یو – سوپر کامپیوتر – کامپیوتر قوی – اجاره کارت گرافیک – پردازش موازی – جهت انجام پروژه نرم افزارهای شبیه سازی – شبیه سازی – مرکز محاسبات رایانش ابری امیرکبیر – انواع پردازش مجازی – سامانه پردازش سریع – سوپر کامپیوتر برای شبیه سازی در نرم افزار اباکوس – کامپیوتر محاسباتی قوی – hpc محاسبات سنگین – سیستم‌های تخصصی مهندسی و پردازش سریع GPU – اجاره کامپیوتر – سرور محاسباتی – پردازش فوق سریع – کلاستر – پردازش موازی در شبیه سازی متلب matlab اباکوس abaqus انسیس فلوئنت ansys fluent متریال استادیو material studio سی اس تی cst-ارائه دهنده ارزانترین خدمات مرکز پردازش موازی – ابر رایانه – سرور محاسباتی – رایانش ابری – اجاره کامپیوتر – پردازش فوق سریع – اجاره ابر رایانه – اجاره ابر کامپیوتر – اجاره سیستم کامپیوتر – سیستم رندر – سیستم تدوین- کارت گرافیک رندرینگ gpu – سرور رندر- اجاره کلاستر– اجاره سرور محاسباتی – سرور پردازش موازی – اجاره کامپیوتر سرور- پردازش سریع – اجاره کامپیوتر قوی – کرایه کامپیوتر سرور – پردازش موازی

هزینه

رایانش ابری هزینه سرمایه خرید سخت‌افزار و نرم‌افزار و راه‌اندازی و راه‌اندازی مراکز داده در محل را حذف می‌کند – رک‌های سرورها، برق شبانه‌روزی برای برق و خنک‌کننده، و کارشناسان فناوری اطلاعات برای مدیریت زیرساخت. سریع جمع میشه

سرعت

اکثر خدمات رایانش ابری به صورت خودسرویس و بر اساس تقاضا ارائه می‌شوند، بنابراین حتی مقادیر زیادی از منابع محاسباتی را می‌توان در عرض چند دقیقه تهیه کرد، معمولاً تنها با چند کلیک ماوس، به کسب‌وکارها انعطاف‌پذیری زیادی می‌دهد و فشار برنامه‌ریزی ظرفیت را کاهش می‌دهد.

مقیاس جهانی

مزایای خدمات رایانش ابری شامل توانایی مقیاس پذیری الاستیک است. در کلام ابری، این به معنای ارائه مقدار مناسبی از منابع IT – برای مثال، کم و بیش قدرت محاسباتی، فضای ذخیره‌سازی، پهنای باند – درست در زمانی که نیاز است و از موقعیت جغرافیایی مناسب است.

بهره وری

دیتاسنترهای موجود در محل معمولاً به «تجمع و انباشته کردن» زیادی نیاز دارند – راه اندازی سخت افزار، وصله نرم افزاری و سایر کارهای وقت گیر مدیریت فناوری اطلاعات. رایانش ابری نیاز به بسیاری از این وظایف را برطرف می‌کند، بنابراین تیم‌های فناوری اطلاعات می‌توانند برای دستیابی به اهداف تجاری مهم‌تر وقت بگذارند.

کارایی

بزرگترین سرویس‌های رایانش ابری بر روی شبکه‌ای از مراکز داده امن در سراسر جهان اجرا می‌شوند که مرتباً به آخرین نسل سخت‌افزار محاسباتی سریع و کارآمد ارتقا می‌یابند. این چندین مزیت را نسبت به یک مرکز داده شرکتی ارائه می دهد، از جمله کاهش تاخیر شبکه برای برنامه ها و صرفه جویی در مقیاس بیشتر.

قابلیت اطمینان

رایانش ابری، پشتیبان‌گیری از داده‌ها، بازیابی فاجعه، و تداوم کسب‌وکار را آسان‌تر و کم‌هزینه‌تر می‌کند، زیرا داده‌ها را می‌توان در چندین سایت اضافی در شبکه ارائه‌دهنده ابر منعکس کرد.

امنیت

بسیاری از ارائه‌دهندگان ابر مجموعه گسترده‌ای از خط‌مشی‌ها، فناوری‌ها و کنترل‌ها را ارائه می‌کنند که به طور کلی وضعیت امنیتی شما را تقویت می‌کند و به محافظت از داده‌ها، برنامه‌ها و زیرساخت شما در برابر تهدیدات احتمالی کمک می‌کند.

انواع رایانش ابری

همه ابرها یکسان نیستند و یک نوع محاسبات ابری برای همه مناسب نیست. چندین مدل، نوع و خدمات مختلف برای کمک به ارائه راه حل مناسب برای نیازهای شما تکامل یافته اند.

ابتدا، باید نوع استقرار ابر یا معماری رایانش ابری را که خدمات ابری شما بر روی آن پیاده‌سازی می‌شوند، تعیین کنید. سه راه مختلف برای استقرار خدمات ابری وجود دارد: در ابر عمومی، ابر خصوصی یا ابر ترکیبی. درباره ابرهای عمومی، خصوصی و ترکیبی بیشتر بدانید.

← مرکز محاسبات سریع شبیه‌سازان امیرکبیر  →

اینجا کلیک کنید!

ابر عمومی

ابرهای عمومی متعلق به ارائه دهندگان خدمات ابری شخص ثالث هستند که منابع محاسباتی خود را مانند سرورها و ذخیره سازی را از طریق اینترنت ارائه می دهند. Microsoft Azure نمونه ای از ابر عمومی است. با یک ابر عمومی، تمام سخت‌افزار، نرم‌افزار و سایر زیرساخت‌های پشتیبانی تحت مالکیت و مدیریت ارائه‌دهنده ابر است. شما به این خدمات دسترسی دارید و حساب خود را با استفاده از یک مرورگر وب مدیریت می کنید. درباره ابر عمومی بیشتر بدانید.

ابر خصوصی

ابر خصوصی به منابع رایانش ابری اطلاق می شود که منحصراً توسط یک کسب و کار یا سازمان استفاده می شود. یک ابر خصوصی را می توان به صورت فیزیکی در مرکز داده شرکت قرار داد. برخی از شرکت ها همچنین به ارائه دهندگان خدمات شخص ثالث برای میزبانی ابر خصوصی خود پرداخت می کنند. ابر خصوصی ابری است که در آن خدمات و زیرساخت ها در یک شبکه خصوصی نگهداری می شوند. درباره ابر خصوصی بیشتر بدانید.

ابر هیبریدی

ابرهای ترکیبی، ابرهای عمومی و خصوصی را ترکیب می‌کنند که توسط فناوری به هم متصل شده‌اند که اجازه می‌دهد داده‌ها و برنامه‌ها بین آنها به اشتراک گذاشته شود. با اجازه دادن به داده‌ها و برنامه‌ها برای جابه‌جایی بین ابرهای خصوصی و عمومی، یک ابر ترکیبی به کسب‌وکار شما انعطاف‌پذیری بیشتر، گزینه‌های استقرار بیشتری می‌دهد و به بهینه‌سازی زیرساخت‌ها، امنیت و انطباق موجود شما کمک می‌کند. درباره ابر هیبریدی بیشتر بدانید.

انواع خدمات ابری: IaaS، PaaS، بدون سرور و SaaS

اکثر خدمات رایانش ابری به چهار دسته کلی تقسیم می شوند: زیرساخت به عنوان سرویس (IaaS)، پلت فرم به عنوان سرویس (PaaS)، بدون سرور و نرم افزار به عنوان سرویس (SaaS). اینها گاهی اوقات “پشته” رایانش ابری نامیده می شوند زیرا روی یکدیگر ساخته می شوند. دانستن اینکه آنها چیستند و چگونه متفاوت هستند، دستیابی به اهداف تجاری شما را آسان تر می کند.

زیرساخت به عنوان یک سرویس (IaaS)

ابتدایی ترین دسته خدمات رایانش ابری. با IaaS، زیرساخت‌های فناوری اطلاعات – سرورها و ماشین‌های مجازی (VMs)، فضای ذخیره‌سازی، شبکه‌ها، سیستم‌های عامل – را از یک ارائه‌دهنده ابر به صورت پرداختی اجاره می‌کنید.

درباره IaaS بیشتر بدانید

پلتفرم به عنوان یک سرویس (PaaS)

پلتفرم به عنوان یک سرویس به خدمات رایانش ابری اطلاق می شود که یک محیط بر اساس تقاضا برای توسعه، آزمایش، تحویل و مدیریت برنامه های کاربردی نرم افزاری را فراهم می کند. PaaS به گونه‌ای طراحی شده است که توسعه‌دهندگان را آسان‌تر می‌کند تا به سرعت برنامه‌های وب یا تلفن همراه را بدون نگرانی در مورد راه‌اندازی یا مدیریت زیرساخت‌های زیربنایی سرورها، ذخیره‌سازی، شبکه و پایگاه‌های داده مورد نیاز برای توسعه ایجاد کنند.

درباره PaaS بیشتر بدانید

محاسبات بدون سرور

محاسبات بدون سرور که با PaaS همپوشانی دارند، بر ایجاد عملکرد برنامه بدون صرف زمان برای مدیریت مداوم سرورها و زیرساخت های مورد نیاز برای انجام این کار تمرکز می کنند. ارائه دهنده ابر تنظیمات، برنامه ریزی ظرفیت و مدیریت سرور را برای شما انجام می دهد. معماری‌های بدون سرور بسیار مقیاس‌پذیر و رویداد محور هستند و تنها زمانی از منابع استفاده می‌کنند که یک تابع یا تریگر خاص رخ دهد.

درباره محاسبات بدون سرور بیشتر بدانید

نرم افزار به عنوان یک سرویس (SaaS)

نرم افزار به عنوان یک سرویس روشی برای ارائه برنامه های کاربردی نرم افزار از طریق اینترنت، بر اساس تقاضا و معمولاً بر اساس اشتراک است. با SaaS، ارائه‌دهندگان ابری برنامه نرم‌افزاری و زیرساخت‌های زیربنایی را میزبانی و مدیریت می‌کنند، و هر گونه تعمیر و نگهداری، مانند ارتقای نرم‌افزار و وصله‌های امنیتی را مدیریت می‌کنند. کاربران معمولاً با مرورگر وب روی تلفن، تبلت یا رایانه شخصی خود از طریق اینترنت به برنامه متصل می شوند.

درباره SaaS بیشتر بدانید

فرهنگ لغت اصطلاحات رایج رایانش ابری را مرور کنید

کاربردهای رایانش ابری

احتمالاً در حال حاضر از محاسبات ابری استفاده می کنید، حتی اگر متوجه آن نباشید. اگر از یک سرویس آنلاین برای ارسال ایمیل، ویرایش اسناد، تماشای فیلم یا تلویزیون، گوش دادن به موسیقی، بازی کردن، یا ذخیره تصاویر و فایل‌های دیگر استفاده می‌کنید، احتمالاً محاسبات ابری همه اینها را در پشت صحنه ممکن می‌سازد. اولین سرویس‌های رایانش ابری تقریباً یک دهه از عمرشان نمی‌گذرد، اما در حال حاضر سازمان‌های مختلفی – از استارت‌آپ‌های کوچک گرفته تا شرکت‌های جهانی، سازمان‌های دولتی گرفته تا سازمان‌های غیرانتفاعی- به دلایل مختلفی از این فناوری استقبال می‌کنند.

در اینجا چند نمونه از آنچه امروزه با خدمات ابری از یک ارائه دهنده ابر امکان پذیر است آورده شده است:

برنامه های کاربردی ابری بومی ایجاد کنید

به سرعت برنامه ها را بسازید، استقرار دهید و مقیاس دهید – وب، موبایل و API. از فناوری‌ها و رویکردهای بومی ابری مانند کانتینرها، Kubernetes، معماری میکروسرویس‌ها، ارتباطات مبتنی بر API و DevOps بهره ببرید.

تست و ساخت اپلیکیشن ها

با استفاده از زیرساخت‌های ابری که به راحتی می‌توان آن‌ها را افزایش یا کاهش داد، هزینه و زمان توسعه برنامه را کاهش دهید.

ذخیره، پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات

با انتقال داده های خود از طریق اینترنت به یک سیستم ذخیره سازی ابری خارج از سایت که از هر مکان و هر دستگاهی قابل دسترسی است، از داده های خود به طور مقرون به صرفه و در مقیاس وسیع محافظت کنید.

تحلیل دادهها

داده‌های خود را در میان تیم‌ها، بخش‌ها و مکان‌ها در فضای ابری یکسان کنید. سپس از خدمات ابری مانند یادگیری ماشین و هوش مصنوعی برای کشف بینش برای تصمیم گیری آگاهانه تر استفاده کنید.

پخش صدا و تصویر

با مخاطبان خود در هر مکان، هر زمان و در هر دستگاهی با ویدیو و صدای با کیفیت بالا با توزیع جهانی ارتباط برقرار کنید.

هوشمندی را جاسازی کنید

از مدل‌های هوشمند برای کمک به جذب مشتریان و ارائه بینش ارزشمند از داده‌های جمع‌آوری‌شده استفاده کنید.

ارائه نرم افزار در صورت تقاضا

نرم‌افزار درخواستی که به عنوان نرم‌افزار به عنوان سرویس (SaaS) نیز شناخته می‌شود، به شما امکان می‌دهد آخرین نسخه‌های نرم‌افزار و به‌روزرسانی‌ها را در هر زمان که نیاز داشته باشند، در هر مکانی که هستند، ارائه دهید.

اجاره ابر رایانه   →

اینجا کلیک کنید