ANSYS Additive

ANSYS Additive

ANSYS Additive  یک نرم افزار پیشرفته و تمام و کمال جهت ساخت و توسعه تولیدات افزودنی یا Additive Manufacturing می باشد که توسط شرکت ANSYS ساخته شده است. از این روش در چاپ سه بعدی و به منظور ساده سازی روند چاپ استفاده می شود. بدین صورت که برای ساخت هر وسیله ای که مد نظران طراحان شرکت های صنعتی می باشد، چندین لایه بر روی یکدیگر قرار گرفته و پس از آنالیز آن توسط کارشناسان، محصول به دستگاه های چاپ سه بعدی فرستاده می شود. این روش بدلیل آنکه دور ریز بسیار کمی دارد و دقت زیادی در ساخت محصولات به وسیله آن انجام می شود، مورد توجه بسیاری از کارخانه جات تولیدات محصولات مختلف قرار گرفته است و امروزه به یکی از روش های عمده تولید محصول تبدیل شده است. فرایند ساخت محصول در این برنامه ساده است. کافیست تا طرح مورد نظر خود را توسط پارامتر های مختلف ساخته، آن را به یک جسم سه بعدی مجازی تبدیل کرده و سپس فایل نهایی را برای دستگاه های چاپ سه بعدی ارسال کنید.

این نرم افزار به دلیل سرعت بسیار بالا در طراحی و صرفه جویی در هزینه و مصرف منابع بسیار مورد توجه طراحان قرار گرفته است چرا که می توان با صرف کردن کمترین زمان و امکانات به سرعت به فایل نهایی دسترسی داشت و نتیجه نهایی را به صورت سه بعدی در مانیتور تماشا کرد. دارا بودن بانک اطلاعاتی در این برنامه باعث می شود تا مواد مورد نیاز برای ساخت محصولات متنوع را به پیشنهاد بانک اطلاعاتی در اختیار داشته باشید.

ویژگی های نرم افزار ANSYS Additive :

  • بهینه‌ سازی طراحی و حذف قسمت‌ های اضافی
  • طراحی با استفاده از متود Dfam
  • مدل سازی طرح های ساخته شده
  • دارای کتابخانه و بانک اطلاعاتی از پیش آماده
  • سازگاری با سایر برنامه های شرکت ANSYS و نرم افزار های CADکلمات کلیدی : انسیس، انسیس ادتیو، دانلود ansys additive، دانلود انسیس ادتیو، معرفی نرم افزار انسیس، کاربرد انسیس، نرم افزار انسیس ادتیو، نرم افزار ansys additive