Step7

SIMATIC STEP 7

SIMATIC STEP 7 مجموعه ای از نرم افزار هایی نظیر STEP 7 Basic software، S7، Graph. S7 – SCL S7، PLCSIM می باشد  که به کاربر اجازه می دهد از ظرفیت های سیستم خود به راحتی استفاده نماید. STEP 7 دارای تمامی توابع مورد نیاز برای پروژه اتوماسیون می باشد. پیکربندی و پارامتر کردن سخت افزار، مشخص کردن ارتباطات، برنامه نویسی، تست و استارت کردن سرویس ها، اسناد، بایگانی، امکانات عیب شناسی از جمله ویژگی های این نرم افزار می باشد. SIMATIC Manager  می تواند تمامی داده هایی که مربوط به پروژه اتوماسیون شما می باشد را مدیریت کند. با استفاده از Symbol Editor  می توانید تمامی پارامتر های موجود در برنامه را به نحو دلخواه مدیریت کنید، تابع هایی نظیر دسته بندی توابع، تبادل داده با سایر برنامه های ویندوز و … در این بخش از برنامه برای کاربر وجود دارد. در بخش Hardware configuration می توانید به پارامتری کردن سخت افزار خود بپردازید و آن را به گونه دلخواه پیکربندی نمایید.

تخصیص پارامتر ماژول، پیکربندی پردازنده و …. در این بخش از برنامه قابل دسترسی می باشند. System diagnostics اطلاعات کلی پروژه اتوماسیون شما را به نمایش می گذارد که برای مدیریت آن، بسیار حائز اهمیت خواهد بود. در این بخش از برنامه، اطلاعات به شکل متنی به نمایش در می آیند که شما می توانید از آن ها خروجی بگیرید.  در این بخش از نرم افزار، اطلاعات بیشتری برای CPU ها به نمایش در می آید. در بخش برنامه نویسی، زبان هایی نظیر Ladder (LAD), Function Block Diagram (FBD)، Instruction List (IL) در دسترس کاربر می باشد.در SIMATIC STEP  کاربر می تواند با ویرایشگر های گرافیکی که دارای رابط کاربری مناسبی می باشند کار بکند.

نرم افزار SIMATIC 5.6 نام نرم افزار برنامه نویسی PLC های شرکت زیمنس میباشد که کاربران بااستفاده ازآن میتوانند به زبان های نردبانی LAD یا Ladder ، متنی Statement List یا STL  (شبیه به زبان اسمبلی) و بلوکی Function Block Diagram برای PLC های سری  S400 و  S300 و S200  و s1200 و s1500  برنامه نویسی  کنند. هم اکنون PLC های شرکت زیمنس در بیش از ۶۰ درصد صنایع داخلی مورد استفاده قرار گرفته اند و آشنایی با نحوه ی کار و نحوه ی برنامه نویسی  آنها یکی از ملزومات مهم برای مهندسین برق به شمار می آید.

امکانات و ویژگی های نرم افزار SIMATIC STEP 7 :

  • پشتیبانی از انواع سیستم عامل ها
  • پیکربرندی هارد و سخت افزار
  • نمایش داده ها به شکل کلی
  • امکان مدیریت اطلاعات
  • پشتیبانی از زبان های مختلف
کلمات کلیدی : استپ 7 ، Step7 ، دانلود نرم افزار step 7 ، دانلود نرم افزار استپ هفت ، دانلود نرم افزار استپ سون ، معرفی نرم افزار step7Step7