5/5 - (5 امتیاز)

hpc چیست؟

محاسبات با کارایی بالا (HPC) توانایی پردازش داده ها و انجام محاسبات پیچیده با سرعت بالا است. برای درک بهتر، یک لپ تاپ یا دسکتاپ با پردازنده 3 گیگاهرتز می تواند حدود 3 میلیارد محاسبه در ثانیه انجام دهد. در حالی که این بسیار سریعتر از هر انسانی است، اما در مقایسه با راه حل های HPC که می توانند چهار میلیارد محاسبه در ثانیه انجام دهند، کم رنگ است.

یکی از شناخته شده ترین انواع راه حل های HPC، ابررایانه ها هستند. یک ابر رایانه شامل هزاران گره محاسباتی است که با هم کار می کنند تا یک یا چند کار را انجام دهند. این پردازش موازی نامیده می شود. این شبیه به داشتن هزاران رایانه شخصی است که با هم شبکه شده اند و قدرت محاسباتی را برای انجام سریعتر کارها ترکیب می کنند.

پردازش فوق سریع –شبیه سازی– پردازش محاسبات سریع – gpu جی پی یو – سوپر کامپیوتر – کامپیوتر قوی – اجاره کارت گرافیک – پردازش موازی – جهت انجام پروژه نرم افزارهای شبیه سازی – شبیه سازی – مرکز محاسبات رایانش ابری امیرکبیر – انواع پردازش مجازی – سامانه پردازش سریع – سوپر کامپیوتر برای شبیه سازی در نرم افزار اباکوس – کامپیوتر محاسباتی قوی – hpc محاسبات سنگین – سیستم‌های تخصصی مهندسی و پردازش سریع GPU – اجاره کامپیوتر – سرور محاسباتی – پردازش فوق سریع – کلاستر – پردازش موازی در شبیه سازی متلب matlab اباکوس abaqus انسیس فلوئنت ansys fluent متریال استادیو material studio سی اس تی cst-ارائه دهنده ارزانترین خدمات مرکز پردازش موازی – ابر رایانه – سرور محاسباتی – رایانش ابری – اجاره کامپیوتر – پردازش فوق سریع – اجاره ابر رایانه – اجاره ابر کامپیوتر – اجاره سیستم کامپیوتر – سیستم رندر – سیستم تدوین- کارت گرافیک رندرینگ gpu – سرور رندر- اجاره کلاستر– اجاره سرور محاسباتی – سرور پردازش موازی – اجاره کامپیوتر سرور- پردازش سریع – اجاره کامپیوتر قوی – کرایه کامپیوتر سرور – پردازش موازی

چرا HPC مهم است؟

از طریق داده ها است که اکتشافات علمی پیشگامانه انجام می شود، نوآوری های تغییر دهنده بازی تقویت می شود و کیفیت زندگی برای میلیاردها نفر در سراسر جهان بهبود می یابد. HPC پایه و اساس پیشرفت های علمی، صنعتی و اجتماعی است.

همانطور که فناوری هایی مانند اینترنت اشیا (IoT)، هوش مصنوعی (AI) و تصویربرداری سه بعدی تکامل می یابند، اندازه و مقدار داده هایی که سازمان ها باید با آنها کار کنند به طور تصاعدی در حال رشد است. برای بسیاری از اهداف، مانند پخش جریانی یک رویداد ورزشی زنده، ردیابی طوفان در حال توسعه، آزمایش محصولات جدید، یا تجزیه و تحلیل روند سهام، توانایی پردازش داده ها در زمان واقعی بسیار مهم است.

برای نگه داشتن یک گام جلوتر از رقبا، سازمان ها به زیرساخت های فناوری اطلاعات سریع و بسیار قابل اعتماد برای پردازش، ذخیره و تجزیه و تحلیل حجم عظیمی از داده ها نیاز دارند.

HPC چگونه کار می کند؟

راه حل های HPC سه جزء اصلی دارند:

محاسبه کنید

شبکه

ذخیره سازی

برای ایجاد یک معماری محاسباتی با کارایی بالا، سرورهای محاسباتی با هم در یک کلاستر شبکه می شوند. برنامه ها و الگوریتم های نرم افزاری به طور همزمان بر روی سرورهای موجود در کلاستر اجرا می شوند. خوشه به ذخیره سازی داده ها شبکه می شود تا خروجی را بگیرد. این اجزا با هم به طور یکپارچه عمل می کنند تا مجموعه متنوعی از وظایف را تکمیل کنند.

برای کارکرد با حداکثر کارایی، هر جزء باید همگام با بقیه باشد. برای مثال، جزء ذخیره‌سازی باید بتواند داده‌ها را به همان سرعتی که پردازش می‌شود به و از سرورهای محاسباتی تغذیه و وارد کند. به همین ترتیب، اجزای شبکه باید قادر به پشتیبانی از انتقال سریع داده ها بین سرورهای محاسباتی و ذخیره سازی داده باشند. اگر یک جزء نتواند با بقیه هماهنگی داشته باشد، عملکرد کل زیرساخت HPC آسیب می بیند.

خوشه HPC چیست؟

یک خوشه HPC از صدها یا هزاران سرور محاسباتی تشکیل شده است که با هم شبکه شده اند. هر سرور یک گره نامیده می شود. گره ها در هر خوشه به موازات یکدیگر کار می کنند و سرعت پردازش را برای ارائه محاسبات با کارایی بالا افزایش می دهند.

← مرکز محاسبات سریع شبیه‌سازان امیرکبیر  →

اینجا کلیک کنید!

موارد استفاده HPC

راه‌حل‌های HPC که در محل، لبه یا در فضای ابری مستقر شده‌اند، برای اهداف مختلف در صنایع مختلف استفاده می‌شوند. مثالها عبارتند از:

آزمایشگاه های تحقیقاتی HPC برای کمک به دانشمندان در یافتن منابع انرژی تجدیدپذیر، درک تکامل جهان، پیش‌بینی و ردیابی طوفان‌ها و ایجاد مواد جدید استفاده می‌شود.

رسانه و سرگرمی. HPC برای ویرایش فیلم های بلند، ارائه جلوه های ویژه شگفت انگیز و پخش جریانی رویدادهای زنده در سراسر جهان استفاده می شود.

نفت و گاز. HPC برای شناسایی دقیق‌تر محل حفاری چاه‌های جدید و کمک به افزایش تولید از چاه‌های موجود استفاده می‌شود.

هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی HPC برای شناسایی تقلب در کارت اعتباری، ارائه پشتیبانی فنی خودراهنما، آموزش وسایل نقلیه خودران و بهبود تکنیک های غربالگری سرطان استفاده می شود.

خدمات مالی. HPC برای ردیابی روندهای سهام در زمان واقعی و معاملات خودکار استفاده می شود.

HPC برای طراحی محصولات جدید، شبیه سازی سناریوهای آزمایش و اطمینان از اینکه قطعات در انبار نگهداری می شوند تا خطوط تولید متوقف نشوند، استفاده می شود.

HPC برای کمک به توسعه درمان بیماری هایی مانند دیابت و سرطان و امکان تشخیص سریع تر و دقیق تر بیمار استفاده می شود.

NetApp و HPC

راه حل NetApp HPC دارای خط کاملی از سیستم های ذخیره سازی سری E با کارایی بالا و چگالی بالا است. یک معماری ماژولار با قیمت/عملکرد پیشرو در صنعت، راه حلی واقعی برای پشتیبانی از نیازهای ذخیره سازی برای مجموعه داده های چند پتابایتی ارائه می دهد. این سیستم با سیستم های فایل HPC پیشرو، از جمله Lustre، IBM Spectrum Scale، BeeGFS، و سایر موارد ادغام شده است تا نیازهای عملکرد و قابلیت اطمینان بزرگترین زیرساخت های محاسباتی جهان را مدیریت کند.

سیستم‌های سری E عملکرد، قابلیت اطمینان، مقیاس‌پذیری، سادگی و TCO کمتری را که برای مقابله با چالش‌های پشتیبانی از بار کاری شدید لازم است را ارائه می‌کنند:

کارایی. حداکثر 1 میلیون IOPS خواندن تصادفی و 13 گیگابایت در ثانیه پهنای باند نوشتن پایدار (حداکثر انفجار) را در هر بلوک ساختمانی مقیاس‌پذیر ارائه می‌کند. راه حل NetApp HPC که برای رسانه های فلش و چرخان بهینه شده است، دارای فناوری داخلی است که بارهای کاری را نظارت می کند و به طور خودکار تنظیمات را برای به حداکثر رساندن عملکرد تنظیم می کند.

قابلیت اطمینان. طراحی مقاوم در برابر خطا بیش از 99.9999٪ در دسترس بودن را ارائه می دهد که توسط بیش از 1 میلیون سیستم مستقر شده اثبات شده است. ویژگی‌های داخلی تضمین داده کمک می‌کند مطمئن شوید که داده‌ها بدون افت، خرابی یا بیت‌های از دست رفته دقیق هستند.

آسان برای استقرار و مدیریت. طراحی مدولار، تکثیر همزمان بلوک‌های ذخیره‌سازی («برش و چسباندن»)، نظارت فعال، و اسکریپت‌های اتوماسیون، همگی مدیریت آسان، سریع و انعطاف‌پذیر را به همراه دارند.

مقیاس پذیری یک رویکرد گرانول و ساختاری برای رشد که با افزودن ظرفیت در هر افزایش – یک یا چند درایو در یک زمان، مقیاس‌پذیری یکپارچه را از ترابایت تا پتابایت امکان‌پذیر می‌سازد.

TCO پایین تر بلوک‌های ساختمانی بهینه‌سازی قیمت/عملکرد و بهترین چگالی صنعت به ازای هر دستگاه، هزینه‌های کم انرژی، خنک‌کننده و پشتیبانی و نرخ خرابی 4 برابر کمتر از دستگاه‌های HDD و SSD کالا را ارائه می‌دهد.

با توجه ‌به تمامی مزایایی که استفاده از ابر رایانه‌ها برای شما ایجاد می‌کند، باید بدانید که تهیه یک ابر رایانه برای شرکت یا سازمان خودتان، امری ساده نیست. خرید یک ابر رایانه مانند خرید یک رایانه معمولی نبوده و هزینه‌ها و سختی‌های خاص خودش را دارد. از سوی دیگر نگهداری و تعمیر ابر رایانه‌ها نیازمند دانش تخصصی و پرداخت هزینه‌های سنگینی است. مشکلاتی که باعث می‌شود بسیاری از افراد از خیر استفاده از ابر رایانه‌ها بگذرند.

اما صبر کنید، همیشه راهی هست! در این میان شرکت‌های زیادی هستند که برای پیشبرد اهداف سایر سازمان‌ها، دست به کرایه ابر رایانه می‌زنند. بدین صورت شما به‌جای اینکه برای انجام پژوهش‌ها و پردازش اطلاعات خودتان بخواهید یک ابر رایانه بخرید، می‌توانید با هزینه‌های بسیار کمتری دست به اجاره ابر رایانه بزنید. شرکت شبیه‌سازان امیرکبیر یکی از بهترین شرکت‌هایی است که به کمک آن می‌توانید یک ابر رایانه کرایه کنید!

شبیه‌سازان امیرکبیر یکی از پیشروترین شرکت‌های خدمات شبیه‌سازی بوده که ابر رایانه‌های خود را با قیمت‌های بسیار کمتری نسبت به سایر رقبا در اختیار سازمان‌ها، افراد و نهادهای مختلف قرار می‌دهد. برای کرایه یک ابر رایانه کافی است تا با مشاورین شبیه‌سازان امیرکبیر تماس بگیرید تا به‌صورت کامل شما را در این امر راهنمایی کنند.( gpu جی پی یو)

جدول زمانی ابررایانه‌ها ساخته شده در جهان

این‌جا جدولی از سریع‌ترین ابررایانه‌های رکورددار همه منظورهٔ موجود در دنیا با سال کسب رکوردشان را می‌بینید. منبع عناوینی که سال ثبتشان قبل از سال ۱۹۹۳ است مختلف است اما برای عناوین بعد از سال ۱۹۹۳ از فهرست پانصد کامپیوتر برتر دنیا استفاده کرده‌ایم.

Year Supercomputer Peak speed Location
۱۹۴۲ Atanasoff–Berry Computer (ABC) ۳۰ OPS دانشگاه ایالتی آیووا، Ames, Iowa، USA
TRE Heath Robinson ۲۰۰ OPS Bletchley Park
۱۹۴۴ Flowers Colossus ۵ kOPS Post Office Research StationDollis HillUK
۱۹۴۶ UPenn انیاک
(before 1948+ modifications)
۱۰۰ kOPS آبردین پروو گراوند، مریلند، مریلند، USA
۱۹۵۴ IBM NORC ۶۷ kOPS U.S. Naval Proving GroundDahlgren، ویرجینیا، USA
۱۹۵۶ MIT TX-۰ ۸۳ kOPS Massachusetts Inst. of TechnologyLexington، ماساچوست، USA
۱۹۵۸ IBM AN/FSQ-۷ ۴۰۰ kOPS ۲۵ U.S. Air Force sites across the continental USA and 1 site in کانادا (۵۲ computers)
۱۹۶۰ UNIVAC LARC ۲۵۰ kFLOPS آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۱۹۶۱ IBM 7030 “Stretch” ۱٫۲ MFLOPS آزمایشگاه ملی لاس آلاموس، نیومکزیکو، USA
۱۹۶۴ CDC ۶۶۰۰ ۳ MFLOPS آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۱۹۶۹ CDC ۷۶۰۰ ۳۶ MFLOPS
۱۹۷۴ CDC STAR-۱۰۰ ۱۰۰ MFLOPS
۱۹۷۵ Burroughs ILLIAC IV ۱۵۰ MFLOPS مرکز پژوهشی ایمز ناسا، کالیفرنیا، USA
۱۹۷۶ Cray-۱ ۲۵۰ MFLOPS آزمایشگاه ملی لاس آلاموس، نیومکزیکو، USA (80+ sold worldwide)
۱۹۸۱ CDC Cyber ۲۰۵ ۴۰۰ MFLOPS (numerous sites worldwide)
۱۹۸۳ Cray X-MP ۹۴۱ MFLOPS آزمایشگاه ملی لاس آلاموسآزمایشگاه ملی لارنس لیورمورBattelleبوئینگ
۱۹۸۴ M-۱۳ ۲٫۴ GFLOPS Scientific Research Institute of Computer Complexes، مسکو، USSR
۱۹۸۵ Cray-۲ ۳٫۹ GFLOPS آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۱۹۸۹ ETA۱۰-G/۸ ۱۰٫۳ GFLOPS دانشگاه ایالتی فلوریدا، فلوریدا، USA
۱۹۹۰ NEC SX-۳/۴۴R ۲۳٫۲ GFLOPS NEC Fuchu Plant, Fuchu، ژاپن
۱۹۹۳ Thinking Machines CM-۵/۱۰۲۴ ۶۵٫۵ GFLOPS آزمایشگاه ملی لاس آلاموسآژانس امنیت ملی ایالات متحده آمریکا
فوجیتسو Numerical Wind Tunnel ۱۲۴٫۵۰ GFLOPS National Aerospace Laboratory، توکیو، ژاپن
اینتل Paragon XP/S ۱۴۰ ۱۴۳٫۴۰ GFLOPS آزمایشگاه ملی سندیا، نیومکزیکو، USA
۱۹۹۴ فوجیتسو Numerical Wind Tunnel ۱۷۰٫۴۰ GFLOPS National Aerospace Laboratory، توکیو، ژاپن
۱۹۹۶ Hitachi SR۲۲۰۱/۱۰۲۴ ۲۲۰٫۴ GFLOPS دانشگاه توکیو، ژاپن
Hitachi/تسوکوبا، ایباراکی CP-PACS/۲۰۴۸ ۳۶۸٫۲ GFLOPS Center for Computational Physics، دانشگاه تسوکوبا، تسوکوبا، ایباراکی، ژاپن
۱۹۹۷ اینتل ASCI Red/۹۱۵۲ ۱٫۳۳۸ TFLOPS آزمایشگاه ملی سندیا، نیومکزیکو، USA
۱۹۹۹ اینتل ASCI Red/۹۶۳۲ ۲٫۳۷۹۶ TFLOPS
۲۰۰۰ IBM ASCI White ۷٫۲۲۶ TFLOPS آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۲۰۰۲ NEC Earth Simulator ۳۵٫۸۶ TFLOPS Earth Simulator Center، یوکوهاما-shi، ژاپن
۲۰۰۴ IBM Blue Gene/L ۷۰٫۷۲ TFLOPS U.S. Department of Energy/IBM، USA
۲۰۰۵ ۱۳۶٫۸ TFLOPS U.S. Department of Energy/U.S. National Nuclear Security Administration،
آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۲۸۰٫۶ TFLOPS
۲۰۰۷

شبیه‌سازان امیرکبیر مفتخر است که با نازل‌ترین قیمت‌ها، انواع خدمات تخصصی شبیه‌سازی و پردازشی را در اختیار مشتریانش قرار می‌دهد. از سوی دیگر سرعت بسیار بالای سیستم‌های این شرکت، اجاره انواع مختلف سیستم‌های رایانه‌ای و ابر رایانه‌ای، سیستم‌های رایانش ابری، سرورهای محاسباتی و پردازش مجازی و… تنها بخشی از خدمات این شرکت است.

همچنین شما می‌توانید از خدمات پس از فروش شبیه‌سازان امیرکبیر استفاده کنید و در صورت بروز هرگونه مشکل و یا ایجاد هر نمونه سوالی، می‌توانید با پشتیبانی این شرکت در ارتباط باشید.

نتیجه‌گیری

قدرت و سرعت ابر رایانه‌های به ‌قدری بالا بوده که انجام محاسبات و پردازش اطلاعاتی که امکان انجام آن با سیستم‌های معمولی وجود ندارد را در کسری از ثانیه انجام خواهد داد. از این‌رو شرکت‌ها و سازمان‌های بسیار زیادی که نیازمند انجام چنین پردازش‌هایی هستند، به استفاده و اجاره ابر رایانه روی می‌آورند. شرکت شبیه‌سازان امیرکبیر یکی از بهترین شرکت‌ها در زمینه کرایه انواع ابر رایانه‌ها بوده که آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان است.

 

لیست ابر رایانه ها جهان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه فردوسی مشهد 

مرکز ابررایانه دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی 

مرکز ابر رایانه دانشگاه شریف 

مرکز ابر رایانه دانشگاه حکیم سبزواری 

مرکز ابر رایانه دانشگاه اراک 

مرکز ابررایانه دانشگاه کردستان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه کاشان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه قم 

مرکز ابر رایانه دانشگاه صنعتی شاهرود 

مرکز ابررایانه دانشگاه صنعتی اصفهان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه شیراز 

مرکز ابر رایانه دانشگاه شهید چمران اهواز 

مرکز ابررایانه دانشگاه سمنان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه بین المللی امام خمینی 

مرکز ابر رایانه دانشگاه ارومیه 

مرکز ابر رایانه دانشگاه علم و صنعت 

مرکز ابر رایانه دانشگاه تهران 

درباره مرکز داده چه می‌دانید 

کامپیوتر مجازی چیست

hpc چیست 

پردازش ابری 

رایانش ابری 

مزایا و معایب پردازش موازی 

سرور محاسباتی چیست 

سیستم های موازی – هوش شبیه سازی 

پردازش موازی

مزایای برتر رایانش ابری 

قدرتمندترین ابر رایانه های جهان 

پردازش موازی 

محاسبات موازی 

سرور محاسباتی چیست

لیست ابر رایانه های ایران

فناوری ابر رایانه چیست 

سرعت پردازنده چگونه محاسبه می شود 

سرعت پردازنده چیست و چرا اهمیت دارد 

سیستم موازی چیست 

hpc چیست 

انواع ابر کامپیوترها 

نکاتی برای خرید سرور محاسباتی

قیمت خرید ابر کامپیوتر 

ابر رایانه چیست

اجاره سوپر کامپیوتر 

اجاره کامپیوتر قوی 

اجاره سیستم پردازش موازی 

اجاره یک ابر کامپیوتر

رایانش سریع چیست؟

چه-کامپیوتری برای پایتون مناسب است

پردازش موازی در پایتون python 

مزایا و معایب پردازش موازی

پردازش سریع

انواع ابر رایانه ها

کاربرد پردازش موازی 

خرید ابر رایانه

قیمت یک ابر رایانه

اجاره سرور HPC 

پردازش سریع 

کلاستر 

سوپرکامپیوتر

پردازش فوق سریع 

سرور پردازش موازی چیست 

آزمایشگاه پردازش موازی

اجاره کامپیوتر- ارزان 

رایانش ابری

پردازش فوق سریع 

ابر رایانه 

درباره اجاره سرور محسباتی چه باید بدانیم؟

تعرفه رایانش ابری

آزمایشگاه محاسباتی

سیستم مورد نیاز شبیه سازی

پردازش موازی ارزان

حداقل سیستم مورد نیاز برای گوسین 

سیستم مورد نیاز برای لمپس lamps 

پردازش موازی در متلب 

حداقل سیستم مورد نیاز برای شبیه سازی FEM 

حداقل سیستم مورد نیاز برای comsol کامسول

سیستم مورد نیاز برای انسیس ansys

پردازش موازی در متلب 

کامپیوتر قوی برای نرم افزار اباکوس abaqus ✔️

پردازش موازی و پایگاه های داده موازی 

خرید کامپیوتر قوی 

محاسبات موازی 

سیستم پردازش سنگین و تأخیر کم در شبکه‌های حسگر بی‌سیم 

اجاره سرور محاسباتی 

اجاره سیستم کامپیوتری 

اجاره کامپیوترهای قدرتمند محاسباتی

اجاره کامپیوتر در تهران 

کلاستر کامپیوتری 

آشنایی با کامپیوتر محاسباتی قوی 

کامپیوتر محاسباتی قدرتمند 

روش آسان‌سازی پردازش داده با استفاده از عملیات محاسبات سنگین 

تدوینی به‌صرفه‌تر با اجاره کامپیوتر تدوین 

بررسی تأثیر رم در سرعت رندر 

 معرفی 6 کارت گرافیک برتر برای رندر 

تعرفه اجاره سیستم‌های تخصصی مهندسی و پردازش سریع GPU 

همه چیز در مورد سیستم ‌های پردازش گرافیکی و اجاره آنها 

مر کز محاسبات شبیه سازان امیرکبیر

نحوه درخواست اجاره کامپیوتر محاسباتی

شماره تماس:✔️ 09021145350  ✔️ 02188769296

آدرس: تهران خیابان ولیعصر(ع)،دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشکده مهندسی مکانیک، طبقه منفی یک،  مرکز نوآوری، گروه شبیه‌سازان امیرکبیر

لیست اجاره کامپیوترهای قدرتمند محاسباتی