ابر رایانه های ایران

معرفی مطرح ترین ابر رایانه های ایران

Rate this post

سوپر رایانه ها و ضرورت وجود آنها

رشد علم و فناوری در یک کشور تا حد زیادی با قدرت ابر رایانه های آن مرتبط است. این رایانه ها با داشتن ظرفیت و سرعت خارق العاده خود، با انجام امور تخصصی و محاسبات خاص و ارائه پاسخ های سریع و دقیق به یاری متخصصین و محققان می آیند.

از سوپرکامپیوتر ها در انجام محاسبات پیچیده و دقیق علم فیزیک، پیش بینی های هواشناسی، شبیه سازی های هوافضا در ساخت هواپیما، در صنعت خودروسازی و علم فیزیک، شبیه سازی ترکیب مولکول ها، داروی سازی و … استفاده می شود. بنابراین می توان به این نتیجه رسید که وجود انواع ابر رایانه در صنایع مختلف و برای پیشرفت علوم و فنون تا چه حد حیاتی بوده و ضرورت دارد.

امروزه ابر رایانه های مطرح زیادی در سطح جهان مشغول به کار هستند. هر یک از این غول های پردازش کننده بر اساس کارایی و عملکردی که دارند رده بندی و ارزش گذاری می شوند. ایران نیز از این قافله عقب نمانده و خود را با پیشرفت های روز دنیا همگام و هم قدم نمود است. اغلب ابر رایانه های ایران امروزه در سطح جهانی مطرح هستند.

معرفی ابر رایانه های ایران

کشور ما ایران، نیز جزء 10 کشوری است که به چندین ابر رایانه مجهز بوده و صاحب این فناوری پیشرفته و امکانات ویژه آن می باشد. در ادامه شما را با برترین ابر رایانه های ایران و مطرح ترین شرکت های داخلی که مجهز به این سوپرکامپیوتر های پیشرفته هستند، بیشتر آشنا خواهیم کرد.

  • شرکت شبیه سازان امیرکبیر: این مجموعه با اجاره ابر رایانه های ایران با مقرون به صرفه قیمت، به جایگاه ویژه ای در میان کاربران دست پیدا کرده است.
  • شرکت رایانش سریع هزاره ایرانیان
  • پژوهشگاه دانش های بنیادی مجهز به مرکز پردازش سریع اطلاعات
  • شرکت هوشمند آرنا سورین ارائه دهنده خدمات مربوط به پردازش های موازی داده ها
  • شرکت راهکار آینده زمین مجهز به مرکز خدمات پردازش موازی داده ها
  • پایگاه ابر رایانه با پردازش سریع داده ها مستقر در دانشگاه صنعتی شریف
ابر رایانه های ایران

ابر رایانه های ایرانی و قدرت و سرعتی که در پردازش داده ها دارند

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *