5/5 - (4 امتیاز)

کامپیوتر مناسب برای نرم افزار اباکوس abaqus ✔️

سوپر کامپیوتر برای شبیه سازی در نرم افزار اباکوس از تجهیزات مهم در آزمایشگاه‌های محاسباتی است. این نرم‌افزار، ابزاری برای مدلسازی مواد و جامدات مختلف است. بحث‌هایی مانند انتقال حرارت، تحلیل‌های حرارتی قطعات الکتریکی، مکانیک خاک و پیزوالکتریک نیز با کمک این برنامه قابل مدلسازی و تحلیل هستند.

البته این تجهیزات بسیار گران بوده و برای خیلی از شرکت‌های کوچک صرفه اقتصادی ندارد؛ بنابراین در این راستا اجاره سوپر کامپیوتر برای شبیه سازی در نرم افزار اباکوس می‌تواند بهترین گزینه برای این شرکت‌ها باشد. شرکت شبیه‌سازان امیرکبیر از شرکت‌های فناوری‌ اطلاعات، کمک‌ها و مشاوره‌های کاربردی درخصوص اجاره این امکانات را به شرکت‌ها ارائه می‌دهد.

آباکوس برای شبیه‌سازی مواد و مکانیک کاربرد وسیع  دارد

اطلاعات کلی درباره آباکوس

آباکوس یک بسته نرم‌افزاری تجاری برای تجزیه و تحلیل عناصر محدود است. باید گفت این ابزار نیاز به سیستم کامپیوتر سرور محاسباتی قوی دارد. مجموعه محصولات Abaqus شامل سه محصول اصلی است:

  • Abaqus/Standard
  • Abaqus/Explicit
  • Abaqus/CAE

محصول Abaqus/Standard یک راه‌حل همه منظوره است که برای تجزیه و تحلیل عناصر محدود استفاده می‌شود. محصول Abaqus/Explicit از یک طرح یکپارچه مشخص برای تجزیه و تحلیل‌های پویا و شبه استاتیک غیرخطی استفاده می‌کند. محصول Abaqus/CAE یک مدلسازی یکپارچه (پیش پردازش) و تجسم‌سازی (پس پردازش) را برای تجزیه و تحلیل فراهم می‌کند.

به همین منظور اجاره سوپر کامپیوتر برای شبیه سازی در نرم افزار اباکوس برای مهندسینی که در این حوزه فعالیت دارند از اهمیت بسزایی برخوردار است.

کاربرد شبیه‌سازی در نرم‌افزار آباکوس

از آنجا که آباکوس در صنایع خودرو، هوافضا و محصولات صنعتی استفاده می‌شود، دارای قابلیت مدلسازی مواد گسترده و قابلیت سفارشی شدن بوده و در بین موسسات دانشگاهی و تحقیقاتی محبوب است؛ بنابراین نیاز به یک سوپر کامپیوتر برای شبیه سازی در نرم افزار اباکوس ضروری است.

همچنین مجموعه خوبی از قابلیت‌های فیزیکی، مانند قابلیت‌های صوتی- ساختاری، پیزوالکتریک و منافذ ساختاری را ارائه می‌دهد و آن را برای شبیه‌سازی‌های سطح تولید که در آن چندین زمینه باید به هم متصل شوند، جذاب می‌کند.

این برنامه در ابتدا برای رسیدگی به رفتار فیزیکی غیرخطی طراحی شد؛ در نتیجه، بسته دارای طیف گسترده‌ای از مدل‌های مختلف از مواد است. قابلیت‌های مواد الاستومری (مانند لاستیک) آن بسیار قابل توجه است. شرکت شبیه‌سازان امیرکبیر آمادگی ارائه خدماتی مانند اجاره سوپر کامپیوتر برای شبیه سازی در نرم افزار اباکوس برای تمامی شرکت‌هایی که در حوزه مکانیک و مواد فعالند دارد.

لازم به ذکر است که گوسین نیز در بین نرم‌افزارهایی جای می‌گیرد که می‌تواند واکنش‌ها و مکانیسم‌های تجربی را شبیه‌سازی کند.

یادگیری آباکوس برای مهندسین مکانیک مهم است

اجاره ابر رایانه   →

اینجا کلیک کنید

راه‌حلی کامل برای مدلسازی و شبیه‌سازی محصول

محصول Abaqus/CAE  دارای ابزارهایی است که به راحتی می‌توانید با استفاده از تحلیل‌های پیشرفته شبیه‌سازی‌ها را ایجاد، ویرایش، نظارت، شناسایی و تجسم کنید. رابط بصری و آسان برای استفاده، مدلسازی، تجزیه و تحلیل و تجسم نتایج را در یک محیط واحد ادغام می‌کند.

این موضوع به کاربران این امکان را می‌دهد تا به سرعت نرم‌افزار را بیاموزند و از بهره‌وری بالایی برخوردار شوند. برای کاربرانی که با مهندسی به کمک کامپیوتر آشنا هستند، Abaqus/CAE از تکنیک‌های مدلسازی پارامتری و همچنین روش‌های سنتی‌تر پشتیبانی می‌کند؛ بنابراین توانایی کار با این نرم‌افزار از مهارت‌های مهم مهندسین این حوزه است و پیشنهاد می‌شود از شرکت شبیه‌سازان امیرکبیر حتما برای اجاره سوپر کامپیوتر برای شبیه سازی در نرم افزار اباکوس کمک بگیرید.

آباکوس استاندارد راهی برای رویدادهای استاتیک و پویاست

آباکوس/استاندارد

این محصول راه‌حلی ضمنی برای رویدادهای استاتیک غیرخطی و پویا با سرعت کم است. در واقع در این محصول رویدادهای بسیار دقیق تنشی مهم هستند. در یک شبیه‌سازی واحد، امکان تجزیه و تحلیل یک مدل در حوزه زمان و فرکانس وجود دارد.

محصول Abaqus/Standard در محیط مدلسازی Abaqus/CAE برای همه نیازهای معمول قبل و بعد از پردازش پشتیبانی می‌شود. نتایج در هر نقطه از اجرای Abaqus/Standard می‌تواند به‌عنوان شرایط اولیه برای ادامه در Abaqus/Explicit مورد استفاده قرار گیرد. به‌طور مشابه، تحلیلی که از Abaqus/Explicit شروع می‌شود را می‌توان در Abaqus/Standard ادامه داد. البته تمامی این اقدامات نیاز به یک سوپر کامپیوتر برای شبیه سازی در نرم افزار اباکوس دارد که باید به آن فکر کرد.

آباکوس/ Explicit

این محصول راه‌حلی صریح برای رویدادهای پویای گذرا و سریع است. در واقع این محصول برای تجزیه و تحلیل‌هایی که در آن پاسخ سریع، غیرخطی و گذرا بر راه‌حل غالب است، ایده‌آل است.

توانایی Abaqus/Explicit برای کنترل موثر رفتارهای غیرخطی شدید مانند تماس، آن را برای شبیه‌سازی بسیاری از رویدادهای شبه استاتیک، مانند نورد فلز داغ و خرد کردن آهسته دستگاههای جذب کننده انرژی، بسیار جذاب می‌کند و این موضوع برخورداری از یک سوپر کامپیوتر برای شبیه سازی در نرم افزار اباکوس را نشان می‌دهد.

نتایج در هر نقطه در یک محصول Abaqus/Explicit را می‌توان به‌عنوان شرایط شروع برای ادامه در Abaqus/Standard استفاده کرد. به طور مشابه، تحلیلی که در Abaqus/Standard شروع می‌شود را می‌توان در Abaqus/Explicit ادامه داد.

رابط‌های ارتباطی Abaqus

اباکوس abaqus در به‌کارگیری یک سوپر کامپیوتر برای شبیه سازی در نرم افزار اباکوس شامل دو رابط اصلی است:

  1. رابط همراه Abaqus – CATIA V5

پیشنهاد می‌شود از قطعات و محصولات CATIA V5 در CAE استفاده کنید. با کمک این رابط می‌توان مواد و نشریات را  به مدل آباکوس وارد کرد. همچنین می‌توان فرمت‌های فایل مانند .CATPart و .CATProduct را در CAE نیز وارد کرد.

  1. رابط همراه Abaqus – SolidWorks

همچنین می‌توانید از از قطعات و مجموعه‌های SolidWorks در Abaqus/CAE استفاده کنید. تغییر مدل در SolidWorks و بازبینی‌ها به CAE بدون از دست دادن ویژگی‌های تجزیه و تحلیل که قبلاً در مدل Abaqus اعمال شده بود، هدایت می‌شوند.

آباکوس شامل پیش‌پردازش، شبیه‌سازی و پس‌پردازش می‌شود

نتیجه‌گیری

داشتن سوپر کامپیوتر برای شبیه سازی در نرم افزار اباکوس از ضروریات مهندسین و شرکت‌هایی است که در حوزه مکانیک و مواد فعالیت دارند و برای شبیه‌سازی نتایج فرایندها باید از این نرم‌افزار استفاده کنند. در این راستا شرکت شبیه‌سازان امیرکبیر کمک بزرگی می‌تواند انجام دهد.

 

 

سوالات متداول

در ادامه به برخی از سوالات پرتکرار پاسخ داده شده است:

  1. نرم افزار Abaqus برای چه مواردی استفاده می‌شود؟

این یک نرم‌افزار کاربردی است که هم برای مدلسازی و تجزیه و تحلیل اجزای مکانیکی و مجموعه‌ها (پیش پردازش) و هم برای مجسم‌سازی نتایج تجزیه و تحلیل اجزای محدود استفاده می‌شود.

  1. آیا abaqus بهتر از Ansys است؟

از نظر صنایع، ABAQUS نفوذ بیشتری در خودرو دارد؛ در حالی که انسیس ansys در صنعت انرژی ترجیح داده می‌شود. رابط کاربری ANSYS APDL قدیمی شده است اما ABAQUS CAE بسیار بهتر و بصری‌تر است.

  1. ارتباط آباکوس و متلب چگونه است؟

در نرم‌افزار متلب matlab الگوریتم بهینه‌سازی پیاده‌سازی شده و آباکوس اجزاء محدود را با هم یکپارچه می‌کند؛ بنابراین با استفاده از هر دو نرم‌افزار می‌توان بهینه‌سازی را به صورت خودکار انجام داد.

اجاره ابر رایانه   →

اینجا کلیک کنید

با توجه ‌به تمامی مزایایی که استفاده از ابر رایانه‌ها برای شما ایجاد می‌کند، باید بدانید که تهیه یک ابر رایانه برای شرکت یا سازمان خودتان، امری ساده نیست. خرید یک ابر رایانه مانند خرید یک رایانه معمولی نبوده و هزینه‌ها و سختی‌های خاص خودش را دارد. از سوی دیگر نگهداری و تعمیر ابر رایانه‌ها نیازمند دانش تخصصی و پرداخت هزینه‌های سنگینی است. مشکلاتی که باعث می‌شود بسیاری از افراد از خیر استفاده از ابر رایانه‌ها بگذرند.

اما صبر کنید، همیشه راهی هست! در این میان شرکت‌های زیادی هستند که برای پیشبرد اهداف سایر سازمان‌ها، دست به کرایه ابر رایانه می‌زنند. بدین صورت شما به‌جای اینکه برای انجام پژوهش‌ها و پردازش اطلاعات خودتان بخواهید یک ابر رایانه بخرید، می‌توانید با هزینه‌های بسیار کمتری دست به اجاره ابر رایانه بزنید. شرکت شبیه‌سازان امیرکبیر یکی از بهترین شرکت‌هایی است که به کمک آن می‌توانید یک ابر رایانه کرایه کنید!

شبیه‌سازان امیرکبیر یکی از پیشروترین شرکت‌های خدمات شبیه‌سازی بوده که ابر رایانه‌های خود را با قیمت‌های بسیار کمتری نسبت به سایر رقبا در اختیار سازمان‌ها، افراد و نهادهای مختلف قرار می‌دهد. برای کرایه یک ابر رایانه کافی است تا با مشاورین شبیه‌سازان امیرکبیر تماس بگیرید تا به‌صورت کامل شما را در این امر راهنمایی کنند.( gpu جی پی یو)

جدول زمانی ابررایانه‌ها ساخته شده در جهان

این‌جا جدولی از سریع‌ترین ابررایانه‌های رکورددار همه منظورهٔ موجود در دنیا با سال کسب رکوردشان را می‌بینید. منبع عناوینی که سال ثبتشان قبل از سال ۱۹۹۳ است مختلف است اما برای عناوین بعد از سال ۱۹۹۳ از فهرست پانصد کامپیوتر برتر دنیا استفاده کرده‌ایم.

Year Supercomputer Peak speed Location
۱۹۴۲ Atanasoff–Berry Computer (ABC) ۳۰ OPS دانشگاه ایالتی آیووا، Ames, Iowa، USA
TRE Heath Robinson ۲۰۰ OPS Bletchley Park
۱۹۴۴ Flowers Colossus ۵ kOPS Post Office Research StationDollis HillUK
۱۹۴۶ UPenn انیاک
(before 1948+ modifications)
۱۰۰ kOPS آبردین پروو گراوند، مریلند، مریلند، USA
۱۹۵۴ IBM NORC ۶۷ kOPS U.S. Naval Proving GroundDahlgren، ویرجینیا، USA
۱۹۵۶ MIT TX-۰ ۸۳ kOPS Massachusetts Inst. of TechnologyLexington، ماساچوست، USA
۱۹۵۸ IBM AN/FSQ-۷ ۴۰۰ kOPS ۲۵ U.S. Air Force sites across the continental USA and 1 site in کانادا (۵۲ computers)
۱۹۶۰ UNIVAC LARC ۲۵۰ kFLOPS آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۱۹۶۱ IBM 7030 “Stretch” ۱٫۲ MFLOPS آزمایشگاه ملی لاس آلاموس، نیومکزیکو، USA
۱۹۶۴ CDC ۶۶۰۰ ۳ MFLOPS آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۱۹۶۹ CDC ۷۶۰۰ ۳۶ MFLOPS
۱۹۷۴ CDC STAR-۱۰۰ ۱۰۰ MFLOPS
۱۹۷۵ Burroughs ILLIAC IV ۱۵۰ MFLOPS مرکز پژوهشی ایمز ناسا، کالیفرنیا، USA
۱۹۷۶ Cray-۱ ۲۵۰ MFLOPS آزمایشگاه ملی لاس آلاموس، نیومکزیکو، USA (80+ sold worldwide)
۱۹۸۱ CDC Cyber ۲۰۵ ۴۰۰ MFLOPS (numerous sites worldwide)
۱۹۸۳ Cray X-MP ۹۴۱ MFLOPS آزمایشگاه ملی لاس آلاموسآزمایشگاه ملی لارنس لیورمورBattelleبوئینگ
۱۹۸۴ M-۱۳ ۲٫۴ GFLOPS Scientific Research Institute of Computer Complexes، مسکو، USSR
۱۹۸۵ Cray-۲ ۳٫۹ GFLOPS آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۱۹۸۹ ETA۱۰-G/۸ ۱۰٫۳ GFLOPS دانشگاه ایالتی فلوریدا، فلوریدا، USA
۱۹۹۰ NEC SX-۳/۴۴R ۲۳٫۲ GFLOPS NEC Fuchu Plant, Fuchu، ژاپن
۱۹۹۳ Thinking Machines CM-۵/۱۰۲۴ ۶۵٫۵ GFLOPS آزمایشگاه ملی لاس آلاموسآژانس امنیت ملی ایالات متحده آمریکا
فوجیتسو Numerical Wind Tunnel ۱۲۴٫۵۰ GFLOPS National Aerospace Laboratory، توکیو، ژاپن
اینتل Paragon XP/S ۱۴۰ ۱۴۳٫۴۰ GFLOPS آزمایشگاه ملی سندیا، نیومکزیکو، USA
۱۹۹۴ فوجیتسو Numerical Wind Tunnel ۱۷۰٫۴۰ GFLOPS National Aerospace Laboratory، توکیو، ژاپن
۱۹۹۶ Hitachi SR۲۲۰۱/۱۰۲۴ ۲۲۰٫۴ GFLOPS دانشگاه توکیو، ژاپن
Hitachi/تسوکوبا، ایباراکی CP-PACS/۲۰۴۸ ۳۶۸٫۲ GFLOPS Center for Computational Physics، دانشگاه تسوکوبا، تسوکوبا، ایباراکی، ژاپن
۱۹۹۷ اینتل ASCI Red/۹۱۵۲ ۱٫۳۳۸ TFLOPS آزمایشگاه ملی سندیا، نیومکزیکو، USA
۱۹۹۹ اینتل ASCI Red/۹۶۳۲ ۲٫۳۷۹۶ TFLOPS
۲۰۰۰ IBM ASCI White ۷٫۲۲۶ TFLOPS آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۲۰۰۲ NEC Earth Simulator ۳۵٫۸۶ TFLOPS Earth Simulator Center، یوکوهاما-shi، ژاپن
۲۰۰۴ IBM Blue Gene/L ۷۰٫۷۲ TFLOPS U.S. Department of Energy/IBM، USA
۲۰۰۵ ۱۳۶٫۸ TFLOPS U.S. Department of Energy/U.S. National Nuclear Security Administration،
آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۲۸۰٫۶ TFLOPS
۲۰۰۷

شبیه‌سازان امیرکبیر مفتخر است که با نازل‌ترین قیمت‌ها، انواع خدمات تخصصی شبیه‌سازی و پردازشی را در اختیار مشتریانش قرار می‌دهد. از سوی دیگر سرعت بسیار بالای سیستم‌های این شرکت، اجاره انواع مختلف سیستم‌های رایانه‌ای و ابر رایانه‌ای، سیستم‌های رایانش ابری، سرورهای محاسباتی و پردازش مجازی و… تنها بخشی از خدمات این شرکت است.

همچنین شما می‌توانید از خدمات پس از فروش شبیه‌سازان امیرکبیر استفاده کنید و در صورت بروز هرگونه مشکل و یا ایجاد هر نمونه سوالی، می‌توانید با پشتیبانی این شرکت در ارتباط باشید.

نتیجه‌گیری

قدرت و سرعت ابر رایانه‌های به ‌قدری بالا بوده که انجام محاسبات و پردازش اطلاعاتی که امکان انجام آن با سیستم‌های معمولی وجود ندارد را در کسری از ثانیه انجام خواهد داد. از این‌رو شرکت‌ها و سازمان‌های بسیار زیادی که نیازمند انجام چنین پردازش‌هایی هستند، به استفاده و اجاره ابر رایانه روی می‌آورند. شرکت شبیه‌سازان امیرکبیر یکی از بهترین شرکت‌ها در زمینه کرایه انواع ابر رایانه‌ها بوده که آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان است.

 

لیست ابر رایانه ها جهان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه فردوسی مشهد 

مرکز ابررایانه دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی 

مرکز ابر رایانه دانشگاه شریف 

مرکز ابر رایانه دانشگاه حکیم سبزواری 

مرکز ابر رایانه دانشگاه اراک 

مرکز ابررایانه دانشگاه کردستان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه کاشان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه قم 

مرکز ابر رایانه دانشگاه صنعتی شاهرود 

مرکز ابررایانه دانشگاه صنعتی اصفهان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه شیراز 

مرکز ابر رایانه دانشگاه شهید چمران اهواز 

مرکز ابررایانه دانشگاه سمنان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه بین المللی امام خمینی 

مرکز ابر رایانه دانشگاه ارومیه 

مرکز ابر رایانه دانشگاه علم و صنعت 

مرکز ابر رایانه دانشگاه تهران 

درباره مرکز داده چه می‌دانید 

کامپیوتر مجازی چیست

hpc چیست 

پردازش ابری 

رایانش ابری 

مزایا و معایب پردازش موازی 

سرور محاسباتی چیست 

سیستم های موازی – هوش شبیه سازی 

پردازش موازی

مزایای برتر رایانش ابری 

قدرتمندترین ابر رایانه های جهان 

پردازش موازی 

محاسبات موازی 

سرور محاسباتی چیست

لیست ابر رایانه های ایران

فناوری ابر رایانه چیست 

سرعت پردازنده چگونه محاسبه می شود 

سرعت پردازنده چیست و چرا اهمیت دارد 

سیستم موازی چیست 

hpc چیست 

انواع ابر کامپیوترها 

نکاتی برای خرید سرور محاسباتی

قیمت خرید ابر کامپیوتر 

ابر رایانه چیست

اجاره سوپر کامپیوتر 

اجاره کامپیوتر قوی 

اجاره سیستم پردازش موازی 

اجاره یک ابر کامپیوتر

رایانش سریع چیست؟

چه-کامپیوتری برای پایتون مناسب است

پردازش موازی در پایتون python 

مزایا و معایب پردازش موازی

پردازش سریع

انواع ابر رایانه ها

کاربرد پردازش موازی 

خرید ابر رایانه

قیمت یک ابر رایانه

اجاره سرور HPC 

پردازش سریع 

کلاستر 

سوپرکامپیوتر

پردازش فوق سریع 

سرور پردازش موازی چیست 

آزمایشگاه پردازش موازی

اجاره کامپیوتر- ارزان 

رایانش ابری

پردازش فوق سریع 

ابر رایانه 

درباره اجاره سرور محسباتی چه باید بدانیم؟

تعرفه رایانش ابری

آزمایشگاه محاسباتی

سیستم مورد نیاز شبیه سازی

پردازش موازی ارزان

حداقل سیستم مورد نیاز برای گوسین 

سیستم مورد نیاز برای لمپس lamps 

پردازش موازی در متلب 

حداقل سیستم مورد نیاز برای شبیه سازی FEM 

حداقل سیستم مورد نیاز برای comsol کامسول

سیستم مورد نیاز برای انسیس ansys

پردازش موازی در متلب 

کامپیوتر قوی برای نرم افزار اباکوس abaqus ✔️

پردازش موازی و پایگاه های داده موازی 

خرید کامپیوتر قوی 

محاسبات موازی 

سیستم پردازش سنگین و تأخیر کم در شبکه‌های حسگر بی‌سیم 

اجاره سرور محاسباتی 

اجاره سیستم کامپیوتری 

اجاره کامپیوترهای قدرتمند محاسباتی

اجاره کامپیوتر در تهران 

کلاستر کامپیوتری 

آشنایی با کامپیوتر محاسباتی قوی 

کامپیوتر محاسباتی قدرتمند 

روش آسان‌سازی پردازش داده با استفاده از عملیات محاسبات سنگین 

تدوینی به‌صرفه‌تر با اجاره کامپیوتر تدوین 

بررسی تأثیر رم در سرعت رندر 

 معرفی 6 کارت گرافیک برتر برای رندر 

تعرفه اجاره سیستم‌های تخصصی مهندسی و پردازش سریع GPU 

همه چیز در مورد سیستم ‌های پردازش گرافیکی و اجاره آنها 

مر کز محاسبات شبیه سازان امیرکبیر

نحوه درخواست اجاره کامپیوتر محاسباتی

شماره تماس:✔️ 09021145350  ✔️ 02188769296

آدرس: تهران خیابان ولیعصر(ع)،دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشکده مهندسی مکانیک، طبقه منفی یک،  مرکز نوآوری، گروه شبیه‌سازان امیرکبیر

لیست اجاره کامپیوترهای قدرتمند محاسباتی