5/5 - (4 امتیاز)

بررسی و معرفی مرکز ابر رایانه دانشگاه قم

در راستای انجام فرایندهای پردازشی سنگین، لازم است تا از کامپیوتر‌ها و رایانه‌های پیشرفته‌ای موسوم به ابر رایانه استفاده کنید. این کامپیوترها به شما اجازه می‌دهند تا بتوانید پردازش‌ها را به سریع‌ترین شکل ممکن انجام دهید. یکی از مراکز ایران که دارای این دسته از رایانه‌ها بوده و می‌توانید از سیستم‌های آن استفاده کنید، مرکز ابر رایانه دانشگاه قم است. در همین راستا در این مطلب قصد داریم به بررسی این مرکز پرداخته و در رابطه با آن اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم.

علت استفاده از ابر رایانه

یکی از سوالات بسیار مهمی که افراد هموار مطرح می‌کنند این است که چرا باید اقدام به ایجاد مرکز ابر رایانه کرد و چرا شاهد ایجاد مرکز ابر کامپیوتر دانشگاه قم هستیم؟ به‌منظور بررسی این مسئله باید گفت با پیشرفته علم کامپیوتر امروزه نیاز به انجام پردازش‌های سنگین و سریع بیش از پیش افزایش پیدا کرده است؛ به همین دلیل مرکز سوپر کامپیوتر دانشگاه قم که یکی از برترین مراکز پردازشی کشور به‌حساب می‌آید، امکان را فراهم کرده تا محاسبات کامپیوتری با سرعت بسیار زیادی انجام شوند.

در حال حاضر شما می‌توانید با اجاره گرفتن کامپیوتر مخصوص در مرکز پردازش سریع دانشگاه قم اقدام به استفاده از این کامپیوترها کرده و از قدرت مرکز محاسبات سریع دانشگاه قم بهره‌مند شوید. نکته مهمی که باید بدانید این است که امروزه بسیاری از افراد به‌منظور انجام فرایند‌های علمی نیاز دارند تا به سراغ مرکز پردازش ابری دانشگاه قم آمده و از قدرت سیستم‌های موجود در مرکز ابر رایانه دانشگاه قم استفاده کنند.

اگر شما به هر دلیلی نیاز به انجام فرایندهای پردازشی سریع را دارید، پیشنهاد ما این است که به سراغ این مجموعه در دانشگاه قم آمده و از این سیستم‌ها برای اجرای فرایندهای پردازشی موردنیاز خود استفاده کنید.

ابر رایانه‌ها

نیاز به ابر رایانه در دنیای امروز

پس از آن که بیان کردیم چگونه با کمک مرکز ابر رایانه دانشگاه قم می‌توانید پردازش‌های سریع را انجام داده و با کمک ابر رایانه دانشگاه قم نیاز خود را در حوزه‌های پردازشی مختلف برطرف کنید، یکی از سوالاتی که ممکن است برای شما مطرح شود، این خواهد بود که چرا دنیای امروز به ابر رایانه‌ها احتیاج دارد؟ در راستای پاسخ به این سوال باید گفت که فرایندهای پردازشی روزبه‌روز سخت‌تر و چالش‌برانگیزتر می‌شوند.

در چنین شرایطی استفاده از مجموعه کامپیوترهای مثل مرکز پردازش سریع دانشگاه قم به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید فرایندهای پردازشی سنگین را در مدت زمان کوتاهی انجام دهید. در همین راستا به‌منظور انجام پردازش‌های علمی پیشنهاد ما این است که از سیستمی مثل ابر رایانه دانشگاه قم استفاده کنید.

 قدرت بالای این مجموعه باعث شده تا امروزه دانشجویان و اساتید از سراسر کشور به سراغ مرکز ابر رایانه دانشگاه قم آمده و تلاش کنند تا با اجاره سیستم پردازش موازی و سریع دانشگاه قم فرایندهای موردنظر خود را انجام دهند. بی شک می‌توان گفت که مرکز پردازش ابری دانشگاه قم یکی از بهترین مراکز کشور است که می‌توانید از آن برای رفع نیاز خود در حوزه‌های پردازشی مختلف استفاده کنید.

← مرکز محاسبات سریع شبیه‌سازان امیرکبیر  →

اینجا کلیک کنید!


سیستم‌های پردازشی سازنده یک ابر رایانه

قدرت ابر رایانه‌های دانشگاه قم

اگر بخواهیم در رابطه با قدرت مرکز ابر رایانه دانشگاه قم صحبت کرده و بیان کنیم که با حضور در مرکز پردازش دانشگاه قم به چه قدرت سخت‌افزاری دسترسی پیدا خواهید کرد، باید گفت که آزمایشگاه پردازش موازی و شبکه‌ای دانشگاه قم به نحوی است که به دلیل مسائل امنیتی اطلاعات آن به‌صورت کامل در اختیار عموم قرار نخواهد گرفت.

در حقیقت به دلیل مباحث امنیتی نمی‌توان در رابطه باقدرت سرور محاسباتی دانشگاه قم صحبت کرد اما باید به این موضوع توجه داشته باشید که سیستم‌های موجود در مرکز ابر رایانه دانشگاه قم به‌قدری قدرتمند هستند که می‌توانند محاسباتی برای حل مسائل در ابعاد نانو را نیز به‌راحتی انجام دهند و شما می‌توانید برای حل این دسته از مسائل به سراغ آزمایشگاه پردازش موازی و شبکه‌ای دانشگاه قم آمده و از سیستم‌های موجود در مرکز ابر کامپیوتر دانشگاه قم استفاده کنید.

مجموعه‌ای شبیه به مرکز ابر رایانه دانشگاه قم

حرف آخر

در این مطلب تلاش کردیم تا شما را با مرکز ابر رایانه دانشگاه قم آشنا کرده و در رابطه با سامانه پردازش سریع HPC دانشگاه قم اطلاعات مختلفی را به شما ارائه دهیم. توجه به نکات گفته شده در این مطلب دید قابل قبولی در رابطه با مرکز سوپر کامپیوتر دانشگاه قم به شما می‌دهد و شما می‌توانید با اجاره یک سرور محاسباتی باقدرتی شبیه مرکز محاسبات سریع دانشگاه قم به قدرت موجود در از مزایای استفاده از ابر سرور‌ها استفاده کرده و نیازهای خود را برطرف کنید.

فرایند ساخت یک ابر رایانه

سوالات متداول

در این بخش قصد داریم تا شما را با سوالات متداول در رابطه با مرکز ابر رایانه دانشگاه قم آشنا کرده و به سوالات متداول شما در این زمینه پاسخ دهیم.

  1. چرا باید اقدام به اجاره ابر رایانه کرد؟

پس از بررسی سامانه پردازش سریع HPC دانشگاه قم ممکن است این سوال برایتان مطرح شود که چرا باید اقدام به اجاره ابر رایانه شبیه به سیستم‌های موجود در مرکز ابر کامپیوتر دانشگاه قم کرد. هزینه خرید ابر رایانه‌ها بالا است و به همین دلیل شما می‌توانید برای استفاده از یک ابر رایانه اقدام به اجاره آن کنید.

  1. پارامترهای مهم برای اجاره ابر رایانه چیست؟

اگر قصد دارید تا اقدام به اجاره سیستم‌هایی شبیه به سیستم‌های مرکز ابر رایانه دانشگاه قم کنید، لازم است تا به پارامترهایی چون نوع سیستم‌عامل، میزان حافظه، تعداد هسته‌های پردازشی، فرکانس پردازشی و… توجه کنید.

  1. هزینه اجاره ابر رایانه چقدر است؟

به‌صورت کلی نمی‌توان در رابطه با هزینه اجاره سیستم پردازش موازی و سریع دانشگاه قم اطلاعات کاملی را ارائه کرد؛ چرا که متناسب با مشخصات و قدرت سخت‌افزاری موجود قیمت اجاره ابر رایانه‌ها متغیر است. به‌عنوان‌مثال قدرت سرور محاسباتی دانشگاه قم بسیار بالا است و همین مسئله هزینه اجاره آن را افزایش می‌دهد.

  1. قیمت اجاره سیستم از شرکت شبیه سازان امیرکبیر چقدر است؟

متناسب با سیستم انتخابی شما هزینه اجاره از ۶۴۰ تومان تا ۵۹۰۰۰۰۰ به‌صورت ماهیانه متغیر است. به‌عنوان‌مثال هزینه اجاره یک سیستم با ترد 24، حافظه 584 GB، رم 32 و CPU 2.5GH به‌صورت ماهیانه 1800000 تومان خواهد بود.

اجاره ابر رایانه   →

اینجا کلیک کنید

کلمات کلیدی:

مرکز ابر رایانه دانشگاه قم ، مرکز پردازش ابری دانشگاه قم ، مرکز سوپر کامپیوتر دانشگاه قم ، مرکز پردازش سریع دانشگاه قم ، مرکز سوپر کامپیوتر دانشگاه قم ، سامانه پردازش سریع HPC دانشگاه قم ، ابر رایانه دانشگاه قم ، مرکز محاسبات سریع دانشگاه قم ، سرور محاسباتی دانشگاه قم ، آزمایشگاه پردازش موازی و شبکه‌ای دانشگاه قم ، اجاره سیستم پردازش موازی و سریع دانشگاه قم

با توجه ‌به تمامی مزایایی که استفاده از ابر رایانه‌ها برای شما ایجاد می‌کند، باید بدانید که تهیه یک ابر رایانه برای شرکت یا سازمان خودتان، امری ساده نیست. خرید یک ابر رایانه مانند خرید یک رایانه معمولی نبوده و هزینه‌ها و سختی‌های خاص خودش را دارد. از سوی دیگر نگهداری و تعمیر ابر رایانه‌ها نیازمند دانش تخصصی و پرداخت هزینه‌های سنگینی است. مشکلاتی که باعث می‌شود بسیاری از افراد از خیر استفاده از ابر رایانه‌ها بگذرند.

اما صبر کنید، همیشه راهی هست! در این میان شرکت‌های زیادی هستند که برای پیشبرد اهداف سایر سازمان‌ها، دست به کرایه ابر رایانه می‌زنند. بدین صورت شما به‌جای اینکه برای انجام پژوهش‌ها و پردازش اطلاعات خودتان بخواهید یک ابر رایانه بخرید، می‌توانید با هزینه‌های بسیار کمتری دست به اجاره ابر رایانه بزنید. شرکت شبیه‌سازان امیرکبیر یکی از بهترین شرکت‌هایی است که به کمک آن می‌توانید یک ابر رایانه کرایه کنید!

شبیه‌سازان امیرکبیر یکی از پیشروترین شرکت‌های خدمات شبیه‌سازی بوده که ابر رایانه‌های خود را با قیمت‌های بسیار کمتری نسبت به سایر رقبا در اختیار سازمان‌ها، افراد و نهادهای مختلف قرار می‌دهد. برای کرایه یک ابر رایانه کافی است تا با مشاورین شبیه‌سازان امیرکبیر تماس بگیرید تا به‌صورت کامل شما را در این امر راهنمایی کنند.( gpu جی پی یو)

جدول زمانی ابررایانه‌ها ساخته شده در جهان

این‌جا جدولی از سریع‌ترین ابررایانه‌های رکورددار همه منظورهٔ موجود در دنیا با سال کسب رکوردشان را می‌بینید. منبع عناوینی که سال ثبتشان قبل از سال ۱۹۹۳ است مختلف است اما برای عناوین بعد از سال ۱۹۹۳ از فهرست پانصد کامپیوتر برتر دنیا استفاده کرده‌ایم.

Year Supercomputer Peak speed Location
۱۹۴۲ Atanasoff–Berry Computer (ABC) ۳۰ OPS دانشگاه ایالتی آیووا، Ames, Iowa، USA
TRE Heath Robinson ۲۰۰ OPS Bletchley Park
۱۹۴۴ Flowers Colossus ۵ kOPS Post Office Research StationDollis HillUK
۱۹۴۶ UPenn انیاک
(before 1948+ modifications)
۱۰۰ kOPS آبردین پروو گراوند، مریلند، مریلند، USA
۱۹۵۴ IBM NORC ۶۷ kOPS U.S. Naval Proving GroundDahlgren، ویرجینیا، USA
۱۹۵۶ MIT TX-۰ ۸۳ kOPS Massachusetts Inst. of TechnologyLexington، ماساچوست، USA
۱۹۵۸ IBM AN/FSQ-۷ ۴۰۰ kOPS ۲۵ U.S. Air Force sites across the continental USA and 1 site in کانادا (۵۲ computers)
۱۹۶۰ UNIVAC LARC ۲۵۰ kFLOPS آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۱۹۶۱ IBM 7030 “Stretch” ۱٫۲ MFLOPS آزمایشگاه ملی لاس آلاموس، نیومکزیکو، USA
۱۹۶۴ CDC ۶۶۰۰ ۳ MFLOPS آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۱۹۶۹ CDC ۷۶۰۰ ۳۶ MFLOPS
۱۹۷۴ CDC STAR-۱۰۰ ۱۰۰ MFLOPS
۱۹۷۵ Burroughs ILLIAC IV ۱۵۰ MFLOPS مرکز پژوهشی ایمز ناسا، کالیفرنیا، USA
۱۹۷۶ Cray-۱ ۲۵۰ MFLOPS آزمایشگاه ملی لاس آلاموس، نیومکزیکو، USA (80+ sold worldwide)
۱۹۸۱ CDC Cyber ۲۰۵ ۴۰۰ MFLOPS (numerous sites worldwide)
۱۹۸۳ Cray X-MP ۹۴۱ MFLOPS آزمایشگاه ملی لاس آلاموسآزمایشگاه ملی لارنس لیورمورBattelleبوئینگ
۱۹۸۴ M-۱۳ ۲٫۴ GFLOPS Scientific Research Institute of Computer Complexes، مسکو، USSR
۱۹۸۵ Cray-۲ ۳٫۹ GFLOPS آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۱۹۸۹ ETA۱۰-G/۸ ۱۰٫۳ GFLOPS دانشگاه ایالتی فلوریدا، فلوریدا، USA
۱۹۹۰ NEC SX-۳/۴۴R ۲۳٫۲ GFLOPS NEC Fuchu Plant, Fuchu، ژاپن
۱۹۹۳ Thinking Machines CM-۵/۱۰۲۴ ۶۵٫۵ GFLOPS آزمایشگاه ملی لاس آلاموسآژانس امنیت ملی ایالات متحده آمریکا
فوجیتسو Numerical Wind Tunnel ۱۲۴٫۵۰ GFLOPS National Aerospace Laboratory، توکیو، ژاپن
اینتل Paragon XP/S ۱۴۰ ۱۴۳٫۴۰ GFLOPS آزمایشگاه ملی سندیا، نیومکزیکو، USA
۱۹۹۴ فوجیتسو Numerical Wind Tunnel ۱۷۰٫۴۰ GFLOPS National Aerospace Laboratory، توکیو، ژاپن
۱۹۹۶ Hitachi SR۲۲۰۱/۱۰۲۴ ۲۲۰٫۴ GFLOPS دانشگاه توکیو، ژاپن
Hitachi/تسوکوبا، ایباراکی CP-PACS/۲۰۴۸ ۳۶۸٫۲ GFLOPS Center for Computational Physics، دانشگاه تسوکوبا، تسوکوبا، ایباراکی، ژاپن
۱۹۹۷ اینتل ASCI Red/۹۱۵۲ ۱٫۳۳۸ TFLOPS آزمایشگاه ملی سندیا، نیومکزیکو، USA
۱۹۹۹ اینتل ASCI Red/۹۶۳۲ ۲٫۳۷۹۶ TFLOPS
۲۰۰۰ IBM ASCI White ۷٫۲۲۶ TFLOPS آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۲۰۰۲ NEC Earth Simulator ۳۵٫۸۶ TFLOPS Earth Simulator Center، یوکوهاما-shi، ژاپن
۲۰۰۴ IBM Blue Gene/L ۷۰٫۷۲ TFLOPS U.S. Department of Energy/IBM، USA
۲۰۰۵ ۱۳۶٫۸ TFLOPS U.S. Department of Energy/U.S. National Nuclear Security Administration،
آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، کالیفرنیا، USA
۲۸۰٫۶ TFLOPS
۲۰۰۷

شبیه‌سازان امیرکبیر مفتخر است که با نازل‌ترین قیمت‌ها، انواع خدمات تخصصی شبیه‌سازی و پردازشی را در اختیار مشتریانش قرار می‌دهد. از سوی دیگر سرعت بسیار بالای سیستم‌های این شرکت، اجاره انواع مختلف سیستم‌های رایانه‌ای و ابر رایانه‌ای، سیستم‌های رایانش ابری، سرورهای محاسباتی و پردازش مجازی و… تنها بخشی از خدمات این شرکت است.

همچنین شما می‌توانید از خدمات پس از فروش شبیه‌سازان امیرکبیر استفاده کنید و در صورت بروز هرگونه مشکل و یا ایجاد هر نمونه سوالی، می‌توانید با پشتیبانی این شرکت در ارتباط باشید.

نتیجه‌گیری

قدرت و سرعت ابر رایانه‌های به ‌قدری بالا بوده که انجام محاسبات و پردازش اطلاعاتی که امکان انجام آن با سیستم‌های معمولی وجود ندارد را در کسری از ثانیه انجام خواهد داد. از این‌رو شرکت‌ها و سازمان‌های بسیار زیادی که نیازمند انجام چنین پردازش‌هایی هستند، به استفاده و اجاره ابر رایانه روی می‌آورند. شرکت شبیه‌سازان امیرکبیر یکی از بهترین شرکت‌ها در زمینه کرایه انواع ابر رایانه‌ها بوده که آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان است.

 

لیست ابر رایانه ها جهان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه فردوسی مشهد 

مرکز ابررایانه دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی 

مرکز ابر رایانه دانشگاه شریف 

مرکز ابر رایانه دانشگاه حکیم سبزواری 

مرکز ابر رایانه دانشگاه اراک 

مرکز ابررایانه دانشگاه کردستان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه کاشان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه قم 

مرکز ابر رایانه دانشگاه صنعتی شاهرود 

مرکز ابررایانه دانشگاه صنعتی اصفهان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه شیراز 

مرکز ابر رایانه دانشگاه شهید چمران اهواز 

مرکز ابررایانه دانشگاه سمنان 

مرکز ابر رایانه دانشگاه بین المللی امام خمینی 

مرکز ابر رایانه دانشگاه ارومیه 

مرکز ابر رایانه دانشگاه علم و صنعت 

مرکز ابر رایانه دانشگاه تهران 

درباره مرکز داده چه می‌دانید 

کامپیوتر مجازی چیست

hpc چیست 

پردازش ابری 

رایانش ابری 

مزایا و معایب پردازش موازی 

سرور محاسباتی چیست 

سیستم های موازی – هوش شبیه سازی 

پردازش موازی

مزایای برتر رایانش ابری 

قدرتمندترین ابر رایانه های جهان 

پردازش موازی 

محاسبات موازی 

سرور محاسباتی چیست

لیست ابر رایانه های ایران

فناوری ابر رایانه چیست 

سرعت پردازنده چگونه محاسبه می شود 

سرعت پردازنده چیست و چرا اهمیت دارد 

سیستم موازی چیست 

hpc چیست 

انواع ابر کامپیوترها 

نکاتی برای خرید سرور محاسباتی

قیمت خرید ابر کامپیوتر 

ابر رایانه چیست

اجاره سوپر کامپیوتر 

اجاره کامپیوتر قوی 

اجاره سیستم پردازش موازی 

اجاره یک ابر کامپیوتر

رایانش سریع چیست؟

چه-کامپیوتری برای پایتون مناسب است

پردازش موازی در پایتون python 

مزایا و معایب پردازش موازی

پردازش سریع

انواع ابر رایانه ها

کاربرد پردازش موازی 

خرید ابر رایانه

قیمت یک ابر رایانه

اجاره سرور HPC 

پردازش سریع 

کلاستر 

سوپرکامپیوتر

پردازش فوق سریع 

سرور پردازش موازی چیست 

آزمایشگاه پردازش موازی

اجاره کامپیوتر- ارزان 

رایانش ابری

پردازش فوق سریع 

ابر رایانه 

درباره اجاره سرور محسباتی چه باید بدانیم؟

تعرفه رایانش ابری

آزمایشگاه محاسباتی

سیستم مورد نیاز شبیه سازی

پردازش موازی ارزان

حداقل سیستم مورد نیاز برای گوسین 

سیستم مورد نیاز برای لمپس lamps 

پردازش موازی در متلب 

حداقل سیستم مورد نیاز برای شبیه سازی FEM 

حداقل سیستم مورد نیاز برای comsol کامسول

سیستم مورد نیاز برای انسیس ansys

پردازش موازی در متلب 

کامپیوتر قوی برای نرم افزار اباکوس abaqus ✔️

پردازش موازی و پایگاه های داده موازی 

خرید کامپیوتر قوی 

محاسبات موازی 

سیستم پردازش سنگین و تأخیر کم در شبکه‌های حسگر بی‌سیم 

اجاره سرور محاسباتی 

اجاره سیستم کامپیوتری 

اجاره کامپیوترهای قدرتمند محاسباتی

اجاره کامپیوتر در تهران 

کلاستر کامپیوتری 

آشنایی با کامپیوتر محاسباتی قوی 

کامپیوتر محاسباتی قدرتمند 

روش آسان‌سازی پردازش داده با استفاده از عملیات محاسبات سنگین 

تدوینی به‌صرفه‌تر با اجاره کامپیوتر تدوین 

بررسی تأثیر رم در سرعت رندر 

 معرفی 6 کارت گرافیک برتر برای رندر 

تعرفه اجاره سیستم‌های تخصصی مهندسی و پردازش سریع GPU 

همه چیز در مورد سیستم ‌های پردازش گرافیکی و اجاره آنها 

مر کز محاسبات شبیه سازان امیرکبیر

نحوه درخواست اجاره کامپیوتر محاسباتی

شماره تماس:✔️ 09021145350  ✔️ 02188769296

آدرس: تهران خیابان ولیعصر(ع)،دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشکده مهندسی مکانیک، طبقه منفی یک،  مرکز نوآوری، گروه شبیه‌سازان امیرکبیر

لیست اجاره کامپیوترهای قدرتمند محاسباتی